دایملر با رونمایی از دو خودروی تجاری برقی، برای تسلا خط و نشان کشید

دایملر با رونمایی از دو خودروی تجاری برقی، برای تسلا خط و نشان کشید

قبل از معرفی کشنده تسلا، دایملر پیش دستی نموده و از FUSO eCanter رونمایی کرد. این کامیونت برقی برای جابجایی بار در مناطق کوتاه شهری توسعه یافته و قادر است با یک بار شارژ ۳.۵ تن محموله را تا مسافت ۶۲ مایلی (معادل ۱۰۰ کیلومتر) حمل کند.

fuso ecanter

قبل از FUSO eCanter، دایملر مفهومی eTruck را نیز توسعه داده بود. این کامیون تمام برقی که توسط طراح جوان و با استعداد ایرانی یعنی محمد حسین امینی یکتا طراحی شده، به باتری ۲۱۲ کیلووات ساعتی مجهز شده و توانایی حمل ۲۶ تن بار تا ۱۲۵ مایل (حدود ۲۰۰ کیلومتر) مسافت را دارد.

این دو مدل اگر چه با اهداف تعیین شده سازگار هستند، اما در کلاسی پایین تر از کشنده تسلا قرار گرفته و تهدیدی برای آن به شمار نمی روند. نکته جالب در این بین این که آقای مارتین دام (Martin Daum) مدیر بخش کشنده ها و اتوبوس های دایملر، تسلا را به ادعاهای دروغین متهم کرده و گفته که کشنده این شرکت آمریکایی با قوانین فیزیک همخوانی ندارد.

با گذشت چند ماه از زمان معرفی کشنده برقی تسلا، به نظر می رسد که دایملر در نهایت موفق به ارایه رقیب اصلی آن شده است. به عنوان بخشی از برنامه E-Mobility  این شرکت آلمانی اخیرا از دو کشنده سنگین برقی با برند فریت لاینر (Freightliner) رونمایی کرده است.

مدل اول فریت لاینر eCascadia نام داشته و همانطور که می توان حدس زد، در واقع نسخه برقی سری معروف Cascadia است. این سری در آمریکای شمالی بسیار محبوب بوده و عنوان موفق ترین کشنده سنگین برای حمل بار در مسافت های طولانی را در اختیار دارد.

electric-cascadia

فریت لاینر eCascadia به نوعی رقیب مستقیم محصول تسلا به شمار می رود. این کشنده ۷۳۰ اسب بخار قدرت داشته و با تکیه بر باتری های ۵۵۰ کیلووات ساعتی قادر است تا ۲۵۰ مایل (حدود ۴۰۰ کیلومتر) مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد طی کند.

به لطف فناوری شارژ سریع ۸۰ درصد از ظرفیت باتری eCascadia در عرض ۹۰ دقیقه پر شده و امکان پیمایش ۲۰۰ مایل دیگر فراهم می شود. بد نیست اشاره کنیم کشنده تسلا با یک بار شارژ می تواند تا ۸۰۰ کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد.

freightliner-ecascadia

فریت لاینر eM2 دیگر مدلی است که دایملر برای توزیع محموله ها در مناطق محلی تدارک دیده است. این کامیون ۴۸۰ اسب بخار قدرت دارد و باتری های ۳۲۵ کیلووات ساعتی آن انرژی لازم برای طی مسافت ۲۳۰ مایلی (۳۷۰ کیلومتر) را تامین می کنند. این باتری ها با ۶۰ دقیقه شارژ تا ۸۰ درصد پر شده و امکان پیمایش ۱۸۴ مایل (۲۹۶ کیلومتر) دیگر میسر می شود.

Daimler's eM2 truck

دکتر فرانک راینتس (Frank Reintjes) مدیر پیشرانه ها و مهندسی تولید بخش کامیون های دایملر درباره محصولات جدید این کمپانی گفته:

ما با کامیون ها و اتوبوس های خود می خواهیم مشتریانمان را موفق تر کنیم. این مساله هم درباره مدل های مجهز به پیشرانه برقی و هم درباره مدل های عادی صادق است. به همین خاطر ما فریت لاینر eCascadia و eM2 را برای نیازهای خاص مشتریانمان در ایالات متحده طراحی کرده ایم.

daimler-shows-off-two-new-electric-freightliner-trucks-for-the-us_1

بر اساس برنامه ریزی های دایملر، تا پایان سال ۳۰ دستگاه از هر دو مدل به مشتریان آمریکایی تحویل داده خواهد شد. ظاهرا تولید انبوه این خودروهای سنگین از سال ۲۰۲۱ آغاز می شود.

 

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato