ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

والو بازی شبیه ساز داعش را از استیم حذف کرد [تماشا کنید]

پس از آن که در روزهای گذشته بحث در مورد عدم مسئولیت پذیری والو در مرود محتوای منتشر شده در استیم قوت گرفت، این کمپانی چند بازی را از پلتفرم مجازی خود حذف کرد. والو ...

شایان کرمی
نوشته شده توسط شایان کرمی | ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۰

پس از آن که در روزهای گذشته بحث در مورد عدم مسئولیت پذیری والو در مرود محتوای منتشر شده در استیم قوت گرفت، این کمپانی چند بازی را از پلتفرم مجازی خود حذف کرد.

والو اخیراً اعلام کرده که آن ها تا زمانی که محتوای بازی تهاجمی، غیرقانونی یا توهین آمیز نباشد، آن را حذف نخواهند کرد. بسیاری به این قضیه واکنش دادند و از این کمپانی برای پاک نکردن بازی هایی که چنین مواردی در آن ها مشاهده می شود، انتقاد کردند.

در واکنش به این اعتراضات، والو روز گذشته عناوینی همچون شبیه ساز داعش و شبیه ساز ایدز را از استیم پاک کرد. در بازی شبیه ساز داعش که از نظر فنی در اندازه بازی های کنسول های دو نسل پیش هم ظاهر نمی شود، به عنوان یک سرباز ناشناخته وظیفه دارید با گروهی از تروریست های داعشی مقابله کنید و آن ها را از بین ببرید.

هنوز دلیل ساخت این عناوین مشخص نیست و ظاهراً مسخرگی بیش از اندازه و دست گذاشتن روی موضوع حساسی همچون گروه تروریستی داعش باعث حذف این عنوان از سمت والو شده است.

یکی دیگر از بازی های پاک شده، Active Shooter نام داشت که تیراندازی در مدارس را شبیه سازی می کرد و به شما به عنوان یک مهاجم مدرسه اجازه تیراندازی به مردم عادی و پلیس را می داد. سران والو اعلام کرده اند که بازی هایی همچون Active Shooter به هیچ عنوان اجازه حضور در استیم را نخواهند داشت و این که چه سازنده ای پشت این عناوین است نیز تاثیری روی این قضیه ندارد

در شبکه های اجتماعی، بعضی از کاربران حتی حذف چنین بازی هایی را سانسور می دانند و بعضی به کمپانی هایی مانند والو که باعث نشر چنین عناوینی می شوند، خرده می گیرند. دیدگاه شما چیست؟ آیا سانسور چنین بازی هایی کاری غیر اخلاقی محسوب می شود یا فراهم کردن شرایط انتشارشان.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • rohola
  rohola | ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

  سانسور فقط *ستونا خانوم گرگه بقیش سوسول بازیه??

 • bahram Shademanpo
  bahram Shademanpo | ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

  خط دوم غلط املایی دارد
  مورد رو( مرود) نوشته

  • شایان کرمی
   شایان کرمی | ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

   سلام
   موارد نوشته شده بهرام که درسته.

 • جیمی ارغوان
  جیمی ارغوان | ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

  این نوع سانسور خیلی خوبه!
  چون علاوه بر خودت به دیگران هم ممکنه صدمه برسه!

مطالب پیشنهادی