ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

موسس نت‌برگ: بیشتر از ۱۵۰ میلیارد تومان ارزش داریم

هلدینگ کسب‌وکار نوین‌ ایرانیان که شرکت مادر استارتاپ‌هایی همچون نت‌برگ، چیلیوری، تیک8، سرمیز و دکتر دکتر است، برای اولین بار و پس از ۷ سال از زمان تاسیس، از طریق صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه آرمانی جذب سرمایه ...

هلدینگ کسب‌وکار نوین‌ ایرانیان که شرکت مادر استارتاپ‌هایی همچون نت‌برگ، چیلیوری، تیک8، سرمیز و دکتر دکتر است، برای اولین بار و پس از ۷ سال از زمان تاسیس، از طریق صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه آرمانی جذب سرمایه کرده است. جزییات این سرمایه‌گذاری مانند مبلغ آن و سهمی که هلدینگ به سرمایه‌گذار واگذار کرده، به شکل عمومی بیان نشده‌اند و صرفاً عنوان شده که در این روند سرمایه‌گذاری، ارزش هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان ۱۵۰ میلیارد تومان تعیین شده است؛ ارزشی که «علیرضا صادقیان» مدیرعامل این هلدینگ در گفتگو با دیجیاتو آن را در واقعیت بیشتر می‌داند.

صادقیان در پاسخ به این سوال که از نظر خودش ارزش واقعی این هلدینگ چقدر بوده است گفت: «هرکس می‌تواند بگوید که یک مجموعه چقدر می‌ارزد اما در هر صورت مبلغی که روی آن معامله صورت می‌گیرد از سوی طرفین به عنوان ارزش در نظر گرفته می‌شود و تا قبل از آن همه چیز حدس و گمان است. با این حال من فکر می‌کنم که ما بیشتر می‌ارزیدیم، ولی با توجه به مزیت‌هایی که آرمانی داشت، فکر می‌کنم که معامله خوبی انجام شده است.»

صادقیان دیروز در توییتر از جذب سرمایه‌ای که مبلغ آن در هاله‌ای از ابهام است خبر داد.

او همچنین در خصوص علت انتخاب آرمانی به عنوان سرمایه‌گذار می‌گوید که بیشتر شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ مجموعه‌هایی دارند که با نوع کسب‌وکار آنها در رقابت بوده و سرمایه‌گذارانی که در حوزه آنها فعالیت نداشته باشند زیاد نبوده‌اند: «برای مثال «سرآوا» و «گروه اینترنت ایران» به شکل مشخص رقیب ما هستند و علیرغم پیشنهاد، مذاکره‌ای شکل نگرفت. سرمایه‌گذاران داخلی انگشت‌شماری وجود داشتند که می‌توانستند منابعی که ما نیاز داشتیم را تامین کنند و آرمانی از همه نظر گزینه بهتری برای ما بود.»

صادقیان هدف از جذب اولین سرمایه پس از حدود ۷ سال از زمان تاسیس این هلدینگ را رشد و ارتقای استارتاپ‌های زیرمجموعه فعلی‌اش می‌داند و نه تاسیس استارتاپ‌های جدید. به گفته او این هلدینگ در ۷ سال گذشته تلاش داشته تا سرمایه مورد نیاز خود را از درآمدش تامین کند اما اکنون به دلیل تغییر شرایط، این استراتژی نیز تغییر کرده است. صادقیان در همین رابطه به دیجیاتو می‌گوید:

«با این سرمایه‌گذاری فعلاً برنامه‌ای برای تاسیس استارتاپ جدید نداریم. در این سال‌ها استراتژی ما این بود که همواره بوت‌استرپ [تامین مالی به شکل داخلی] کنیم و این‌کار تا همین اواخر هم انجام می‌شد ولی با توجه به تغییر شرایط بازار و پول‌هایی که به شکل جدی وارد این حوزه شد، امکان بوت‌استرپ از خیلی از استارتاپ‌ها گرفته شد و نیاز این بود که بلندمدت‌تر فکر شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم جذب سرمایه انجام دهیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • Benyaminshokri
  Benyaminshokri | ۳ آبان ۱۳۹۷

  با سلام
  تا چند سال پیش پولدارترین کسب و کار ها فقط و فقط شرکت های نفتی بودند ولی امروزه قویترین در امد ها برای کارهای الکترونیکی هستند
  ما شرکت داده پردازان سورن ایرانیان هستیم که در زمینه تولید نرم افزار های حسابداری و پزشکی فعالیت داریم اسم مجموعه نرم افزارهای ما هم سارب است.

 • Mr NoBody
  Mr NoBody | ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

  آره امروزم شبه

 • milad
  milad | ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

  ** گفته

 • aliasad
  aliasad | ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

  بیش از 150میلیارد تومان ارزش داریم
  خوش بحالتون خداییی ما به فکراینده سگیمون تو این مملکت مسلمان نماییم

مطالب پیشنهادی