سرفس تاشو مایکروسافت عرضه نخواهد شد؟

پیش از این شایعات و پتنت های زیادی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهد مایکروسافت در حال کار روی سرفس تاشو است. به نظر می‌رسد که روی این دیوایس‌ ها نسخه‌ی بخصوصی از ویندوز ۱۰ به نام اندرومدا نصب شده و به همین دلیل کارشناسان گجت‌های سرفس یاد شده را با اسم رمز اندرومدا می‌خواندند. حال برخی منابع آگاه در حوزه‌ی تکنولوژی باور دارند عرضه این گجت‌ها که قرار بود تا پایان امسال به بازار وارد شوند، به عقب بیفتد چرا که به تازگی گزارش شده این پروژه به طور موقت متوقف شده است.

تام وارن و مری جو فولی دو خبرنگار نزدیک به کمپانی ردموندی هستند که این خبر را در توییتر منتشر کرده‌اند و معتقدند دستگاه یاد شده که قرار بود یک گوشی شبیه به لپتاپ با نمایشگر تاشو باشد و بازار گجت‌های هوشمند را تکان دهد، ممکن است اصلاً عرضه نشود.

چندی پیش وارن گزارش داده بود که اسنادی از مایکروسافت بدست آمده که نشان می‌دهد که سرفس تاشو در حال طراحی است. حال او باور دارد که نرم افزار اندرومدا آماده نیست و تا پایان سال میلادی ۲۰۱۸ نیز آماده نخواهد شد.

از سوی دیگر فولی معتقد است که دلیل اصلی عرضه نشدن این دیوایس‌ها، تغییرات اساسی در مدیران ارشد مایکروسافت بوده است و مدیران جدید علاقه‌ای به عرضه این نسخه‌ی ویژه از ویندوز ۱۰ ندارند. با خارج شدن اندرومدا از لیست عرضه‌ی ویندوز ۱۰، احتمال به بازار آمدن این گجت تا پایان سال ۲۰۱۸ احتمالاً متنفی خواهد شد.

 

به هر حال بسیاری از خریداران دست رو دست گذاشته بودند تا با خرید سرفس فون تاشو به بازار نه چندان پر رونق لپتاپ ها و رایانه های شخصی جانی تازه بدهند اما این مسئله باعث نارضاتی آنها شده و موجب شده که طوماری اعتراضی در وب سایت change تهیه کنند تا ناراحتی خود را به گوش مسئولان مایکروسافت برسانند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟