واردات دسته بازی بی سیم منوط به دریافت مجوز شد

واردات دسته بازی بی سیم منوط به دریافت مجوز شد

دو ماه پیش بود که در لیست منتشر شده از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت، واردات کنسول‌ها و دسته‌ بازی ممنوع شد. حال، این ارگان اعلام کرده که واردات دسته بازی در صورت داشتن امکان ارتباط رادیویی و بی سیم بودن، نیاز به دریافت مجوز از رگولاتوری دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزرات صنعت، معدن و تجارت این قانون جدید را در نامه‌ای به نمایندگی‌های خود در سرتاسر کشور ارسال کرده است:

ثبت سفارش و واردات «دسته‌بازی برای بازی با رایانه‌ یا سایر کنسول‌های بازی» در صورت داشتن قابلیت برقراری ارتباط رادیویی بی‌سیم (اعم از BIuetooth.Wifi سیسم‌کارت، GPS و یا هر نوع ارتباط رادیویی و یا بدون سیم دیگر) با شماره تعرفه (۹۵۰۴۵۰۱۰) منوط به اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌باشد. خواهشمند است مراتب را یادداشت و به متقاضیان اطلاع‌رسانی گردد.

واردات دسته بازی

لازم به ذکر است که اکثر دسته‌های بازی موجود در بازار، به صورت غیرقانونی و قاچاق وارد کشور شده‌اند. در ماه‌های اخیر و با توجه به نوسانات ارز، قیمت کنسول‌های بازی و قطعات جانبی آن‌ها با افزایش چشمگیری همراه بوده و قیمت پلی استیشن ۴ که سال گذشته کم‌تر از یک و نیم میلیون تومان بود، در بازار امروز، از ۳ میلیون تومان فراتر می‌رود.

واردات دسته بازی و کنسول ها در شرایطی ممنوع است که هیچکدام از این کالاها نمونه داخلی ندارند؛ البته مدتی پیش بهروز مینایی، مدیرعامل سابق بنیاد ملی بازی‌ها از لزوم ساخت و توسعه کنسول بازی ایرانی گفته بود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato