گوگل لنز برای اپلیکیشن دوربین دو موبایل اکسپریای سونی منتشر شد

گوگل لنز برای اپلیکیشن دوربین دو موبایل اکسپریای سونی منتشر شد

اگر پیگیر اخبار موتور جستجوی تصویری گوگل یعنی گوگل لنز بوده‌اید، حتما می‌دانید که انتشار این اپ برای کلیه دیوایس‌های اندرویدی و حتی آیفون آغاز شده است. نخستین گوشی‌هایی که از مزایای لنز برخوردار شدند، مثل همیشه پیکسل‌های ساخته خود گوگل بودند.

اما پس از این موضوع کم کم باید منتظر ارائه این اپلیکیشن برای سایر برندها نیز باشیم. در همین راستا گوشی‌های اکسپریای سونی جزو نخستین گوشی‌هایی هستند که پشتیبانی از گوگل لنز را به اپلیکیشن دوربین خود اضافه می‌کنند.

گوگل لنز

سونی ساعاتی پیش از ارائه گوگل لنز برای اپ دوربین دو مدل از گوشی‌های اکسپریای خود خبر داده: یکی اکسپریا XZ2 و دیگری مدل کامپکت همین دستگاه. به لطف گوگل لنز، طرفداران سونی می‌توانند از این دو موبایل برای اسکن اشیاء و جستجوی اینترنتی، تبدیل متن‌های چاپی به متن‌های قابل ویرایش و دریافت اطلاعات با گرفتن دوربین به سمت مکان‌های دیدنی استفاده نمایند.

گوگل لنز حتی قادر به تشخیص حیوانات و گیاهان هم هست و می‌توان آن را برای اضافه کردن رویدادهای مختلف به تقویم هم به کار گرفت. برای بهره‌گیری از این امکانات نیاز است که حتما اپلیکیشن گوگل خود را به آخرین نسخه ارتقاء داده باشید.

نکته بعد این که ارائه گوگل لنز برای دو گوشی اکسپریا که گفتیم به صورت تدریجی انجام می‌گیرد و زمان انتشار به عواملی نظیر نوع دستگاه و بازاری که در آن به فروش می‌رسد بستگی خواهد داشت.

سونی اگر چه انتشار گوگل لنز را برای اکسپریای XZ2 و XZ2 Compact اعلام کرده، اما به احتمال قریب به یقین دیوایس‌های دیگر این شرکت نیز در آینده این اپلیکیشن را دریافت خواهند کرد. همچنین پس از سونی باید منتظر ارائه گوگل لنز در سایر برندهای اندرویدی نیز باشیم.

در حال حاضر بسیاری از موبایل‌های اندرویدی می‌توانند از طریق گوگل اسیستنت به برخی مزایای گوگل لنز دسترسی پیدا کنند. یکی از قابلیت‌های جدید لنز Style Match نام دارد که برای جستجوی تصویری اشیاء استفاده می‌شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato