دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

مزایده یادگاری های نیل آرمسترانگ از سفر به ماه

نیل آرمسترانگ، اولین انسانی که گفته می شود قدم روی ماه گذاشت، چند سوغاتی را در سفر تاریخی اش از زمین به ماه برد که از آن جمله میتوان به پرچم آمریکا، پرچم اتحادیه اروپا، پرچم ایالت های مختلف آمریکا و چندین مدال اشاره کرد که صرفا در اختیار فضانوردان ناسا قرار داشتند.

وی همچنین دوربینی که لحظه قدم گذاشتنش روی ماه را ثبت کرده بود را هم برای خود نگه داشت. حالا قرار است در چند مزایده ای که در تاریخ های ۱۰ام و یازدهم آبان ماه در اوهایو برگزار می شوند، کلکسیون شخصی آرمسترانگ از سفر به ماه به فروش گذاشته شوند. پیشنهادهای قیمتی برای خرید این آیتم ها هم به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری قابل ارائه خواهند بود.

گفتنی است برخی آیتم های دیگر نیز در مجموعه شخصی آرمسترانگ قرار دارند که از آن جمله می توان به پرچم صدسالگی دانشگاه Purdue (محل تحصیل او) اشاره نمود که در جریان سفرش به ماه با خود به همراه برده بود و کلاه لبه دار او هم از دیگر آیتم های به مزایده گذاشته شده است.

طبق گزارشی که اسوشیتد پرس در این باره منشتر کرده آرمسترانگ هیچگاه به فرزندش مارک نگفته که قصد دارد با اقلامی که از سفرش به ماه نگه داشته چه کند. او در این باره گفته:

فکر کنم [پدرم] زیاد در این باره فکر نکرده. او همه این اقلام را نگه داشته و قطعا تصورش این بوده که همه آنها ارزشمند هستند.

گفتنی است این فضانورد شهیر در سال ۲۰۱۲ دیده از جهان فروبست و حالا ظاهرا فرزندانش به این نتیجه رسیده اند که با دست سازه هایش کاری بکنند.

مارک آرمسترانگ در ادامه صحبت هایش گفته:

ما تصور می کردیم تعداد افرادی که می توانند در شناسایی این اقلام و ارائه اطلاعات در رابطه با آن سفر کمکمان کنند رو به کاهش است و در نتیجه درک آن اتفاق به مرور زمان برایمان دشوارتر می شد.

البته هنوز شواهد و مدارک روشنی دال بر قدم گذاشتن فضانوردان آمریکایی روی ماه وجود ندارد و برخی حتی این ادعا را دروغ میدانند. از طرفی همانطور که پیشتر در خبرها خواندید همه افرادی که در این سفر حضور داشته اند دیده از جهان فرو بسته اند و امکان انجام بررسی های دقیق تر در این باره وجود ندارد.

در حالی که واقعیت داشتن یا نداشتن این سفر در هاله ای از ابهام قرار دارد اقلام و آیتم هایی که گفته میشود فضانوردان همراه با خود به ماه برده اند مرتبا در مزایده های مختلف به فروش گذاشته می شوند و به محلی برای درآمدزایی وارثان آنها بدل گشته اند.

مطالب مرتبط

دانشمندان هنوز منشأ سیگنال های دریافتی عجیب از ستاره نزدیک به زمین را نمی دانند

اوایل هفته جاری باخبر شدید که اخترشناسان، سیگنال های عجیبی را از ستاره Ross 128 دریافت کرده اند، کوتوله سرخی که در فاصله 11 سال نوری از زمین قرار دارد. طبیعیست که ناتوانی دانشمندان در ارائه توضیح سریع برای این سیگنال ها، ذهن همه را به سمت موجودات بیگانه هدایت می کند.«ابل مندز» اخترشناس دانشگاه... ادامه مطلب

نخستین فضاپیمای حامل بار چین با موفقیت به ایستگاه فضایی تیانگونگ 2 رسید

صنعت هوافضای چین به موفقیت بزرگی دست یافت؛ نخستین محموله باری این کشور با موفقیت به مدار زمین رسید تا بار دیگر توانمندی های مهندسین و دانشمندان چینی را به نمایش بگذارد.فضاپیمای تیانژو-1 (Tianzhou-1) دو روز قبل از «مرکز پرتاب ماهواره ونچانگ» (Wenchang) به پرواز درآمد و پس از انجام مانور اتصال خودکار، به آزمایشگاه مدارگرد... ادامه مطلب

سفری سه بعدی به داخل سحابی شکارچی [تماشا کنید]

ناسا به تازگی ویدیویی 3 دقیقه ای از سحابی شکارچی (صورت فلکی اوریون نبوولا) را منتشر کرده که آن را به گونه ای نمایش می دهد که تا پیش از این دیده نشده بود.سحابی شکارچی در حدود 1350 سال نوری از زمین فاصله دارد و یکی مثال خوب برای نمونه ای از تولد ستاره های... ادامه مطلب

پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاد

بنا بر اعلام منبعی موثق از درون آژانس فضایی آمریکا ناسا، به دلیل بروز برخی مشکلات فنی و همچنین نیاز به به روز آوری برخی تجهیزات برنامه پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب تا اواخر ماه مارس ۲۰۲۱ به تعویق افتاد.این نخستین بار نیست که پروژه ارسال جایگزین تلسکوپ افسانه ای هابل با تاخیر مواجه می... ادامه مطلب

انتشار تصاویری از فضای پیمای دراگون اسپیس اکس در محل پرتاب تاریخی

چند وقتی است که مسابقه‌ای میان شرکت های بوئینگ و اسپیس اکس برای فرستادن اولین توریست به فضا آغاز شده و و ناسا هم اطلاعاتی درباره‌ی همکاری خود با این دو شرکت خصوصی منتشر کرده است. حال اولین تصویری از فضای پیمای دراگون اسپیس اکس در محل پرتاب تاریخی آن منتشر شده که برای دوستداران فضا، خالی از... ادامه مطلب

چین تا سال 2020 نخستین هواپیمای فضایی خود را به مدار زمین می فرستد

هزینه های گزاف ارسال محموله به خارج از جو زمین باعث شده تقریباً تمامی سازمان های فضایی به دنبال راهکارهایی برای توسعه راکت ها و فضاپیماهای چندبار مصرف باشند.کشور چین نیز به عنوان یکی از قدرت های نوظهور عرصه فضا، از توسعه فضاپیمایی خبر داده که قادر است مانند یک هواپیمای سنتی از باند برخواسته... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x