مزایده یادگاری های نیل آرمسترانگ از سفر به ماه

نیل آرمسترانگ، اولین انسانی که گفته می شود قدم روی ماه گذاشت، چند سوغاتی را در سفر تاریخی اش از زمین به ماه برد که از آن جمله میتوان به پرچم آمریکا، پرچم اتحادیه اروپا، پرچم ایالت های مختلف آمریکا و چندین مدال اشاره کرد که صرفا در اختیار فضانوردان ناسا قرار داشتند.

وی همچنین دوربینی که لحظه قدم گذاشتنش روی ماه را ثبت کرده بود را هم برای خود نگه داشت. حالا قرار است در چند مزایده ای که در تاریخ های ۱۰ام و یازدهم آبان ماه در اوهایو برگزار می شوند، کلکسیون شخصی آرمسترانگ از سفر به ماه به فروش گذاشته شوند. پیشنهادهای قیمتی برای خرید این آیتم ها هم به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری قابل ارائه خواهند بود.

گفتنی است برخی آیتم های دیگر نیز در مجموعه شخصی آرمسترانگ قرار دارند که از آن جمله می توان به پرچم صدسالگی دانشگاه Purdue (محل تحصیل او) اشاره نمود که در جریان سفرش به ماه با خود به همراه برده بود و کلاه لبه دار او هم از دیگر آیتم های به مزایده گذاشته شده است.

طبق گزارشی که اسوشیتد پرس در این باره منشتر کرده آرمسترانگ هیچگاه به فرزندش مارک نگفته که قصد دارد با اقلامی که از سفرش به ماه نگه داشته چه کند. او در این باره گفته:

فکر کنم [پدرم] زیاد در این باره فکر نکرده. او همه این اقلام را نگه داشته و قطعا تصورش این بوده که همه آنها ارزشمند هستند.

گفتنی است این فضانورد شهیر در سال ۲۰۱۲ دیده از جهان فروبست و حالا ظاهرا فرزندانش به این نتیجه رسیده اند که با دست سازه هایش کاری بکنند.

مارک آرمسترانگ در ادامه صحبت هایش گفته:

ما تصور می کردیم تعداد افرادی که می توانند در شناسایی این اقلام و ارائه اطلاعات در رابطه با آن سفر کمکمان کنند رو به کاهش است و در نتیجه درک آن اتفاق به مرور زمان برایمان دشوارتر می شد.

البته هنوز شواهد و مدارک روشنی دال بر قدم گذاشتن فضانوردان آمریکایی روی ماه وجود ندارد و برخی حتی این ادعا را دروغ میدانند. از طرفی همانطور که پیشتر در خبرها خواندید همه افرادی که در این سفر حضور داشته اند دیده از جهان فرو بسته اند و امکان انجام بررسی های دقیق تر در این باره وجود ندارد.

در حالی که واقعیت داشتن یا نداشتن این سفر در هاله ای از ابهام قرار دارد اقلام و آیتم هایی که گفته میشود فضانوردان همراه با خود به ماه برده اند مرتبا در مزایده های مختلف به فروش گذاشته می شوند و به محلی برای درآمدزایی وارثان آنها بدل گشته اند.

مطالب مرتبط

موسیقی فرازمینی و فایل صوتی پیشتر محرمانه ناسا که اخیرا پرمخاطب شده

اگر به ترندهای آنلاین این روزها توجه کرده باشید احتمالا متوجه شده اید که ناسا به تارگی صداها و متن پیاده سازی شده از مکالمات سرنشینان ماموریت آپولو 10 را از حالت محرمانه خارج کرده است. این متون و البته فایل صوتی متعلق به آنها نشان می دهند که فضانوردان بعد از فرود روی ماه و... ادامه مطلب

نگاهی به کپسول حامل دو شهروند داوطلب سفر به ماه

کمپانی اسپیس اکس تاکنون اطلاعات کمی پیرامون برنامه اخیر خود برای پرتاب دو شهروند به سمت ماه و سفر به دور این قمر منتشر کرده است. شرکت مذکور نه تنها از هویت دو توریست و مقدار هزینه پرداخت شده توسط آنها سخنی به میان نیاورده بلکه در مورد تمرینات آنها برای حضور یک هفته ای... ادامه مطلب

زنی به خاطر یک مشت خاک ناسا را به دادگاه کشاند

در دهه ۱۹۷۰ میلادی، لائورا چیکو تنها ۱۰ سال داشت که یکی از جالب ترین هدیه های عالم را دریافت کرد: یک بطری از خاک ماه آن هم از دست نیل آرمسترانگ که به عنوان اولین انسان قدم روی ماه گذاشته بود. نیل آرمسترانگ از دوستان دیرینه تام موری پدر لائورا بود که بعد از بازگشت... ادامه مطلب

امکان تولید آجر از گرد و غبار سطح ماه با استفاده از نور خورشید [تماشا کنید]

محققین آژانس فضایی اروپا به طور عملی اثبات کرده اند که می توان به کمک تابش شعاع های متمرکز شده نور خورشید و با استفاده از غبارهای سطح کره ماه آجرهایی مقاوم را برای بنای ساختمان ها تولید کرد. اگر تکنیک مورد اشاره به مرحله کاربرد عملی برسد، ساکنین آینده این قمر زمین می توانند پناهگاه... ادامه مطلب

ویکی پدیا به ماه می رود

یک شرکت غیرانتفاعی به نام Arch Foundation قصد دارد میلیون ها صفحه ویکی پدیا را روی لوح های فلزی کوچکی حک کرده و به ماه بفرستد. این صفحات قرار است که از نسخه انگلیسی ویکی پدیا استخراج شوند و در صورتی که همه چیز طبق برنامه پیش برود، محتوای انتخابی ظرف دو سال آینده در سطح ماه... ادامه مطلب

روسیه در حال کار روی یک تاکسی فضایی به مقصد ماه است

به تازگی یک شرکت تولید کننده راکت های فضایی در کشور روسیه اعلام کرده که مشغول کار روی یک تاکسی فضایی برای انتقال خدمه از ایستگاه فضایی بین المللی به کره ماه و بالعکس است. این خبر در خلال یک کنفرانس بین المللی در خصوص اکتشافات فضایی در شهر مسکو اعلام شد. این شاتل که نام... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x