مزایده یادگاری های نیل آرمسترانگ از سفر به ماه

نیل آرمسترانگ، اولین انسانی که گفته می شود قدم روی ماه گذاشت، چند سوغاتی را در سفر تاریخی اش از زمین به ماه برد که از آن جمله میتوان به پرچم آمریکا، پرچم اتحادیه اروپا، پرچم ایالت های مختلف آمریکا و چندین مدال اشاره کرد که صرفا در اختیار فضانوردان ناسا قرار داشتند.

وی همچنین دوربینی که لحظه قدم گذاشتنش روی ماه را ثبت کرده بود را هم برای خود نگه داشت. حالا قرار است در چند مزایده ای که در تاریخ های ۱۰ام و یازدهم آبان ماه در اوهایو برگزار می شوند، کلکسیون شخصی آرمسترانگ از سفر به ماه به فروش گذاشته شوند. پیشنهادهای قیمتی برای خرید این آیتم ها هم به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری قابل ارائه خواهند بود.

گفتنی است برخی آیتم های دیگر نیز در مجموعه شخصی آرمسترانگ قرار دارند که از آن جمله می توان به پرچم صدسالگی دانشگاه Purdue (محل تحصیل او) اشاره نمود که در جریان سفرش به ماه با خود به همراه برده بود و کلاه لبه دار او هم از دیگر آیتم های به مزایده گذاشته شده است.

طبق گزارشی که اسوشیتد پرس در این باره منشتر کرده آرمسترانگ هیچگاه به فرزندش مارک نگفته که قصد دارد با اقلامی که از سفرش به ماه نگه داشته چه کند. او در این باره گفته:

فکر کنم [پدرم] زیاد در این باره فکر نکرده. او همه این اقلام را نگه داشته و قطعا تصورش این بوده که همه آنها ارزشمند هستند.

گفتنی است این فضانورد شهیر در سال ۲۰۱۲ دیده از جهان فروبست و حالا ظاهرا فرزندانش به این نتیجه رسیده اند که با دست سازه هایش کاری بکنند.

مارک آرمسترانگ در ادامه صحبت هایش گفته:

ما تصور می کردیم تعداد افرادی که می توانند در شناسایی این اقلام و ارائه اطلاعات در رابطه با آن سفر کمکمان کنند رو به کاهش است و در نتیجه درک آن اتفاق به مرور زمان برایمان دشوارتر می شد.

البته هنوز شواهد و مدارک روشنی دال بر قدم گذاشتن فضانوردان آمریکایی روی ماه وجود ندارد و برخی حتی این ادعا را دروغ میدانند. از طرفی همانطور که پیشتر در خبرها خواندید همه افرادی که در این سفر حضور داشته اند دیده از جهان فرو بسته اند و امکان انجام بررسی های دقیق تر در این باره وجود ندارد.

در حالی که واقعیت داشتن یا نداشتن این سفر در هاله ای از ابهام قرار دارد اقلام و آیتم هایی که گفته میشود فضانوردان همراه با خود به ماه برده اند مرتبا در مزایده های مختلف به فروش گذاشته می شوند و به محلی برای درآمدزایی وارثان آنها بدل گشته اند.

مطالب مرتبط

میزان فلزات در کره ماه بسیار بیشتر از تصورات قبلی است

محققانی که سرگرم تحقیق روی سطح ماه برای کشف نشانه‌هایی از آب بودند، به صورت اتفاقی با حجم بسیار زیادی از فلز مواجه شدند. این اکتشاف احتمالا منجر به تغییر رویه قابل توجه در زمینه مطالعات پیرامون کره ماه و مواد تشکیل دهنده آن خواهد شد.طبق گزارش جدید منتشر شده از سوی ناسا، تیم مدارگرد... ادامه مطلب

با Eau de Space آشنا شوید؛ عطر تلخ و اسموکی که بوی فضا می‌دهد

یکی از سؤالاتی که ذهن بسیاری از کاربران را به خود درگیر کرده این است که فضا چه بویی می‌دهد. محققان ناسا در طول یک دهه گذشته مشغول توسعه رایحه‌ای با «بوی فضا» بوده‌اند تا فضانوردان پیش از ترک زمین با بوییدن آن با رایحه کیهان آشنا شوند. حال شرکتی به نام Eau de Space این... ادامه مطلب

روشن کردن شمع کیک تولد با موتور راکت [تماشا کنید]

یک شرکت فضایی تازه تأسیس در اقدامی جالب تولد هم‌بنیانگذار شرکت را با روشن کردن شمع‌های کیک تولد او با موتور راکت جشن گرفت.«Firefly Aerospace»، یک شرکت هوافضای خصوصی واقع در ایالت تگزاس آمریکاست که قصد دارد ارسال ماهواره‌های کوچک به فضا را با هزینه کمتر انجام دهد. اعضای این شرکت برای جشن گرفتن تولد... ادامه مطلب

سیارک‌ها؛ تهدید بالقوه یا منابع ارزشمند؟

۳۰ ژوئن یا ۱۰ تیر هر سال به عنوان روز جهانی سیارک‌ها نامگذاری شده. اجرامی که هر از گاهی با سر و صدای زیاد در مورد احتمال نابودی زمین به سمت ما می‌آیند اما در نهایت از بیخ گوشمان رد می‌شوند. سیارک‌ها جدای از تهدید به عنوان منبعی غنی از مواد معدنی هم در نظر... ادامه مطلب

تخریب راکت SLS طی آزمایش ناسا [تماشا کنید]

مهندسان ناسا اخیرا راکت جدید این سازمان فضایی را طی آزمایشات خود از بین بردند. هدف از این کار، بررسی مواردی بود که می‌تواند در راه‌اندازی واقعی، موشک را با مشکل مواجه کند.به گفته سایت Digital Trends، ناسا همچنان در حال توسعه سیستم پرتاب وسایل نقلیه فوق سنگین برای ماموریت‌های خارج از مدار زمین است. مهندسان این... ادامه مطلب

کارایی بالای کپسول کرو دراگون برنامه‌های ناسا را تغییر داد؛ افزایش مسافران در بازگشت

کپسول سرنشین دار «کرو دراگون» به لطف بازدهی بالا در تولید انرژی مدت بیشتری در فضا مانده و مسافران بیشتری را به زمین خواهد آورد.کپسول فضایی کرو دراگون دهم خرداد ماه در پرتابی تاریخی روانه ایستگاه فضایی شد و یک روز پس از آن با موفقیت به ایستگاه فضایی متصل شد. این کپسول قرار بود پس از... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟