فراری 488 پیستا اسپایدر رونمایی شد؛ پنجاهمین خودروی روباز با نشان اسب رقصان

فراری 488 پیستا اسپایدر رونمایی شد؛ پنجاهمین خودروی روباز با نشان اسب رقصان

مدت زمان زیادی از معرفی فراری ۴۸۸ پیستا نمی گذرد. این خودروی هیجان انگیز که اسفند ماه گذشته و در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی شد، به لحاظ ظاهری و فنی مورد بهینه سازی قرار گرفته و عملکرد بهتری نسبت به دیگر اعضای خانواده ۴۸۸ دارد. حال با گذشت چند ماه شاهد معرفی فراری ۴۸۸ پیستا اسپایدر در همایش خودرویی پبل بیچ هستیم.

ferrari-488-pista-spider (18)

همانند نسخه کوپه بدنه نسخه اسپایدر ۴۸۸ پیستا نیز دارای نوارهایی است که از حرکت جریان هوا بر روی خودرو اقتباس شده اند. این اتومبیل زیبا که پنجاهمین اسپایدر مزین به نشان اسب رقصان محسوب می شود، نیروی خود را از قوی ترین موتور V8 ساخت فراری دریافت می کند. این موتور معروف ۳.۹ لیتری به دو توربوشارژر مجهز شده و می تواند ۷۲۰ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

ferrari-488-pista-spider (15)

به لطف چنین نیروگاه قدرتمندی، فراری ۴۸۸ پیستا قادر است همانند نسخه کوپه، در عرض ۲.۸۵ ثانیه سرعت خود را به صد کیلومتر در ثانیه برساند. این خودرو برای دستیابی به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به ۸ ثانیه زمان نیاز دارد که در مقایسه با نسخه کوپه ۰.۴ ثانیه کندتر است. در صورت فشردن پدال گاز تا انتها، جدیدترین محصول فراری می تواند نهایت سرعت ۳۴۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کند. مثل شتاب صفر تا صد، این رقم نیز درست مشابه نسخه کوپه است.

ferrari-488-pista-spider (4)

رکوردهای مشابه فراری ۴۸۸ پیستا اسپایدر و کوپه در حالی ثبت می شوند که به دلیل ساختار پیچیده تر سقف، نسخه اسپایدر ۹۱ کیلوگرم سنگین تر است. برای جلوگیری از افزایش وزن بیشتر، مهندسین فراری کفپوش های استاندارد را با ورق های نازک آلومینیومی جایگزین کرده اند، همچنین دستگیره در سمت راننده نیز جای خود را به یک بند داده است.

ferrari-488-pista-spider (8)

به منظور جبران بخشی از اضافه وزن نسخه اسپایدر، فراری رینگ های فیبرکربنی یک تکه را به خریداران پیشنهاد می کند. این رینگ ها در مقایسه با نمونه های استاندارد ۲۰ اینچی آلیاژی، ۲۰ درصد سبک وزن تر هستند.

ferrari-488-pista-spider (5)

درباره قیمت ۴۸۸ پیستا اسپایدر حرفی به میان نیامده، اما شنیدن سمفونی برترین موتور سال در سه دوره اخیر، مسلما بهای بیشتری را نسبت به نسخه کوپه طلب خواهد کرد. بد نیست اشاره کنیم که ۴۸۸ پیستا کوپه قیمتی در حدود ۳۵۰ هزار دلار دارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato