مدعی جدید برای رکورد سرعت؛ SSC Tuatara با 1750 اسب بخار رونمایی شد

مدعی جدید برای رکورد سرعت؛ SSC Tuatara با 1750 اسب بخار رونمایی شد

فستیوال خودرویی پبل بیچ که این روزها با هیجانی بالا در حال برگزاری است، باز هم شاهد معرفی یک سوپر اتومبیل خارق العاده بود. این خودرو Tuatara نام داشته و توسط شرکت SSC North America ساخته شده است.

ssc-tuatara

مستقیم به سراغ مشخصات فنی SSC Tuatara می رویم، جایی که این خودرو حرف های زیادی برای گفتن دارد. نیروبخش این سوپر اتومبیل آمریکایی جدید یک موتور ۵.۹ لیتری V8 توئین توربو است که با سوخت اکتان ۹۱ توانایی تولید ۱۳۵۰ اسب بخار قدرت را دارد.

ssc-tuatara (12)

در صورت استفاده از سوخت E85 (ترکیب ۸۵ درصد اتانول با ۱۵ درصد بنزین)، موتور نصب شده در قسمت میانی Tuatara تا ۱۷۵۰ اسب بخار قدرت تولید خواهد کرد. این موتور تنها ۱۹۴ کیلوگرم وزن داشته و محدوده قرمز آن از دور ۸۸۰۰ آغاز می شود.

ssc-tuatara (5)

وظیفه انتقال قدرت به چرخ های عقب را یک گیربکس هفت سرعته بر عهده دارد. شرکت سازنده این گیربکس را "دستی کامپیوتری" خوانده و آن را مجهز به "سیستم تعویض رباتیک" توصیف کرده است.

ssc-tuatara (3)

سوپر اتومبیل موتور وسط آمریکایی ها فقط ۱۲۴۷ کیلوگرم وزن دارد که این مساله به واسطه استفاده گسترده از فیبر کربن حاصل شده است. در این خودرو نه تنها شاسی و بدنه تماما از این ماده سبک و مقاوم ساخته شده، بلکه رینگ های ۲۰ اینچی نیز فیبر کربنی هستند. این رینگ ها توسط لاستیک های میشلن Pilot Sport Cup احاطه شده و ابعادی برابر با ۲۴۵/۳۵ و ۳۴۵/۲۵ به ترتیب در جلو و عقب دارند.ssc-tuatara (3)

ایرودینامیک پیشرفته یکی دیگر از ویژگی های برجسته SSC Tuatara است، این خودرو که نام عجیب آن از یک خزنده بومی در نیوزلند برگرفته شده، با ضریب درگ ۰.۲۷۹ cd به راحتی جریان هوا را شکافته و مقاومت کمی از خود نشان می دهد.

کمپانی SSC North America که پیشتر با نام Shelby SuperCars فعالیت می کرد، تاکید می کند دست پرورده جدیدش توانایی عبور از مرز سرعت ۳۰۰ مایل (معادل ۴۸۳ کیلومتر) در ساعت را دارد. در صورت صحت این ادعا Tuatara عنوان سریع ترین خودروی خیابانی را از چنگ کوئنیگ زگ Agera RS خارج خواهد کرد.

ssc-tuatara (10)

ناگفته نماند SSC Tuatara طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴.۴۲، ۲ و ۱.۱ متر دارد. از این اتومبیل استثنایی فقط ۱۰۰ دستگاه در واشینگتن تولید خواهد شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato