مزایده یادگاری های نیل آرمسترانگ از سفر به ماه

نیل آرمسترانگ، اولین انسانی که گفته می شود قدم روی ماه گذاشت، چند سوغاتی را در سفر تاریخی اش از زمین به ماه برد که از آن جمله میتوان به پرچم آمریکا، پرچم اتحادیه اروپا، پرچم ایالت های مختلف آمریکا و چندین مدال اشاره کرد که صرفا در اختیار فضانوردان ناسا قرار داشتند.

وی همچنین دوربینی که لحظه قدم گذاشتنش روی ماه را ثبت کرده بود را هم برای خود نگه داشت. حالا قرار است در چند مزایده ای که در تاریخ های ۱۰ام و یازدهم آبان ماه در اوهایو برگزار می شوند، کلکسیون شخصی آرمسترانگ از سفر به ماه به فروش گذاشته شوند. پیشنهادهای قیمتی برای خرید این آیتم ها هم به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری قابل ارائه خواهند بود.

گفتنی است برخی آیتم های دیگر نیز در مجموعه شخصی آرمسترانگ قرار دارند که از آن جمله می توان به پرچم صدسالگی دانشگاه Purdue (محل تحصیل او) اشاره نمود که در جریان سفرش به ماه با خود به همراه برده بود و کلاه لبه دار او هم از دیگر آیتم های به مزایده گذاشته شده است.

طبق گزارشی که اسوشیتد پرس در این باره منشتر کرده آرمسترانگ هیچگاه به فرزندش مارک نگفته که قصد دارد با اقلامی که از سفرش به ماه نگه داشته چه کند. او در این باره گفته:

فکر کنم [پدرم] زیاد در این باره فکر نکرده. او همه این اقلام را نگه داشته و قطعا تصورش این بوده که همه آنها ارزشمند هستند.

گفتنی است این فضانورد شهیر در سال ۲۰۱۲ دیده از جهان فروبست و حالا ظاهرا فرزندانش به این نتیجه رسیده اند که با دست سازه هایش کاری بکنند.

مارک آرمسترانگ در ادامه صحبت هایش گفته:

ما تصور می کردیم تعداد افرادی که می توانند در شناسایی این اقلام و ارائه اطلاعات در رابطه با آن سفر کمکمان کنند رو به کاهش است و در نتیجه درک آن اتفاق به مرور زمان برایمان دشوارتر می شد.

البته هنوز شواهد و مدارک روشنی دال بر قدم گذاشتن فضانوردان آمریکایی روی ماه وجود ندارد و برخی حتی این ادعا را دروغ میدانند. از طرفی همانطور که پیشتر در خبرها خواندید همه افرادی که در این سفر حضور داشته اند دیده از جهان فرو بسته اند و امکان انجام بررسی های دقیق تر در این باره وجود ندارد.

در حالی که واقعیت داشتن یا نداشتن این سفر در هاله ای از ابهام قرار دارد اقلام و آیتم هایی که گفته میشود فضانوردان همراه با خود به ماه برده اند مرتبا در مزایده های مختلف به فروش گذاشته می شوند و به محلی برای درآمدزایی وارثان آنها بدل گشته اند.

مطالب مرتبط

اسپیس ایکس سامانه لغو پرتاب کپسول کرو دراگون را با موفقیت آزمایش کرد

اسپیس ایکس با آزمایش موفقیت آمیز سیستم لغو پرتاب (LAS) کپسول کرو دراگون (Crew Dragon)، به دستاورد بزرگ دیگری در مسیر حمل انسان به مدار زمین دست یافت.در این آزمایش کپسول کرو دراگون به فاصله کوتاهی پس از جدا شدن از راکت فالکون 9 چترهایش را باز کرد و در اقیانوس اطلس فرود آمد. همانطور... ادامه مطلب

دومین راهپیمایی فضایی کاملا زنانه انجام شد؛ تعویض باتری ایستگاه فضایی بین المللی

«جسیکا میر» (Jessica Meir) و «کریستینا هاموک» (Christina Hammock)، دومین راهپیمایی فضایی تمام زنانه تاریخ را با موفقیت انجام دادند.میر و هاموک در این راهپیمایی که 7 ساعت و 29 دقیقه به طول انجامید، باتری قدیمی نیکل-هیدروژن پنل خورشیدی ایستگاه فضایی بین المللی را با نمونه قدرتمندتر لیتیوم-یون تعویض کردند.طول و عرض و ارتفاع باتری... ادامه مطلب

قسمت اصلی راکت غول پیکر SLS تکمیل شد؛ آماده برای آزمایشات

ناسا سرانجام بخش اصلی راکت غول پیکر جدیدش را آماده کرد. این راکت که سامانه پرتاب فضایی یا اسپیس لانچ سیستم (Space Launch System) نام دارد، فضانوردان را به ماه خواهد برد.سامانه پرتاب فضایی یا به اختصار SLS، بخش مهمی از پروژه آرتمیس ناسا است که می خواهد انسان را تا سال 2024 به ماه... ادامه مطلب

ارتباط ناسا با ماهواره ASTERIA قطع شد

ناسا ارتباطش را با یکی از کوچکترین ماهواره های خود به نام ASTERIA از دست داد. تلاش ها برای برقراری ارتباط با این فضاپیما از یک ماه قبل تاکنون ناموفق بوده است.ماهواره ASTERIA بیستم نوامبر سال 2017 از ایستگاه فضایی بین المللی به مدار نزدیک زمین ارسال شد تا با رصد ستارگان نزدیک، روشنایی دقیق... ادامه مطلب

درمان گرفتگی عروق فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی با کمک پزشکان روی زمین

یکی از فضانوردان ناسا که در ماموریتی طولانی در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می برد دچار ترومبوز سیاهرگی عمقی شد و بدنبال این اتفاق سازمان فضایی آمریکا از دکتر استیون مول متخصص گرفتگی عروق دانشگاه کارولینای شمالی برای درمان وی کمک گرفت.ناسا نام این فضانورد یا زمان بروز بیماری برای وی را فاش... ادامه مطلب

بازگشت هند به ماه؛ مأموریت چاندرایان 3 اعلام شد

هند به منظور جبران شکست مأموریت فضاپیمای چاندرایان 2 در سال گذشته میلادی، از برنامه های خود برای فرود بر سطح ماه در سال 2020 پرده برداشت.به گزارش بلومبرگ، دومین مأموریت هند برای فرود بر سطح ماه «چاندرایان 3» نام گرفته و شامل ماه نشین و ماه نورد خواهد بود.به گفته «K. Sivan»، رییس سازمان... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟