تکذیب شد: سرقت 20 خودرو نمایندگان مجلس شورای اسلامی صحیح نیست

یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرد که طی یک سال گذشته 20 خودرو از نمایندگان مجلس به سرقت رفته و هنوز هیچ خبری از آنها نیست. اما پس از او «اسدالله عباسی» عضو ناظر هیأت رئیسه مجلس این خبر را تکذیب کرد و گفت: «امکان سوء استفاده از خودروهای دارای هولوگرام مجلس وجود ندارد.»

«محمد حسن‌نژاد» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شواری اسلامی اعلام کرد که خودرو او با برچسب مجلس حدود یک سال قبل به سرقت رفته اما هنوز خبری از آن وجود ندارد:

«طی یک سال گذشته بیش از 20 دستگاه خودروی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با برچسب مجلس در منطقه غرب تهران سرقت شده است. حدود یک سال پیش هم خودروی بنده با برچسب مجلس به سرقت رفت، اما متأسفانه هنوز خبری از آن وجود ندارد. از ارزش مادی این خودروها که بگذاریم، اگر فردا این خوردوها را با برچسب مجلس پر از مواد منفجره وارد خانه ملت کنند، چه کسی پاسخگو است؟»

حسن نژاد در ادامه صحبت‎های خود از جریمه شدن آنی خودروهای مجلس گلایه کرد و به باشگاه خبرنگاران گفت: «در زمانی که یک کیلومتر سرعت بالاتر می‌رویم، بلافاصله جریمه برایمان پیامک می‌شود، اما پس از گذشت یک سال هنوز این خودروها پیدا نشده‌اند.»

سرقت خودرو

این خبر در ابتدا بسیار عجیب بود و سوالات بسیاری را ایجاد کرد که چطور ممکن است مجلس شورای اسلامی نظارت ضعیفی بر اموال خانه ملت داشته و پس از یک سال نتوانسته باشد 20 خودرو دزدیده شده از نمایندگان را پیدا کند؟

آیا ممکن است خودروهای نمایندگان مجهز به سیستم GPS نباشند و امکان ردیابی آنها وجود نداشته باشد؟ چراکه انتظار می‌رود وجه اختلاف خودروهای نمایندگان مجلس با سایر خودروها، بیشتر از یک برچسب بر این خودروها باشد. چطور ممکن است بر تعداد خودروهای مجلس نظارتی وجود نداشته باشد یا پلیس ناجا نتوانسته باشد خودروی نمایندگان را پیدا کند؟

پس از حواشی بسیار در این مورد عباسی عضو هیأت رئیسه مجلس ضمن تکذیب خبر سرقت ۲۰ دستگاه خودروی نمایندگان طی ۱۰ ماه اخیر به خبرگزاری مجلس شورای اسلامی گفت:

«این خبر صحیح نیست. امکان سوءاستفاده از خودروهای دارای هولوگرام مجلس وجود ندارد. ورود خودروها به محدوده مجلس شورای اسلامی به شیوه های مختلف کنترل و مورد دقت قرار می گیرد.»

همچنین در توضیح دیگری، مهدی کیایی، مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس خبر سرقت ٢٠ خودروی نمایندگان را تکذیب کرد.

به گزارش میزان، آقای کیایی گفت: "نماینده‌ای که خودروی دولتی با برچسب و هولوگرام را کنار خیابان و با کمترین ملاحظات امنیتی پارک کرده باید خود پاسخگو باشد."

بنابراین ظاهرا به سرقت رفتن "یک یا چند خودرو" از خودروهای تحت اختیار نمایندگان مجلس صحت دارد اما بنا بر توضیحات آقای عباسی، خطر بمب گذاری یا ورود غیر کنترل شده این خودروها به محوطه مجلس، فعالیت این نهاد را تهدید نمی کند.

برچسب ها

مطالب مرتبط

217 نماینده مجلس در مقابل مافیای خودرو؛ طرح دو فوریتی برای کاهش تعرفه های گمرکی

وضعیت صنعت خودرو سرانجام صدای نمایندگان مجلس را در آورده است، بهرام پارسایی به عنوان نماینده پگیری کننده پرونده افزایش تعرفه خودروهای وارداتی می گوید؛ دولت امسال تعرفه واردات خودرو را بین ۱۵ تا ۶۱ درصد افزایش داده و هیچ دلیل منطقی پشت این افزایش تعرفه وجود نداشت که در نهایت قرار است مردم هزینه آن... ادامه مطلب

حکایت یک سرقت عجیب در هلند

اخیرا پلیس در شهر لیلیاستاد در مرکز هلند به یک خودرو رنو توینگو مشکوک شده و آن را متوقف می کند. این دستور ایست به دلیل حمل یک محموله بزرگ و مشکوک بر روی سقف این خودروی کوچک صورت گرفته است. همانطور که در تصاویر می بینید، این خودرو ریز نقش شهری در حال حمل دو... ادامه مطلب

طرح عجیب نمایندگان مجلس برای ایجاد سامانه خرید و فروش سوخت؛ یک لیتر بنزین به ازای هر نفر

ماجرای افزایش قیمت بنزین یا احتمال سهمیه بندی سوخت در کشور متولیان زیادی دارد و در شرایطی که دولت و وزارت نفت ظاهرا در کوتاه مدت برنامه ای برای افزایش نرخ سوخت ندارند، نمایندگان مجلس به فکر جلوگیری از قاچاق سوخت و افزایش مصرف بنزین در کشور افتاده اند. تازه ترین طرح نمایندگان مجلس در این... ادامه مطلب

تصویب شد؛ کاهش سن معاینه فنی خودروهای نو به چهار سال و افزایش گارانتی به 2 سال

در ادامه سری مباحث مربوط به یافتن راه هایی برای کاستن از آلودگی هوا، مدت هاست که بحث سن حداقلی خودروها برای دریافت معاینه فنی مطرح شده است. بر این اساس مجلس شورای اسلامی در تازه ترین مصوبه خود از کاهش سن اجباری دریافت معاینه فنی از 5 سال به 4 سال خبر داده است و... ادامه مطلب

جزئیات بیشتر از واردات غیر قانونی بیش از 13 هزار خودرو از مبادی قانونی کشور

حدود 8 ماه سامانه ثبت سفارش خودرو بسته بود تا هیچ خودرویی به مزرهای ایران وارد نشود اما لابی چند واردکننده خودرو قوی‌تر از تمام قوانین و محدودیت‌‌های اعمال شده کشوری بود و در همین مدت زمان 2 نمایندگی مجاز و 4 نمایندگی غیرمجاز با دسترسی به سامانه ثبت سفارش، 13 هزار و 500دستگاه خودرو... ادامه مطلب

رویا پردازی نمایندگان مجلس برای بازگشت قیمت خودروها به سال 96

مجلسیان طرحی با عنوان ساماندهی بازار خودرو با 200 امضاء به مجلس ارائه دادند که یک فوریت آن به تصویب صحن علنی رسیده است. بر اساس بخشی از این طرح، قرار است نرخ خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان به قیمت سال ۹۶ بازگردد. «سید مهدی مقدسی» عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن اشاره به اینکه... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x