همه چیز درباره آیفون 13
فروش محصولات ایران خودرو تا مشخص شدن قیمت‌های جدید متوقف شد

فروش محصولات ایران خودرو تا مشخص شدن قیمت‌های جدید متوقف شد

درپی افزایش سراسری قیمت خودرو و نامشخص بودن نرخ افزایش قیمت خودروهای داخلی، فروش محصولات ایران خودرو در کلیه نمایندگی‌های آن به قیمت بازار آزاد انجام می‌شود. ضمن آنکه هم اکنون هیچ شرایط فروش جدیدی از سوی کارخانه اعلام نشده است.

در چند هفته اخیر اختلاف نظر میان وزارت صنعت، مجلسیان و خودروسازان بر سر افزایش قیمت خودرو، فعالان این صنعت را به مجلس کشاند و در نهایت وزارت صنعت با افزایش ۹.۶ درصدی قیمت خودرو موافقت کرد اما خودروسازان به این رقم رضایت ندادند و هنوز درپی افزایش قیمت نهایی محصولات خود هستند. در این میان ایران خودرو اخیرا فروش محصولات خود را به قیمت کارخانه متوقف کرده و هیچ گونه شرایط پیش فروش، اعلام نکرده است.

یکی از مسئولان فروش در نمایندگی‌های ایران خودرو به دیجیاتو گفت: «هیچ شرایطی برای فروش لیزینگی یا پیش فروش محصولات ایران خودرو وجود ندارد و مشخص نیست چه زمان ایران خودرو شرایط فروش جدید اعلام می‌کند.»

فروش محصولات ایران خودرو

نمایندگی دیگری به دیجیاتو توضیح داد: «هیچ کدام از محصولات ایران خودرو، در نمایندگی‌ها وجود ندارد و اگر قصد خرید دارید، می‌توانید از بازار آزاد خودرو تهیه کنید.»

همچنین نمایندگی دیگر عنوان کرد که محصولات، به قیمت بازار آزاد فروخته می‌شود و چند ماهی است که ایران خودرو شرایط پیش فروش نداشته است. این درحالی‌ست که چند هفته قبل ایران خودرو شرایط پیش فروش اعلام کرده بود.

مسئول فروش یکی از نمایندگی‌های ایران خودرو درباره خودروهایی که هم اکنون در برخی از نمایندگی‌ها وجود دارد، گفت: «ما قبلا این خودروها را خریده‌ایم و الان با قیمت بازار آزاد به فروش می‌رسانیم.»

چنانکه به نظر می‌رسد گروه صنعتی ایران خودرو فعلا قصد فروش خودرو با قیمت کارخانه را ندارد و تمامی خودروها با قیمت بازار آزاد عرضه می‌کند. این درحالی‌ست که چندی پیش موضوع احتکار خودروسازان در مجلس مطرح شد و قرار شد گروهی از نمایندگان کمیسیون صنعت از کارخانه‌ها بازدید به عمل بیاورند که البته این موضوع با توضیحات خودروسازان منتفی شد.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato