درخشش جك S7 در رقابت های رالى کراس چین

درخشش جك S7 در رقابت های رالى کراس چین

مسابقات رالى کراس چینی (COC) از سال ۲۰۰۳ به میزبانی فدراسیون اتومبیل رانی در سطح حرفه ای برگزار می شود. رانندگی در این مسیرها حالتی شبیه به رانندگی در مسیرهای طبیعی را تداعی می کند و موانع آن شامل پل دوبل، جاده موجی، شیار وی، استخر عمیق و صفحه پرواز است.

تیم مسابقات آف رود جک S7 برای نخستین بار در این رقابت ها حضور داشته و موفقیتی دیگر را در کارنامه خود ثبت کرد. شرکت جک یکی از بزرگترین خودروسازهای چینی است که در نمایشگاه پکن از بزرگترین شاسی بلند خود با عنوان جک S7 رونمایی کرد و این بار در رقابت های رالى کراس چینی حضور پررنگ داشته و موفق به دریافت جایگاه اول در سه گروه این مسابقات شد.

جک S7

این مسیر عملکرد راننده و توانایی خودرو را برای تحمل نیروی وارده به چالش می کشد و میزان مقاومت سیستم تعلیق خودرو را مورد آزمایش قرار می دهد که در واقع مدل S7 تمامی موانع را با موفقیت پشت سر گذاشته و افتخاری دیگر را از آن شرکت جک کرده است.

این مسابقات در مسیر بسته برگزار می شود و اتومبیلهای شرکت کننده در هر کلاس ابتدا به صورت انفرادی در مرحله تایمگیری شرکت می کنند. جک S7 عنوان بزرگترین خودرو شاسی بلند این شرکت چینی را یدک می کشد و برای بیان ویژگی های آن می توان از کلماتی مانند "بزرگ، دانا و باهوش" استفاده کرد.

بنا بر اطلاعات منتشر شده، نسخه استاندارد این شاسی بلند چشم بادامی ها ۵ سرنشینه است که البته امکان سفارش نسخه ۷ سرنشینه نیز برای مشتریان جک وجود دارد. خودروساز جک آپشن های متنوعی را به منظور راحتی سرنشینان برای این محصول خود در نظرگرفته که از جمله می توان به ۲۲ فضای ذخیره سازی اشاره کرد.

نسخه S7 از نظر ایمنی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد و همانند ظاهر تنومند خود از ساختار بسیار مستحکمی بهره می برد. بدنه این خودرو تا ۷۴ درصد از فولاد فوق مستحکم تشکیل شده است. لازم به ذکر است که این محصول تازه نفس جک بارها مورد آزمایش قرار گرفته و این خود تایید و ضمانتی برای امنیت این شاسی بلند چینی است.

سیستم کنترل حرکت در سطوح شیبدار، کروز کنترل، سیستم دید ۳۶۰درجه از اطراف، هشدار انحراف از مسیر، تصویه هوای اتاق، شارژر بیسیم، درب صندوق برقی، گرمکن و سرد کن صندلی جلو، ماساژور صندلی راننده، سقف پانورامایک بخشی از قابلیت های قابل توجه جک S7 شمرده می شود که امنیت و آرامش را برای سرنشینان آن به ارمغان می آورد.

جک S7 خودرویی است که در بازار چین با پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو ۱۶۱ اسب بخار و گشتاور ۲۵۱ نیوتون متر عرضه می شود و توان آن توسط گیربکس ۶ سرعته دو کلاچه به چرخ های جلو منتقل می شود. نسخه ای دیگر از این خودرو به پیشرانه ۲ لیتری توربو ۱۷۴ اسب بخاری و گشتاور ۳۰۰ نیوتون متری مجهز است که توان این موتور نیز توسط یک گیربکس ۶ سرعته دو کلاچه به چرخ های جلو منتقل می شود. کمپانی جک این خودرو را با نشان جدید خود و همچنین به عنوان لوکسترین کراس اوور خود معرفی کرده است.

مصرف سوخت ترکیبی پیشرانه جک S7 بین ۸.۵ تا ۹.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مشخصا برای شاسی بلندی در این اندازه، مقادیر اقتصادی و بهینه ای به حساب می آید.

شرکت خودروسازی جک در سال های اخیر فعالیت گسترده ای در بازار ایران داشته و از طریق تنها نماینده رسمی خود (کرمان موتور) مدل های مانند J۵، S۳ ،S۵، j۳ و j۴ را به بازار کشورمان عرضه کرده است. پیش بینی می شود با توجه به استقبال بازار جهان و البته ایران از خودروهای شاسی بلند، جک S7 از فروش خوبی برخوردار شود این خودرو قرار است در نیمه دوم سال جاری توسط "کرمان موتور" رونمایی و معرفی شود.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato