چگونه یک صفحه اکسل را به پاورپوینت لینک یا در آن جاسازی کنیم؟

خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که مجبور می‌شویم به نحوی از اطلاعات یک صفحه اکسل در پاورپوینت ارائه‌هایمان استفاده کنیم. خوشبختانه یکی دو روش خوب برای انجام این کار وجود دارد که بسته به شرایط می‌توان به سراغ یکی از آن‌ها رفت. در ادامه به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.

چه تفاوتی میان لینک و جاسازی کردن یک صفحه اکسل وجود دارد؟

به طور کلی، شما سه راه برای آوردن اطلاعات یک صفحه اکسل به پاورپوینت‌های خود دارید. اولین راه که راحت‌ترین راه هم هست، کپی کردن اطلاعات از صفحه اکسل مورد نظر به اسلایدهای پاورپوینتی است که می‌خواهید از روی آن یک ارائه جامع داشته باشید.

البته همیشه راحت‌ترین راه بهترین راه هم نیست. چرا که با کلیک روی گزینه Paste، تمام داده‌های کپی شده به جداول ساده‌ای تبدیل می‌شوند که برای پاورپوینت قابل فهم است. این یعنی دیگر قادر نیستید که از ویژگی‌های خوب اکسل در ارائه خود استفاده کنید و فقط جدول‌های ساده‌ای در اختیارتان قرار می‌گیرند که باید همه کارهایشان را به صورت دستی انجام دهید.

کلیک کنید

با این حال دو راه خیلی بهتر پیش رویتان قرار دارد: لینک کردن یا جاسازی صفحات اکسل. مطمئنا این دو، روش‌های بهتری نسبت به کپی/پیست کردن داده‌ها هستند و می‌شود با آن‌ها آزادی عمل بیشتری داشت. هر دو روش هم شباهت‌های بسیاری با هم دارد و نتیجه کارشان هم یکسان خواهد بود.

با استفاده از این روش‌ها، در پاورپوینت ارائه خود به صفحات اکسلی دست پیدا می‌کنید که با استفاده از ویژگی‌های کاربردی اکسل می‌توان در آن‌ها دست برد و رویشان تغییر ایجاد کرد. فقط شرایط استفاده از این دو فرق می‌کند و باید ببینید که کی و کجا، کدامشان به دردتان می‌خورند.

به زبان ساده اگر یک صفحه اکسل را به پاورپوینت خود لینک کنید، بین آن‌ها یک اتصال دائمی ایجاد خواهید کرد که به لطف این اتصال، هر تغییری که به مرور روی صفحه اکسل صورت گیرد در پاورپوینت نیز اعمال خواهد شد.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

اما با جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت، این اتصال شکسته خواهد شد و دیگر نمی‌توانید به طور خودکار تغییرات ایجاد شده در صفحات اکسل را در پاورپوینت ارائه خود نیز شاهد باشید.

البته هر کدام از این روش‌ها خوبی و بدی‌های خودشان را هم دارند. مثلا این درست است که با استفاده از روش لینک کردن می‌شود از حجم پاورپوینت نهایی کم کرد. چراکه در این صورت فایل اکسل مجزا از پاورپوینت خواهد بود و داده‌های موجود در صفحات اکسل به حجم پاورپوینت نهایی اضافه نخواهند کرد.

اما همین مجزا بودن فایل‌ها یک مشکل خاص هم دارد. به طور کلی اگر می‌خواهید یک فایل اکسل را به یک پاورپوینت لینک کنید،‌ باید هر دو آن‌ها را در یک لوکیشن یکسان قرار دهید تا امکان لینک کردن آن‌ها فراهم شود. پس با این اوصاف، همیشه باید هر دو فایل را دنبال خودتان داشته باشید تا بتوانید آن‌ها را به هم لینک کنید.

با این حال در طرف مقابل، شما در ازای دریافت یک پاورپوینت حجیم، داده‌های آن فایل اکسل را به طور کامل در پاورپوینت ارائه خود جاسازی می‌کنید و دیگر نیازی به دو فایل مجزا از هم ندارید.

این یعنی اگر بخواهید ارائه خود را در اختیار دیگران هم بگذارید، دیگر نیازی نیست مدام هر دو فایل را برایشان ارسال کنید و از آن‌ها بخواهید که اکسل و پاورپوینت را با هم لینک کنند. پس نمی‌توان گفت که کدام روش بهتر از آن یکی است و بسته به شرایط می‌توان از هر یک به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت چگونه صورت می‌گیرد؟

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت، کار ساده‌ای است و مطمئن باشید انجام این کار دردسر زیادی برایتان نخواهد داشت. جالب‌تر اینکه پروسه انجام هر دو آن‌ها نیز تقریبا یکسان است و نیازی نیست که برای دسترسی به هر یک درگیر منوهای پیچیده شوید.

برای شروع صفحه اکسل و ارائه پاورپوینتی که دارید رویش کار می‌کنید را باز کنید. سپس به سراغ پنجره اکسل بروید و المان‌هایی که می‌خواهید در پاورپوینت لینک یا جاسازی شوند را انتخاب کنید.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

با راست کلیک روی المان‌های انتخاب شده، گزینه Copy را انتخاب کنید تا همگی آن‌ها در کلیپ‌بورد ذخیره شوند.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

حالا به سراغ ارائه پاورپوینت خود بروید و وارد اسلایدی شوید که می‌خواهید اطلاعات آن صفحه اکسل در آن جا قرار بگیرد. به آن اسلاید مورد نظر که رسیدید، از طریق تب Home روی فلش رو به پایین کلید Paste کلیک و از میان گزینه‌های موجود Paste Special را انتخاب کنید.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

با این کار وارد صفحه Paste Special می‌شوید و اینجاست که بالاخره می‌توانید میان دو گزینه جاسازی یا لینک کردن داده‌های کپی شده انتخاب کنید. اگر می‌خواهید صفحه اکسلتان در پاورپوینت جاسازی شود از میان گزینه‌های حاضر در سمت چپ پنجره Paste Special، گزینه Paste را انتخاب کنید.

در غیر این صورت، برای لینک کردن صفحه اکسل به سراغ گزینه Paste Link بروید و آن را فعال کنید. مابقی مراحل هم یکسان هستند و در ادامه باید از میان گزینه‌های موجود در لیست مقابل، Microsoft Excel Worksheet Object را انتخاب کنید.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

حالا به محض کلیک روی کلید OK شاهد اضافه شدن داده‌های کپی شده از صفحه اکسلتان خواهید بود.

لینک کردن یا جاسازی یک صفحه اکسل در پاورپوینت

با پیمودن این مسیر دیگر کار تمام است و خیلی راحت می‌توانید از داده‌های اکسلتان در پاورپوینت ارائه خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط

چگونه در اکسل فلوچارت بسازیم؟

همانطور که احتمالا می‌دانید می‌شود با ترسیم یک فلوچارت، ظاهر ساده تری به مسائل پیچیده بخشید و آن‌ها را راحت‌تر حل کرد. در حال حاضر نیز می‌‌توان با کمک ورد مایکروسافت خیلی سریع و راحت یک فلوچارت کاربردی تهیه کرد اما شاید ندانید که اکسل نیز از پس این کار برمی‌آيد. به همین خاطر در ادامه... ادامه مطلب

مایکروسافت آیکون شناور OneNote را به اندروید اضافه می کند تا همیشه جلوی چشم باشد

مایکروسافت همه تلاش خود را می کند تا کاربران پلتفرم های مختلف از OneNote استفاده کنند و در تازه ترین اقدام خود آیکون مربوط به این اپلیکیشن را به سیستم اندروید اضافه نموده است. آیکون OneNote، کاربر را مستقیما به امکانات اندروید راهنمایی می کند. شما می توانید آن را در هر کجای صفحه نمایش که... ادامه مطلب

معرفی Photo Story؛ اپلیکیشن مایکروسافت برای خلق داستان های ویدئویی از تصاویر

آخرین محصول پروژه گاراژ مایکروسافت، بر خلاف اپلیکیشن های قبلی انحصارا برای ویندوزفون عرضه شده تا کاربران این سیستم عامل از محصولات نرم افزاری کمپانی محبوبشان بی بهره نمانند. Photo Story اپلیکیشنی است که می تواند از تصاویر دوربین، یک داستان ویدئویی موزیکال و کوتاه بیافریند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.  Photo Story تقریبا معادل اپلیکیشن Movie... ادامه مطلب

پورت کردن اپلیکیشن iOS برای ویندوز ۱۰ حالا ۵ دقیقه زمان می برد

اخیرا توسعه دهنده ای به نام «دیوید بورلا» (David Burela) یکی از بازی های محبوب آیفون و آیپد تحت عنوان «Canabalt» را با استفاده از پروژه Islandwood برای ویندوز ۱۰ پورت کرده است. اگر به خاطر داشته باشید در کنفرانس بیلد ۲۰۱۵، مایکروسافت اعلام کرد که تصمیم دارد ابزاری را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد که... ادامه مطلب

با ابزار PowerApps مایکروسافت همه می توانند یک برنامه نویس باشند

دنیای مایکروسافت آفیس از امروز با معرفی PowerApps توسط مایکروسافت، عظیم تر از همیشه خواهد شد؛ ابزاری جدید که به کمکش هر فرد می تواند بدون نیاز به تسلط روی برنامه نویسی و حتی نوشتن یک خط کد، اپلیکیشن بسازد. با گسترش روزافزون و فراگیر شدن اپلیکیشن های موبایل در سال های اخیر، تقاضای کاربران نیز برای آنها... ادامه مطلب

مایکروسافت سرویس های ایمیل Outlook و Calendar خود را به هولولنز می آورد

کسانی که تمایل داشته باشند از تجربه واقعیت افزوده به سبک مایکروسافت بهره ببرند، می بایست ۳ هزار دلار بابت خرید نسخه توسعه دهندگان هولولنز بپردازند. اما بعد از عرضه نسخه مخصوص کاربران، شما می توانید ایمیل ها و قرارهای کاری خود را نیز روی این ابزار واقعیت افزوده جذاب مدیریت کنید. شرکت مایکروسافت به تازگی از... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x