طراحی جدید گوگل کروم به زودی از راه می‌رسد

طراحی جدید گوگل کروم به زودی از راه می‌رسد

اگر چه گوگل همیشه برای به‌روز نگه داشتن مرورگر کروم تلاش می‌کرده، اما ظاهر و رابط کاربری این محصول سال‌هاست که دست نخورده باقی مانده است. خوشبختانه گوگل اعلام کرده که امسال بالاخره دستی به سر و روی گوگل کروم می‌کشد و طراحی متریال جدیدی برایش به ارمغان می‌آورد.

مطابق رویه همیشگی، گوگل پیش از اعمال طراحی جدید برای نسخه پایدار مرورگر تست آن را در Chrome Canary آغاز کرده تا افراد تستر در ویندوز، لینوکس و کروم OS بتوانند زودتر از موعد با تغییرات جدید آشنا شوند.

گوگل کروم

در طراحی جدید تقریبا همه چیز تغییر کرده؛ از نوار آدرس گرفته تا شکل و رنگ تب‌های باز شده در مرورگر. فرانسوا بیوفورت، یکی از افراد دخیل در پروژه کرومیوم آیکن‌های جدید برای پیشنهادهای جستجو، رنگ‌آمیزی تازه تب‌ها، تب‌های پین شده و نشان‌های هشدار را جزو تغییرات این نسخه ذکر می‌کند و می‌گوید:

«از نظر من خیلی چیزها در این نسخه برای بهتر شدن به‌روزرسانی شده اند.»

هر چند به عقیده او عادت کردن به این طراحی جدید کمی زمان بر خواهد بود. نسخه جدید گوگل کروم هنوز به طور رسمی منتشر نشده، و فقط در Chrome Canary مک او اس می‌توان از طریق فعالسازی یک فلگ به آن دسترسی داشت. با این وجود بعید نیست که گوگل به زودی زمان انتشار این طراحی جدید برای نسخه پایدار کروم را اعلام نماید.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato