هیوندای i30 Fastback N معرفی شد؛ کوپه ای 5 در با خصوصیات اسپرت [تماشا کنید]

هیوندای i30 Fastback N معرفی شد؛ کوپه ای 5 در با خصوصیات اسپرت [تماشا کنید]

پس از عرضه نسخه N مدل های i30 و ولستر، هیوندای از i30 Fastback مزین به نشان N نیز رونمایی کرد. این خودرو که نخستین کوپه پنج در تند و تیز در سگمنت C شناخته می شود، از فرمولی مشابه با سایر اعضای خانواده N پیروی کرده و از ظاهری خشن و تهاجمی برخوردار است.

hyundai-i30-fastback-n (1)

نیروبخش i30 Fastback N همان موتور آشنای ۲ لیتری بنزینی توربو است. این موتور در دو نسخه متفاوت ۲۴۶ و ۲۷۱ اسب بخاری (با پکیج پرفورمنس) تولید می شود. هر دو نسخه در حالت استاندارد توانایی تولید ۳۵۳ نیوتن متر گشتاور را دارند که در صورت فعال شدن حالت اووربوست (overboost) این رقم به ۳۷۶ واحد افزایش می یابد.

hyundai-i30-fastback-n (19)

نیروی تولیدی توسط موتور مورد بحث از طریق یک گیربکس شش سرعته دستی به سمت چرخ های جلو هدایت می شود.

مدل پایه از هیوندای i30 Fastback N برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به ۶.۴ ثانیه زمان نیاز دارد. این در حالی است که نسخه قدرتمندتر ۰.۳ ثانیه سریع تر بوده و در زمان ۶.۱ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ثانیه می رساند.

hyundai-i30-fastback-n (9)

چنانچه در یک مسیر مستقیم پدال گاز هیوندای i30 Fastback N تا انتها فشرده شود، این کوپه ۵ در کره ای به نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت دست خواهد یافت.

hyundai-i30-fastback-n (10)

با توجه به وجود ۵ حالت رانندگی، خصوصیات خودرو بر اساس شرایط مختلف قابل تنظیم است. این ۵ حالت عبارتند از اکو، نرمال، اسپرت، N و N شخصی. این حالت ها از طریق دکمه های تعبیه شده بر روی فرمان قابل انتخاب هستند.

hyundai-i30-fastback-n (20)

پیش از معرفی رسمی هیوندای i30 Fastback N دو دستگاه از این خودرو مسیر روستاهایی بین رم و پاریس واقع در غرب دانمارک را برای رکوردگیری پیموده اند. این رکوردگیری توسط دو تن از رانندگان حرفه ای هیوندای موتور اسپرت با نام های Thierry Neuville و Gabriele Tarquini انجام شده و در آن آقای Tarquini توانسته با ثبت رکورد ۸ دقیقه و ۱۸.۴۹ ثانیه زودتر از رقیب به مقصد برسد.

hyundai-i30-fastback-n (16)

طبق برنامه ریزی های انجام شده هیوندای i30 Fastback N هفته آتی در نمایشگاه خودروی پاریس در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato