همه چیز درباره آیفون 13
انویدیا و AMD شاهد رقیب جدیدی در زمینه گرافیک خواهند بود: اینتل

انویدیا و AMD شاهد رقیب جدیدی در زمینه گرافیک خواهند بود: اینتل

سال پیش بود که اینتل «راجا کُدوری» مدیر بخش توسعه رادئونِ AMD را به استخدام خود در آورد و به نظر می رسید تنها گذر زمان است که مشخص می کند اینتل در چه موعدی کارت گرافیک رده بالای خود را روانه بازار می کند. اکنون در توییتی کوتاه  اعلام شده که پردازشگر گرافیکی مستقل این کمپانی در سال ۲۰۲۰ از راه خواهد رسید:

«اینتل برای عرضه اولین پردازشگر گرافیکی مستقل (نمونه ای غیر یکپارچه با پردازنده مشابه گرافیک های فعلی) برنامه ریزی کرده است»

در نشستی که  در هفته گذشته و با حضور تحلیلگران برگزار شده بود، «ناوین شِنوی» مدیر اجرایی اینتل اشاره کرده بود که در پی ارائه سرورها و کلاینت ها (به عبارتی گرافیک های گیمینگ و حرفه ای) هستند. با این حال مشخص نشده اینتل کدام بازارها را برای شروع عرضه چنین محصولاتی هدف گرفته است ولی به نظر می رسد هر دو کمپانی تولید کننده چیپ های گرافیک انویدیا و AMD باید به این موضوع به عنوان یک اخطار بنگرند.

اینتل یا AMD

«رایان شراوت» تحلیلگر اشاره کرده که حتی اگر در ۲۰۲۰ اینتل این فناوری را عرضه کند، به طرز شگفت آوری زمان سریعی (برای توسعه و عرضه) این فناوری خواهد بود.

در حالی که کارت های گرافیک یکپارچه اینتل در سال های اخیر پیشرفت پیوسته ای را شاهد بوده اند ولی همچنان نمی توان روی کاراییِ مشابه شان با کارت های گرافیک مستقل حساب باز کرد. به همین دلیل از ماه ها قبل اینتل به دنبال همکاری با AMD رفت و در دی ماه ۹۶ نخستین چیپ های Core i5 و Core i7 که از گرفیک های رادئون بهره می برند، را معرفی کرد؛ چیپ هایی که وعده کارایی گیمینگ مطلوب در دستگاه های باریک و سبک را می دهند.

علی رغم اینکه این همکاری اینتل و AMD در ابتدا عجیب به نظر می رسید ولی می توان آن را راه حلی موقت برای اینتل تا پیش از روینمایی از گرافیک های ویژه خود در نظر گرفت.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato