از این پس شاسی‌ بلندهای بی ام و در چین تولید می‌ شوند

از این پس شاسی‌ بلندهای بی ام و در چین تولید می‌ شوند

بى ام‌ و و برلیانس در حضور صدراعظم آلمان و نخست ‌وزیر چین، توافقنامه ‌ای امضا کردند که باعث افزایش فروش محصولات آن ‌ها در سراسر جهان خواهد شد.
در حضور لی کی‌ کیانگ نخست وزیر چین و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، ب ام‌ و و شریک چینی آن برلیانس اتوموتیو (Brilliance automotive) توافقنامه درازمدتی برای گسترش سرمایه ‌گذاری مشترک تحت عنوان شرکت تولید مشترک بى ام‌ و برلیانس اتوموتیو (BMW Brilliance Automotive) امضا کردند.بی ام وشرکت خودروسازی بی ام و (BMW) آلمان اعلام کرده است که تحت تاثیر افزایش تعرفه 40 درصدی بر خودروهای شاسی بلند در آمریکا، می‌ خواهد محصولات خود از این پس در چین تولید کند.
از آنجایی که دونالد ترامپ – رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا – به تازگی تعرفه واردات و ساخت خودروهای خارجی در خاک این کشور را به میزان قابل توجهی افزایش داده است، شرکت خودروسازی بی ام و آلمان نیز تصمیم گرفته است که بجای تولید برخی از مدل های خود اعم از خودروهای شاسی بلند در خاک آمریکا، از این پس آنها را در چین تولید کند.این شرکت بدین منظور با شریک تجاری چینی خود –گروه خودروسازی برلیانس– یک قرارداد تجاری را به امضا رسانده است تا بتواند خط تولید بسیاری از محصولات و خودروهای شاسی بلند خود را در این کشور ایجاد کند.
‏BBA می‌ تواند ظرفیت تولید بى ام‌ و را در دو کارخانه محلی تایکسی و دادونگ در شهر شنیانگ استان لیائونینگ، تا سال 2019 به رقم 520 هزار خودرو افزایش دهد. علاوه بر این تولید خودروی الکتریکی بى ام‌ و iX3 تولید شده توسط BBA برای صادرات به بازارهای خارج از چین، در سال 2020 آغاز خواهد شد.
هرالد کروگر –مدیر ارشد اجرایی شرکت بی ام و– در این خصوص گفت:

این قرارداد در چارچوب همکاری های بلند مدت ما با این گروه صنعتی و خودروسازی چینی می گنجد و یکی از بزرگترین اهداف مشترک ما در نهایت توسعه و تولید خودروهای الکتریکی و تمام برقی خواهد بود.

بی ام و بزرگترین صادرکننده خودرو به ایالات متحده آمریکا محسوب می شود و تنها در یکی از کارخانه های خود واقع در خاک این کشور ۱۰ هزار نفر کارمند و کارگر دارد.
بی ام و اعلام کرده است که قصد دارد تولید برخی از محصولات شاسی بلند (SUV)  خود را از کارخانه خود واقع در کالیفرنیای شمالی در آمریکا به چین منتقل کند.
هارالد کریگر رئیس هیئت مدیره گروه خودروسازی بی ‌ام ‌و AG، گفت: امضای قرارداد کنونی، نشان ‌دهنده‌ ی فصل جدیدی در داستان موفقیت شرکت بى ام‌ و برلیانس اتوموتیو است. این توافقنامه چارچوب درازمدتی برای آینده ما در چین خواهد بود؛ آینده ‌ای که شامل سرمایه‌ گذاری مداوم، رشد بیش ‌تر و تعهد مشخص برای توسعه و تولید خودروی برقی است. فصل بعدی همکاری دارای توانایی بیش‌ تری نسبت به شعار فعلی ما (در چین، برای چین) است. خودروی تمام الکتریکی بی‌ ام ‌و iX3 که از سال 2020 توسط BBA تولید خواهد شد، مشتریان خود را در سراسر جهان پیدا خواهد کرد.این خودروساز آلمانی این تصمیم را در پاسخ و اقدامی تلافی جویانه در مقابل افزایش ۴۰ درصدی تعرفه محصولاتی همچون خودروهای شاسی بلند در ایالات متحده اتخاذ کرده است.
آنطور که به نظر می رسد جنگ تجاری میان آمریکا و شرکای تجاری قدیمی اش همچون اتحادیه اروپا و چین هر روز درحال زبان کشیدن است و به طور روز افزونی درحال گرفتن دامان شرکت های تولیدکننده و بنگاههای فعال اقتصادی در این کشورهاست.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.