گام بلند چینی ها در عرصه فناوری خودران؛ بایدو صدمین مینی بوس بدون راننده را تولید کرد

مدتی می شود که کمپانی بایدو (Baidu) وارد عرصه فناوری خودران شده است. این شرکت چینی اخیرا در گردهمایی سالانه توسعه دهندگان اعلام کرد با آپدیت پلتفرم آپولو و تولید انبوه مینی بوس های 14 نفره آپولانگ (Apolong) یک سرویس حمل و نقل مبتنی بر فناوری خودران را در سرزمین مادری راه اندازی خواهد کرد.

baidu Apolong

به منظور تولید انبوه این مینی بوس ها، بایدو همکاری هایی را با شرکت King Long آغاز کرده است. مینی بوس های مذکور در مجموعه کینگ لانگ در شهر شیامن که در جنوب شرق چین در استان فوجیان واقع شده، تولید می شوند.

به گفته بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره بایدو یعنی آقای روبین لی در کنفرانس Baidu Create 2018 تاکنون صد دستگاه مینی بوس خودران خطوط تولید را ترک کرده اند.

Apolongbus

بایدو در نظر دارد سرویس مینی بوس های خودران خود را ابتدا در شهرهای پکن، شنزن، پینگتون و ووهام ارایه کند. با این حال چینی ها در اندیشه حضور در دیگر کشورها نیز هستند.

به لطف همکاری با SB Drive که در واقع یکی از زیرمجموعه های گروه بزرگ SoftBank به شمار می رود، بایدو می خواهد مینی بوس های خودران آپولانگ را در اوایل سال آینده به خیابان های ژاپن بفرستد.

Baidu's self-driving bus 2

این مینی بوس ها به سیستم خودران آپولوی بایدو مجهز شده و توانایی هدایت خودکار سطح 4 را دارا هستند، به این معنی که در شرایط معین می توانند تمام وظایف یک راننده را به طور خودکار انجام دهند.

مناطق توریستی، فرودگاه ها و سایر مناطق کنترل شده برخی از مکان هایی هستند که مینی بوس خودران چینی ها در آنها به جابجایی افراد خواهند پرداخت.

Baidu's self-driving bus 3

مینی بوس های خودران در واقع ثمره و نمود فیزیکی برنامه آپولوی بایدو محسوب می شوند. این پلتفرم بصورت متن باز بوده و سال ها است که مراحل توسعه را پشت سر می گذارد. آنطور که شواهد و قرائن نشان می دهند، بایدو علاقه ای به ساخت وسایل نقلیه نداشته و فقط به دنبال تولید یک نرم افزار برای راندن خودروها است. با توجه به پیشرفت هایی که این شرکت تجربه کرده، می توان بایدو را پیشروترین شرکت چینی در عرصه فناوری خودران دانست.

Apollo baidu

در حال حاضر 116 شریک تجاری مختلف بر روی پلتفرم آپولو مشغول کار هستند. از جمله معروف ترین این شرکت ها می توان به گروه جگوار لندرور، والئو، بایتون، Leopard Imaging و Suning Logistcs اشاره کرد.

 

مطالب مرتبط

اتاق نشیمنی متحرک؛ برداشت کمپانی ایتالیایی آیکونا از خودروهای آینده

استودیوی طراحی آیکونا (Icona) که بیشتر به خاطر توسعه اتومبیل ولکانو (Vulcano) معروف شده، با یک مفهومی آینده نگرانه در نمایشگاه خودروی ژنو حضور پیدا کرده است. این کانسپت Nucleus نام داشته و به دلیل شکل ظاهری بسیار متفاوت گویی به یک سیاره دیگر تعلق دارد! آیکونا برای توصیف Nucleus از عبارت "اتاق نشیمن خودران نهایی"... ادامه مطلب

کالیفرنیا اجازه تست اتومبیل های خودران سطح 5 را صادر کرد

این روزها با توجه به حوادث مرگباری که برای یکی از خودروهای ناوگان اوبر و تسلا مدل X رخ داده، فناوری خودران و ابعاد مثبت و منفی آن بار دیگر به موضوع بحث و جدل های فراوان تبدیل شده است. اگر چه در حوادث یاد شده دو نفر جان خود را از دست داده اند،... ادامه مطلب

ب ام و موتوراد از موتور سیکلتی خودران پرده برداری کرد؛ انقلابی که روی نمی دهد [تماشا کنید]

فناوری خودران این روزها در کانون توجه بسیاری از خودروسازان قرار دارد. در کنار خودروسازان، برخی از کمپانی های فعال در زمینه تولید موتور سیکلت نیز به فناوری خودران رو آورده اند. یاماها یکی از این شرکت ها است که در سال 2015 با معرفی موتوبات سر و صدای زیادی به پا کرد. این موتور خودران... ادامه مطلب

برقی سازی حتما، فناوری خودران هرگز؛ پاگانی تا سال 2025 یک ابر اتومبیل الکتریکی تولید می کند

پاگانی هوایرا یکی از جذاب ترین خودروهای ایتالیایی حال حاضر جهان است. این سوپر اتومبیل زیبا از سال 2012 بر روی خط تولید قرار دارد، به همین جهت اکنون کمی پا به سن گذاشته احساس شده و به نظر می رسد که باید رفته رفته جای خود را به یک مدل جدید بدهد. این موضوع وقتی... ادامه مطلب

جگوار به دنبال توسعه زبانی برای برقراری ارتباط بین خودرو و عابرین پیاده [تماشا کنید]

امروزه تقریبا تمامی خودروسازان مطرح بین المللی برنامه هایی را برای تولید اتومبیل های خودران تدوین کرده اند. با این حساب دیر یا زود این فناوری بالاخره فراگیر شده و شاهد تردد اتومبیل هایی با قابلیت هدایت خودکار در آن سوی مرزها خواهیم بود. با ظهور این دسته از خودروها، احتمالا شرایط پیچیده و تا حدی... ادامه مطلب

نتیجه همکاری ولوو و لومینار برای تشخیص و پیش بینی حرکات عابرین پیاده

رانندگی یک فرایند پیچیده است که نیاز به تمرکز و توجه زیاد دارد. البته گاه وجود این فاکتورها نیز به تنهایی برای عبور و مرور ایمن کافی نبوده و بعضا شرایطی پیش می آید که پیش بینی حرکات عابرین یا دیگر خودروهای عبوری به یک کار بسیار دشوار بدل می شود. ولوو در زمینه ایمنی... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x