مشخصات فنی پورشه تایکان رسما اعلام شد؛ 600 اسب بخار قدرت و شتابی زیر 3.5 ثانیه

مشخصات فنی پورشه تایکان رسما اعلام شد؛ 600 اسب بخار قدرت و شتابی زیر 3.5 ثانیه

سال آینده یک اتفاق بسیار مهم در تاریخ پورشه ثبت خواهد شد، زیرا این کمپانی آلمانی در نظر دارد از نخستین خودروی تمام برقی خود با نام تایکان پرده برداری کند.

تاکنون اطلاعات اندکی درباره تایکان در اختیار رسانه ها قرار گرفته بود، اما دوشنبه گذشته شرکت پورشه با انتشار بیانیه ای رسمی به جزئیات بیشتری از این خودروی پاک پرداخت.

بر این اساس موتورهای برقی تایکان ۶۰۰ اسب بخار قدرت تولید خواهند کرد. انرژی مورد نیاز این موتورها از طریق یک سیستم ۸۰۰ ولتی تامین و توزیع خواهد شد. درباره ظرفیت باتری ها حرفی به میان نیامده، اما پورشه نوید داده که تایکان با یک بار شارژ می تواند تا ۵۰۰ کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد.

Mission E

به گفته پورشه، تایکان برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به زمانی زیر ۳.۵ ثانیه نیاز دارد. این عملکرد مثال زدنی به لطف دو موتور برقی که کارکردی مشابه با نمونه های حاضر در اتومبیل مسابقه ای ۹۱۹ دارند، حاصل می شود.

مهندسین پورشه به منظور باز گذاشتن دست طراحان، هر اکسل را به یک موتور جداگانه مجهز کرده اند؛ به عبارت بهتر یک موتور الکتریکی بر روی اکسل عقب و یک موتور دیگر بر روی اکسل جلوی تایکان قرار دارد.

porsche-confirms-specs-for-the-taycan-electric-car_1

باتری پورشه تایکان از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند. به همین خاطر با ۱۵ دقیقه شارژ با سیستم های ۸۰۰ ولتی، امکان طی مسافت تا ۴۰۰ کیلومتر فراهم می شود. باتری این خودرو با شارژرهای ۴۰۰ ولتی نیز سازگاری دارد.

آنطور که پورشه پیش بینی کرده، این کمپانی توانایی تولید سالانه ۲۰ هزار دستگاه تایکان را دارا خواهد بود. این رقم حدود دو سوم میزان فروش مدل پرطرفدار و محبوب ۹۱۱ محسوب می شود.

تلاش های پورشه در راستای برقی سازی محصولات ستودنی بوده و احتمالا این خودروساز زودتر از رقبای هموطن خود وارد عرصه حمل و نقل الکتریکی خواهد شد. این کمپانی با سابقه آلمانی قصد دارد نیمی از محصولات خود را از سال ۲۰۲۵ با پیشرانه ای الکتریکی شده (هیبریدی یا تمام برقی) به مشتریان تحویل دهد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato