افت شدید ارزش سهام توییتر به دنبال کاهش یک میلیونی تعداد کاربران

در پی اعلام توییتر مبنی بر کاهش کاربران فعال ماهانه، ارزش سهام توییتر در روز گذشته ۲۰.۵ درصد افت کرد.

به گزارش گاردین این دومین افت بزرگ ارزش توییتر پس از عرضه عمومی سهام در سال ۲۰۱۳ است. پس از اینکه این شرکت خبر از پاکسازی یک میلیون حساب کاربری به علت محتوای توهین آمیز یا حساب های تقلبی داده بود، ۵.۸ میلیارد دلار از ارزش بازار آن کاهش یافت. این اتفاق تنها یک روز پس از آن افتاده که فیسبوک نیز ۱۲۳ میلیارد دلار از ارزش سهام خود را از دست داده است.

شرکت ساکن سانفرانسیسکو به سرمایه گذاران اعلام کرده که به دنبال مسدود کردن حساب های تقلبی و توهین آمیز انتظار ریزش کاربران بیشتر را نیز داشته باشند. علاوه بر این توییتر افزوده که کاهش تعداد کاربران به دنبال در اولویت قرار گرفتن سلامت این پلتفرم انجام گرفته است.

سهام توییتر

توییتر در ماه های مه و ژوئن تعداد ۷۰ میلیون حساب کاربری تقلبی و توهین آمیز را حذف کرده و بر اساس تحقیق پیشین واشنگتن پست به حذف روزانه حدود یک میلیون حساب ادامه داده بود.

علاوه بر این به دنبال جنجال های پس از انتخابات سال ۲۰۱۶ ایالات متحده، توییتر از سوی کنگره این کشور تحت فشار قرار گرفته بود که حساب بات ها و نیز برخی از حساب های روسی که در انتخابات دخالت داشتند را حذف کند.

این شبکه اجتماعی قبلاً اعتراف کرده بود که بیش از ۵۰ هزار حساب مرتبط با روسیه، محتوایی در رابطه با انتخابات سال ۲۰۱۶ ایالات متحده را به صورت خودکار ارسال کرده اند و این موارد توسط حداقل ۶۷۷ هزار نفر مشاهده شده اند. توییتر در ادامه گفته بود بسیاری از حساب ها از طریق تعداد زیادی تورل مرتبط با دولت روسیه هدایت می شدند.

در حالی که تا شب پنجشنبه ارزش شرکت در حدود ۳۰ میلیارد دلار بود، کاهش ارزش ۲۰ درصدی توییتر معادل با این است که ۶ میلیارد دلار از ارزش کمپانی کم شده است. بنا بر گزارش ها اخیراً تعداد کاربران فعال ماهانه توییتر از حدود ۳۳۶ میلیون نفر در ماه آوریل به حدود ۳۳۵ میلیون نفر رسیده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟