چگونه یک صفحه اکسل را به پاورپوینت لینک یا در آن جاسازی کنیم؟

خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که مجبور می‌شویم به نحوی از اطلاعات یک صفحه اکسل در پاورپوینت ارائه‌هایمان استفاده کنیم. خوشبختانه یکی دو روش خوب برای انجام این کار وجود دارد که بسته به شرایط می‌توان به سراغ یکی از آن‌ها رفت. در ادامه به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.

چه تفاوتی میان لینک و جاسازی کردن یک صفحه اکسل وجود دارد؟

به طور کلی، شما سه راه برای آوردن اطلاعات یک صفحه اکسل به پاورپوینت‌های خود دارید. اولین راه که راحت‌ترین راه هم هست، کپی کردن اطلاعات از صفحه اکسل مورد نظر به اسلایدهای پاورپوینتی است که می‌خواهید از روی آن یک ارائه جامع داشته باشید.

البته همیشه راحت‌ترین راه بهترین راه هم نیست. چرا که با کلیک روی گزینه Paste، تمام داده‌های کپی شده به جداول ساده‌ای تبدیل می‌شوند که برای پاورپوینت قابل فهم است. این یعنی دیگر قادر نیستید که از ویژگی‌های خوب اکسل در ارائه خود استفاده کنید و فقط جدول‌های ساده‌ای در اختیارتان قرار می‌گیرند که باید همه کارهایشان را به صورت دستی انجام دهید.

مستر بلیط

با این حال دو راه خیلی بهتر پیش رویتان قرار دارد: لینک کردن یا جاسازی صفحات اکسل. مطمئنا این دو، روش‌های بهتری نسبت به کپی/پیست کردن داده‌ها هستند و می‌شود با آن‌ها آزادی عمل بیشتری داشت. هر دو روش هم شباهت‌های بسیاری با هم دارد و نتیجه کارشان هم یکسان خواهد بود.

با استفاده از این روش‌ها، در پاورپوینت ارائه خود به صفحات اکسلی دست پیدا می‌کنید که با استفاده از ویژگی‌های کاربردی اکسل می‌توان در آن‌ها دست برد و رویشان تغییر ایجاد کرد. فقط شرایط استفاده از این دو فرق می‌کند و باید ببینید که کی و کجا، کدامشان به دردتان می‌خورند.

به زبان ساده اگر یک صفحه اکسل را به پاورپوینت خود لینک کنید، بین آن‌ها یک اتصال دائمی ایجاد خواهید کرد که به لطف این اتصال، هر تغییری که به مرور روی صفحه اکسل صورت گیرد در پاورپوینت نیز اعمال خواهد شد.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

اما با جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت، این اتصال شکسته خواهد شد و دیگر نمی‌توانید به طور خودکار تغییرات ایجاد شده در صفحات اکسل را در پاورپوینت ارائه خود نیز شاهد باشید.

البته هر کدام از این روش‌ها خوبی و بدی‌های خودشان را هم دارند. مثلا این درست است که با استفاده از روش لینک کردن می‌شود از حجم پاورپوینت نهایی کم کرد. چراکه در این صورت فایل اکسل مجزا از پاورپوینت خواهد بود و داده‌های موجود در صفحات اکسل به حجم پاورپوینت نهایی اضافه نخواهند کرد.

اما همین مجزا بودن فایل‌ها یک مشکل خاص هم دارد. به طور کلی اگر می‌خواهید یک فایل اکسل را به یک پاورپوینت لینک کنید،‌ باید هر دو آن‌ها را در یک لوکیشن یکسان قرار دهید تا امکان لینک کردن آن‌ها فراهم شود. پس با این اوصاف، همیشه باید هر دو فایل را دنبال خودتان داشته باشید تا بتوانید آن‌ها را به هم لینک کنید.

با این حال در طرف مقابل، شما در ازای دریافت یک پاورپوینت حجیم، داده‌های آن فایل اکسل را به طور کامل در پاورپوینت ارائه خود جاسازی می‌کنید و دیگر نیازی به دو فایل مجزا از هم ندارید.

این یعنی اگر بخواهید ارائه خود را در اختیار دیگران هم بگذارید، دیگر نیازی نیست مدام هر دو فایل را برایشان ارسال کنید و از آن‌ها بخواهید که اکسل و پاورپوینت را با هم لینک کنند. پس نمی‌توان گفت که کدام روش بهتر از آن یکی است و بسته به شرایط می‌توان از هر یک به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت چگونه صورت می‌گیرد؟

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت، کار ساده‌ای است و مطمئن باشید انجام این کار دردسر زیادی برایتان نخواهد داشت. جالب‌تر اینکه پروسه انجام هر دو آن‌ها نیز تقریبا یکسان است و نیازی نیست که برای دسترسی به هر یک درگیر منوهای پیچیده شوید.

برای شروع صفحه اکسل و ارائه پاورپوینتی که دارید رویش کار می‌کنید را باز کنید. سپس به سراغ پنجره اکسل بروید و المان‌هایی که می‌خواهید در پاورپوینت لینک یا جاسازی شوند را انتخاب کنید.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

با راست کلیک روی المان‌های انتخاب شده، گزینه Copy را انتخاب کنید تا همگی آن‌ها در کلیپ‌بورد ذخیره شوند.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

حالا به سراغ ارائه پاورپوینت خود بروید و وارد اسلایدی شوید که می‌خواهید اطلاعات آن صفحه اکسل در آن جا قرار بگیرد. به آن اسلاید مورد نظر که رسیدید، از طریق تب Home روی فلش رو به پایین کلید Paste کلیک و از میان گزینه‌های موجود Paste Special را انتخاب کنید.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

با این کار وارد صفحه Paste Special می‌شوید و اینجاست که بالاخره می‌توانید میان دو گزینه جاسازی یا لینک کردن داده‌های کپی شده انتخاب کنید. اگر می‌خواهید صفحه اکسلتان در پاورپوینت جاسازی شود از میان گزینه‌های حاضر در سمت چپ پنجره Paste Special، گزینه Paste را انتخاب کنید.

در غیر این صورت، برای لینک کردن صفحه اکسل به سراغ گزینه Paste Link بروید و آن را فعال کنید. مابقی مراحل هم یکسان هستند و در ادامه باید از میان گزینه‌های موجود در لیست مقابل، Microsoft Excel Worksheet Object را انتخاب کنید.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

حالا به محض کلیک روی کلید OK شاهد اضافه شدن داده‌های کپی شده از صفحه اکسلتان خواهید بود.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

با پیمودن این مسیر دیگر کار تمام است و خیلی راحت می‌توانید از داده‌های اکسلتان در پاورپوینت ارائه خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط

مایکروسافت اپلیکیشن Send از پروژه گاراژ را معرفی کرد

مایکروسافت دوباره با اپلیکیشن دیگری از پروژه گاراژ به میدان بازگشته، اپلیکیشنی به نام Send که برای ارسال و دریافت ایمیل طراحی شده است. مایکروسافت در طراحی این اپ روی سادگی و مختصر نمودن ارسال و دریافت ایمیل تمرکز داشته، به همین خاطر تجربه این کار را در آن به سادگی یک مکالمه در اپلیکیشن های... ادامه مطلب

با 3 سایت مفید برای دانلود رایگان برنامه های Excel آشنا شوید

اکسل (نرم افزار صفحه گسترده مایکروسافت) و ابزار موجود در مایکروسافت آفیس امروزه توسط میلیون ها نفر مورد استفاده قرار می گیرند. نرم افزار مایکروسافت اکسل مجموعه ای فوق العاده قدرتمند و همه کاره است که برای بسیاری از شرکت ها و ادارات خاص، کاربردی و مهم تلقی می شود. با این حال بسیاری از مردم اهمیت پشتیبانی... ادامه مطلب

مایکروسافت ابزاری برای انتقال محتویات Evernote به اپلیکیشن OneNote منتشر کرد

اپلیکیشن OneNote کمپانی مایکروسافت، چند وقتی می شود که از قابلیت هایی چون کراس پلتفرم پشتیبانی می کند، اما شاید یکی از بزرگ ترین مشکلات افرادی که به دنبال مهاجرت از دیگر اپ های مشابه چون Evernote به سایر اپلیکیشن های نت برداری هستند، عدم پشتیبانی از قابلیت انتقال اطلاعات باشد. در همین راستا، اهالی ردموند... ادامه مطلب

اپلیکیشن اسکایپ با پشتیبانی از 3D Touch و فیلترهای ویدئویی جدید بروز شد

مایکروسافت در ماه های اخیر تلاش زیادی برای ارتقا و بهبود اپلیکیشن اسکایپ به خرج داده و طی بروزرسانی های مکرر، تلاش نموده تا آن را به پیام رسان های محبوبی همچون فیسبوک مسنجر و واتس اپ شبیه کند. تیم توسعه دهنده اسکایپ در آخرین بروزرسانی اپلیکیشن، حالا فیلترهای ویدئویی مشابه اسنپ چت را به... ادامه مطلب

اپلیکیشن آتلوک مایکروسافت به اپل واچ آمد

مایکروسافت که همواره از حامیان ساعت هوشمند اپل بوده، امروز اپلیکیشن آتلوک را برای اپل واچ منتشر کرد. اگر از کاربران آتلوک در iOS هستید، از این پس می توانید از امکانات آن در ساعت هوشمندتان هم استفاده کنید. در بروزرسانی جدید آتلوک حالا می توان راحت تر از گذشته ایمیل های کامل را در صفحه ساعت... ادامه مطلب

چگونه از به روزرسانی خودکار ویندوز ۱۰ جلوگیری کنیم؟ [قسمت دوم]

در مطلب گذشته از نحوه محدود سازی سیستم به روزرسانی خودکار ویندوز ۱۰ به کمک اعمال تغییر در تنظیمات Local Group Policy Editor برای تان گفتیم. اما امروز در بخش دوم و پایانی، به سراغ رجیستری می رویم و می خواهیم ببینیم که چطور می شود با دست بردن در آن، جبر حاکم بر فضای به... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x