ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وزارت امنیت میهن آمریکا و کشف چند آسیب پذیری جدی در میلیون ها موبایل آمریکایی

محققانی که زیر نظر وزارت امنیت میهن ایالات متحده فعالیت می کنند اخیراً آسیب پذیری های امنیتی بزرگی کشف کرده اند که احتمالاً میلیون ها اسمارت فون در آمریکا را تحت تاثیر قرار داده اند. ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۰

محققانی که زیر نظر وزارت امنیت میهن ایالات متحده فعالیت می کنند اخیراً آسیب پذیری های امنیتی بزرگی کشف کرده اند که احتمالاً میلیون ها اسمارت فون در آمریکا را تحت تاثیر قرار داده اند. گفته می شود که این آسیب پذیری ها روی موبایل هایی یافت شده که توسط ورایزن، AT&T، تی موبایل، اسپرینت و سایر اپراتورهای مخابراتی به فروش می رسند.

خبرگزاری FifthDomain در گزارش اخیر خود می نویسد که این آسیب پذیری ها، می توانند دسترسی کامل به محتویات یک دیوایس را میسر کنند و حتی امکان دسترسی به ایمیل ها و پیامک ها، بدون اینکه کاربر مطلع شود، امکان پذیر خواهد بود. یکی از سنخگویان شرکت امنیتی Kryptowire که مسئولیت تحقیقات اخیر را برعهده داشته می گوید که به کمک این آسیب پذیری ها، هکرها می توانند به جوازهای لازم دسترسی یابند و کنترل دستگاه را به دست بگیرند. گفتنی است که این آسیب پذیری ها پیش از عرضه و فروش دیوایس های هوشمند، وجود داشته اند و تقصیری به گردن کاربران نیست.

مقامات آمریکایی تا به این لحظه جزییات مربوط به موبایل های تحت تاثیر قرار گرفته را منتشر نکرده است؛ اما گفته می شود که بسیاری از آنها، جزو دیوایس های محبوب مصرف کنندگان هستند. تولیدکنندگان موبایل در ماه فوریه اخیر از این موضوع باخبر شده اند و انتظار می رود که طی همین هفته، اطلاعات بیشتری برای عموم منتشر شود.

تحقیقات اخیر زمانی شکل گسترده به خود گرفت که یک آسیب پذیری امنیتی بزرگ در موبایل های Blu شناسایی شد. در آن زمان آمازون فروش موبایل های این کمپانی را متوقف کرد و Blu هم همه چیز را «هشداری اشتباه» خواند که عادت کمپانی های حوزه تکنولوژی است. در نهایت باید افزود که در گزارشی متفاوت از رویترز، مشخص شده که موبایل های گلکسی اس 7 در برابر Meltdown آسیب پذیر هستند که به هکرها اجازه می دهد به اطلاعات پردازنده دسترسی داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی