جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

ناسا برندگان طراحی زیستگاه‌های مریخ را انتخاب کرد [تماشا کنید]

ناسا در سال ۲۰۱۵ با برگزاری مسابقه‌ی به خصوصی سعی داشت بهترین طرح خانه‌های مصنوعی برای اولین ساکنین سیاره مریخ را پیدا کند. حال به نظر می‌رسد این آژانس فضایی پس از ۳ سال و مشاهده مدل‌های مجازی مختلف موفق شده پنج طرح نهایی برای این مسابقه را انتخاب کند.

این آژانس با همکاری دانشگاه بردلی ایالت ایلینوی آمریکا به بررسی ۱۸ مدل پرداخته که توسط تیم‌های مختلف با استفاده از نرم افزاری مخصوص طراحی شده بود.

به گزارش TechCrunch، این برنامه جزئیات فراوانی از ساختمان موردنظر طراحان را به نمایش می‌گذارد. به عبارت دیگر، تیم‌ها نمی‌توانستند تنها یک طرح زیبا بیافرینند که عملی نباشد.

آنها باید مطمئن می‌شدند که زیستگاه طراحی شده توسط آنها از ضخامت دیوار مناسب، سیستم گرمایشی قوی و تکنولوژی کنترل فشار لازم برخوردار باشد و بتواند در برابر شرایط سخت مریخ دوام آورد.

قرار است که به هر کدام از این پنج تیم برای رسیدن به فینال، ۲۰ هزار دلار جایزه داده شود. در حالی که دو تیم برنده‌ی این مسابقه هر کدام ۲۱ هزار دلار دیگر نیز به جایزه‌هایشان اضافه خواهند کرد.

یکی از این تیم ها Zopherus نام دارد و زیستگاه طراحی شده توسط آنها قرار است توسط یک پرینتر سه بعدی تولید شود. بدین صورت که کاوشگر‌های موجود در سطح مریخ به جمع‌آوری متریال برای ساخت و ساز می‌پردازند و پرینتر یاد شده از همان مصالح برای تولید ساختمان‌ استفاده خواهد کرد.

AI. SpaceFactory هم سیلندر‌هایی به عنوان زیستگاه طراحی کرده که می‌تواند از بیشترین فضای موجود در سطح مریخ استفاده کند.

تیم Kahn-Yates که موفق شده مقام سوم را کسب کند زیستگاه‌هایی طراحی نموده که در دیوار‌هایشان نقاط نیمه شفافی تعبیه شده است. این نقطه‌ها که به منظور مقابله با طوفان‌های شنی بزرگ تعبیه شده‌اند، به نور اجازه ورود می دهند.

SEArch+/Apis Cor نام گروه دیگری از نیویورک است و سیستم طراحی شده توسط آنها هم نورگیر است اما قادر است که مقاومت خوبی در برابر  تشعشات مختلف از خود نشان دهد.

تیم دانشگاه نورت‌وسترن ایالت ایلینوی طرحی کروی آفریده که پرینتر سه بعدی موجود در سطح مریخ می‌تواند در مدت زمانی کوتاه آن را تولید کند.

اکنون قرار است مدل‌های کوچکتری از طرح این پنج تیم یاد شده پرینت شود تا مشخص گردد طرح کدامیک از آنها می‌تواند در سطح مریخ کارايی بیشتری از خود نشان دهد.

البته اخیراً جمعی از قانونگذاران و متخصصان حوزه فضایی اعلام کرده اند به علت مسائلی همچون برنامه ریزی ضعیف و فقدان بودجه کافی، برنامه های ناسا برای سفر به مریخ تا سال ۲۰۵۰ میلادی به تعویق خواهند افتاد.

کشور آمریکا که پیشتر در نظر داشت تا سال ۲۰۳۰ میلادی روی کره سرخ قدم بگذارد حالا به خاطر فقدان بودجه مجبور است که ۳۲ سال برای تحقق این هدف صبر کند.

حال اگر این اتفاق رخ دهد، کارشناسان ناسا می‌توانند امیدوار باشند که بشر به سرعت می‌تواند زیستگاه‌هایی برای زندگی خود در کره مریخ بیافریند.

مطالب مرتبط

ناسا اسامی اولین مسافران سفر تجاری به فضا را اعلام کرد

به تازگی ناسا اسامی اولین مسافران سفر تجاری‌ به فضا را اعلام کرده و خاطر نشان نموده که این آژانس دوباره می‌تواند فضانوردان را از خاک ایالات متحده آمریکا راهی آسمان کند. گزارش شده سرنشینان اولین پرواز کمپانی معروف بوئینگ، اریک بو، «نیکول آوناپو مان» فضانورد تازه کار و «کریگ فرگوسن» از فضانوردان مشهور فضای مجازی خواهند بود.... ادامه مطلب

تحقیقات ناسا روی دوقلوهای فضانورد برای درک تأثیر سفرهای طولانی فضایی

زمانی که تقریباً یک سال کامل را به صورت مداوم در فضا بگذرانید، باید انتظار داشته باشید که پس از بازگشت به زمین، ناسا انواع و اقسام تحقیقات را روی شما به اجرا درآورد. آژانس فضایی دقیقاً همین رویه را برای «اسکات کلی» در پیش گرفته، فردی که نزدیک به 340 روز متمادی را در... ادامه مطلب

تست موفقیت آمیز چتر غول پیکر فضاپیمای ExoMars برای فرود روی مریخ [تماشا کنید]

آژانس فضایی اروپا (ESA) موفق شده برای نخستین بار نمونه واقعی چتر غول پیکر فضاپیمای ExoMars که برای فرود آن روی سیاره مریخ طراحی شده را مورد آزمایش قرار دهد. گرچه آزمایش مذکور تنها شامل رهاسازی بسته ای متصل به این چتر با وزن مساوی با فضاپیمای ExoMars از فاصله ۱ و نیم کیلومتری بالای زمین می شده،... ادامه مطلب

آمریکا از سال آینده خود فضانوردان ناسا را به فضا می فرستد

از زمان بازنشسته شدن آخرین شاتل فضایی ناسا تحت عنوان «آتلانتیس» که در سال 2011 میلادی مأموریت پایانی خود را انجام داد، سازمان ناسا برای فرستادن فضانوردان خود به مدار زمین، محتاج راکت های سایوز روسی بوده و به ازای انتقال هر فضانورد مبلغ 82 میلیون دلار را به روس ها پرداخته است. حالا «جیم برایدنستاین»... ادامه مطلب

هند و چین زمین را سر سبزتر از قبل کرده‌اند

گرمایش زمین، تغییرات آب و هوایی و دیگر اتفاقات رخ داده موجب شده که کره‌ی خاکی با مشکلات زیستی بسیاری دست و پنجه نرم کند. گزارشات زیادی مبنی بر افزایش سرعت آب شدن یخ‌های قطب جنوب، احتمال انقراض حشرات و حتی تغییر رنگ اقیانوس‌ها منتشر می‌شود. حال ناسا خبر خوبی در این زمینه منتشر کرده و... ادامه مطلب

ناسا و لاکهید مارتین نخستین ایستگاه فضایی مستقر در مریخ را می سازند

رقابت برای سفر به مریخ این روزها پررنگ تر از هر زمان دیگری شده و در تازه ترین اتفاق، کمپانی لاکهید مارتین با سازمان فضایی آمریکا، ناسا، اعلام همکاری کرده است. این دو نهاد در نظر دارند با همراهی هم کمپی در مریخ بنا کنند که در واقع اولین ایستگاه فضایی مستقر در سیاره سرخ نیز... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x