سوییچ و Red Dead Redemption 2 پرفروش ترین های امسال خواهند شد

سوییچ و Red Dead Redemption 2 پرفروش ترین های امسال خواهند شد

گروه NPD در گزارش خود جدا از پیش بینی میزان فروش کنسول ها در ادامه سال مالی جاری، نگاهی وضعیت آن ها طی نیمه اول سال ۲۰۱۸ نیز داشته و نینتندو سوییچ را پر فروش ترین کنسول و Red Dead Redemption 2 را موفق ترین بازی در سال جاری میلادی می داند.

سال ۲۰۱۸ حداقل تا به اینجای کار سال خوبی برای بازی های ویدیویی بوده و این صنعت در مقایسه با زمانی مشابه در سال گذشته، ۱۵ درصد رشد کلی را تجربه کرده است. اگر بخواهیم ریزتر به این قضیه نگاه کنیم، ویدیوگیم در سال جاری در بخش نرم افزار بیشتر از ۷ درصد، در بخش سخت افزار ۱۵ درصد و در قسمت لوازم جانبی رشدی ۲۹ را به خود دیده است.

دلایل افزایش درآمد بخش نرم افزار را می توان عملکرد عالی عناوینی مانند فار کرای ۵، گاد او وار و مانستر هانتر جدید دانست که در سال جاری میلادی عرضه شدند و همچنین بعضی از بازی های سال های گذشته مانند GTA V و Call of Duty: WWII نیز همچنان به عملکرد خوبشان در بازارها ادامه می دهند.

در بخش سخت افزار پلی استیشن ۴ با وجود عمر نسبتاً زیاد خودش همچنان پرفروش ترین کنسول سال ۲۰۱۸ میلادی بوده و نینتندو سوییچ نیز با عملکرد بسیار خوبی در رتبه بعدی جای دارد. همچنین بعد از نمایش خوب مایکروسافت در E3 2018، ایکس باکس وان بیشترین نرخ رشد سالانه برای کنسول ها را بعد از افزایش رشد ایکس باکس ۳۶۰ در سال ۲۰۱۰ را تجربه می کند.

همچنین NPD پیش بینی کرده که یکی از مورد انتظارترین عناوین سال جاری یعنی Red Dead Redemption 2 در پر فروشترین بازی سال ۲۰۱۸ خواهد شد و عناوینی مانند قسمت جدید فرنچایزهای کال او دیوتی و بتلفیلد نیز در رتبه های بعدی جای خواهند داشت.

برای وضعیت بخش سخت افزار در ماه های آتی نیز پیش بینی می شود که با عرضه عناوینی مانند Pokemon جدید و Super Smash Bros، نینتندو سوییچ سرانجام بتواند در یک چهارم پایانی سال ۲۰۱۸، به صدر لیست پرفروش ترین کنسول ها صعود کند.

در جدول زیر پیش بینی NPD از پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۱۸ در آمریکا شمالی را خواهیم دید:

نینتندو سوییچ

  1. Red Dead Redemption 2
  2. Call of Duty: Black Ops 4
  3. Battlefield V
  4. NBA 2K19
  5. Far Cry 5
  6. NFL 19
  7. Fallout 76
  8. God of War
  9. Monster Hunter: World
  10. Spider-Man

شما بیشتر از همه منتظر کدام یک از عناوین بالا هستید؟

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato