پشتیبانی گوگل کروم 70 بتا از حسگر اثر انگشت

چند روز قبل بود که گوگل با معرفی تِم طراحی متریال دهمین ساگرد مرورگر کروم را جشن گرفت. اکنون نسخه 70 بتای کروم عرضه شده که خبر از پشتیبانی حسگر اثر انگشت در سیستم عامل های مک و اندروید می دهد.

با این قابلیت جدید توسعه دهندگان می توانند از لایه های امنیتی اضافه تر برای مرورگر بهره ببرند. بر این اساس امکان استفاده از این حسگر در کامپیوترهای مک و نیز دستگاه های اندرویدی فراهم می شود ولی هنوز سخنی از سایر مدل های امنیتی بیومتریک از جمله حسگر اثر انگشت ویندوز هِلو و تاچ آی دی در آیفون های قدیمی تر نشده است.

قابلیت دیگری که برای کروم در نظر گرفته شده به هشدار صفحات نا امن مرتبط است. هنگامی که کاربر در یک صفحه HTTP (و نه HTTPS) اقدام به ورود اطلاعات بکند علامت «Not Secure» به رنگ قرمز در می آید تا توجه کاربر بیش از پیش جلب شود.

گوگل کروم 70

علاوه بر این قابلیت دیگری به نسخه 70 بتای کروم اضافه شده: پشتیبانی از بلوتوث وب که به واسطه قابلیتی در ویندوز 10ممکن شده است. بر اساس این قابلیت کروم می تواند با دستگاه های بلوتوث در نزدیکی خود ارتباط برقرار کند. البته باید اشاره کرد که نسخه های متفاوت کروم اکنون این قابلیت را در خود دارند.

کروم 70 همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که از رابط برنامه نویسی کاربردی (API) شناسایی اشکال بهره ببرند. به این ترتیب امکان شناسایی چهره کاربران، بارکد و متون داخل تصاویر فراهم می شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟