توقف فعالیت DURR در ایران؛ قطعه‌ساز آلمانی فعالیت خود در ایران را متوقف کرد

توقف فعالیت DURR در ایران؛ قطعه‌ساز آلمانی فعالیت خود در ایران را متوقف کرد

قدمت کمپانی DURR که در زمینه های صنعتی و ساخت قطعات مکانیکی و قطعات یدکی فعال است به سال ۱۸۹۵ باز می گردد. این کمپانی طی سال های اخیر فعالیت هایی را نیز در خاک کشورمان آغاز کرده بود اما روز گذشته اعلام شد که بعد از هشدار دولت آمریکا به تمام شرکت‌ هایی که خواهان داشتن رابطه تجاری با ایران هستند، شرکت تامین ‌کننده قطعات دوئر آلمان کلیه فعالیت ‌های تجاری خود در ایران را به حالت تعلیق درآورده است.
کارلو کروستو، مدیر امور مالی شدن دوئر در مصاحبه با روزنامه بوئرسن زایتونگ گفت: «کسب و کار در ایران طی سال گذشته رونق گرفته است. اکنون ما فعلاً فعالیت‌ هایمان در این کشور را متوقف کرده ‌ایم».قطعات یدکی«ما در سال ۲۰۱۷ توانستیم دو قرارداد مهم را برنده شویم، این خیلی مهم نیست، اما موضوع کوچکی هم نیست. این همچنین از نظر حاشیه (سودی که ما داریم از دست می‌ دهیم یک فرصت تلقی می‌ شد».
چین و آلمان هفته گذشته از روابط تجاری خود در مواجهه با تحریم‌ های جدید دولت ترامپ دفاع کردند. ترامپ گفته هر شرکتی که با ایران تجارت کند، از معامله با آمریکا محروم خواهد شد.قطعات یدکیچند شرکت اروپایی از جمله توتال، پژوسیتروئن، رنو و دایملر به‌ دلیل ترس از تحریم دولت آمریکا طرح‌ های خود برای سرمایه گذاری در ایران را متوقف کرده‌ اند. این درحالیست که اتحادیه اروپا معتقد است که کمپانی های تبعیت کننده از تحریم های آمریکا باید جریمه شوند اما به نظر می رسد که فارغ از مباحث سیاسی، زمینه اجرایی چندانی برای این امر وجود ندارد و شرکت های اروپایی یکی پس از دیگری در حال کوچ از بازار جذاب ایران هستند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato