همه چیز درباره آیفون ۱۱

همکاران سیستم در ۳۰ سالگی؛ نگاهی به آمارهای مالی سال ۹۶

شرکت همکاران سیستم در حاشیه مراسم ۳۰ سالگی‌اش از آمارهای مالی خود برای سال ۹۶ پرده برداشت. این شرکت در سال ۱۳۶۶ با سرمایه ۱۲۰ هزار تومان تشکیل شد و امروز بیش از ۴۶ هزار مشتری در سراسر کشور دارد.

«مهدی امیری»، مدیرعامل و عضو هیات مدیره‌ی همکاران سیستم در این مراسم که پس از برگزاری مجمع عمومی این شرکت تشکیل شد، خبر داد که سال گذشته جایگاه این شرکت در میان ۵۰۰ شرکت برتر ایرانی ۳۳ پله رشد داشته و به رتبه ۲۶۳ رسیده است: «هیچ سالی وجود نداشته که وضعیت همکاران سیستم در میان شرکت‌های برتر ایرانی منفی شود و سال گذشته نیز ۳۳ پله افزایش ارتقا داشت که یک رشد بزرگ است.» به گفته او، در حال حاضر ۱۱۳۰ نفر به شکل مستقیم در همکاران سیستم فعالیت می‌کنند و در مجموع این شرکت برای ۱۴۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است.

این شرکت نرم‌افزاری در مجمع عمومی سال ۹۷، ۴۵ تومان سود نقدی به ازای هر سهم برای سهامداران خود تصویب کرد که از تاریخ ۲۰ خرداد قابل دریافت است. به گفته مدیرعامل همکاران سیستم، در سال ۹۶ (در مقایسه با سال قبل) این شرکت با رشد ۲۷ درصدی درآمد عملیاتی رو به رو بوده و سود خالص این شرکت نیز ۳۶ درصد رشد داشته. کل درآمد در سال ۹۶ مبلغ ۱۷۵ میلیارد تومان بوده است. «راهکاران» به عنوان محصول اصلی این شرکت درآمدی ۸۰ میلیارد تومانی در سال ۹۶ برای همکاران سیستم به ارمغان آورده است. به گفته امیری، راهکاران در حال حاضر با بیش از ۴۰ ماژول، توسط ۲۵۰۰ شرکت بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر بخش «دولتی و اتوماسیون» درآمدی ۴ میلیارد تومانی داشته که در مقایسه با سال گذشته با ۲۳ درصد کاهش مواجه شده. امیری در همین رابطه گفت: «واقعیت این است که ما به دنبال چنین کاهشی نبودیم. این کاهش دلایل مختلف داخلی و خارجی داشته است.»

«محمود نظاری»، رئیس هیات مدیره در رابطه با قیمت سهام همکاران سیستم در بازار بورس گفت:‌ «فرض ما این نیست که در بورس، قیمت همکاران سیستم حرکت‌های غیراورگانیک داشته باشد. ترجیح ما این است که عرضه و تقاضا بحث قیمت را پیش ببرد.»

او خبر داد که اکنون بیشتر ارزش این شرکت در بورس از دارایی های ثابت (مشهود) آمده است در حالی که روند فعالیت این شرکت همواره رشد را نشان داده: «سود شرکت همواره رو به رشد بوده، در شرایط سخت پایدار مانده و تعداد مشتریان نیز افزایش داشته. در هیچ سالی سود سهامدارن را به تدریج نداده‌ایم و همیشه یکجا پرداخت کرده‌ایم. به همین دلایل در نهایت هر تحلیلگری می‌تواند تشخیص دهد که قیمت سهم این نیست و بالاتر است.»

مدیرعامل همکاران سیستم در این مراسم پیشبینی مالی از درآمد و هزینه‌های سال ۹۷ را نیز ارائه داد. امیری پیشبینی می‌کند که درآمد عملیاتی شرکت مورد بحث در سال جاری ۲۳ درصد و سود خالص نیز ۱۲ درصد رشد خواهد کرد.

به گفته امیری، همکاران سیستم در ۳۰ سال گذشته تلاش کرده تا همواره با تغییرات تکنولوژی همراه شود؛ از اولین محصولات که تحت داس ارائه شده‌اند تا امروز که خدمات ابری آن قابل دسترس هستند: «همکاران سیستم هر سال روی مدل کسب‌وکار تمرکز می‌کند تا مسیر جدید را شناسایی کند. به همین دلیل صرفاً روی توسعه یک محصول حرکت نکرد. ورود به بازارهای جدید نمادی از نگاه همکاران سیستم جهت تحول در مدل کسب‌وکارش است.»

این شرکت چندین محصول مختلف برای حوزه‌های متفاوت دارد. برای مثال «دشت» برای فروشگاه‌ها توسعه پیدا کرده، «سپیدار» مخصوص شرکت‌های کوچک است، «راهکاران ابری» به شرکت‌های متوسط خدمات می‌دهد و محصول اصلی همکاران سیستم تحت عنوان «راهکاران» مخصوص شرکت‌های بزرگ توسعه یافته است. به گفته امیری ۵۰ درصد از شرکت‌های برتر ایران و ۶۰ درصد شرکت‌های حاضر در بورس و فرابورس از محصولات همکاران سیستم استفاده می‌کنند.

مطالب مرتبط

کاهش درآمد ماه آوریل HTC در راستای عدم محبوبیت موبایل های سری U

کمپانی اچ تی سی که از منتشر کردن گزارشات مالی مربوط به سه ماهه نخست سال جاری میلادی سر باز زده بود، حالا آمار مربوط به فروش ماه آوریل خود را در اختیار سهامداران و علاقه مندان قرار داده که چندان امیدوار کننده نیست.بر اساس اطلاعات منتشر شده در قالب گزارش آماری، شرکت تایوانی با... ادامه مطلب

«همکاران سیستم» از فرابورس به بورس منتقل شد

شرکت نرم افزاری همکاران سیستم که به بخش خصوصی تعلق دارد و در زمینه ارائه راهکارهای نرم افزاری به صنایع تولیدی، دولت، بخش بازرگانی و غیره فعالیت می کند به تازگی موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار کشور را برای ورود به آن دریافت نموده که در ادامه توجه شما را به بیانیه خبری رسمی این شرکت... ادامه مطلب

گزارش مالی سونی : سود سرشار پلی استیشن و ضرر مستمر بخش موبایل

در روزهای اخیر شرکت های مختلف با انتشار آمار و ارقام، عملکرد خود در سال 2018 میلادی را به سهامداران نشان دادند. حالا گزارش مالی سونی هم منتشر شده و همان طور که پیش بینی می شد، بخش موبایل آن همچنان زیان ده باقی مانده است. از سوی دیگر کنسول بازی پلی استیشن سونی به... ادامه مطلب

گزارش مالی آمازون منتشر شد: تجارت ۵ میلیارد دلاری سرویس های تحت وب

آمازون بی شک در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه تجارت الکترونیک به شمار می رود. اما جالب است بدانید که تمام تمرکز این شرکت بر روی این بخش قرار ندارد و جف بزوس به موازات گسترش فروشگاه اینترنتی خود، بر روی سرویس های تحت وب نیز سرمایه گذاری بسیاری کرده... ادامه مطلب

گزارش مالی توییتر از سه ماهه دوم ۲۰۱۶: رشد اندک کاربران و ثبت زیان خالص ۱۰۷ میلیون دلاری

توییتر امروز گزارش مالی اش از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ را منتشر کرد که باز هم دربرگیرنده خبرهای جالبی نیست. این شرکت عنوان نموده که رشد کاربران فعال، ثابت بوده و باز هم این کمپانی زیان خالص ثبت کرده است.در دوره سه ماهه و منتهی به ۳۰ ژوئن، توییتر موفق به کسب درآمدی ۶۰۲... ادامه مطلب

گزارش مالی الکترونیک آرتز منتشر شد؛ عملکرد موفقیت آمیز بتلفیلد 1، تایتانفال 2 و فیفا 17

بنابر گزارش مالی الکترونیک آرتز از سه ماهه دوم سال مالی 2017، بیش از 43 میلیون نفر طی سه ماه اخیر به تجربه بازی های EA Sports و عناوین کنسولی و مبتنی بر موبایل کمپانی مورد اشاره پرداخته اند. گذشته از اینکه مردم هنوز به صورت میانگین، در هر روز 2 ساعت و نیم از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x