تعرفه جدید ترامپ عرضه فورد فوکوس جدید در بازار آمریکا را متوقف می کند

تعرفه جدید ترامپ عرضه فورد فوکوس جدید در بازار آمریکا را متوقف می کند

برنامه جدید شرکت فورد کنار گذاشتن خودروهای سدان و هاچ بک و حرکت به سمت کراس اور ها و SUV ها است. به گونه ای که نسل چهارم و جدید فورد فوکوس در بازار آمریکا تنها در یک مدل کراس اور موسوم به Active قرار است عرضه شود.

این مدل در کشور چین تولید می شود و همین باعث به وجود آمدن مشکل برای فورد شده است.

فورد به دلیل تعرفه ۲۵ درصدی که توسط دانلد ترامپ در نتیجه جنگ تجاری با چین مقرر شده است، این خودروی محبوب خود را در بازار داخلی کشور خود یعنی آمریکا عرضه نخواهد کرد.

این مسئله باعث ضرر مالی هنگفت به فورد خواهد شد زیرا فورد سرمایه گذاری عظیمی برای تولید خودروهای کراس اور برای سال های آینده انجام داده است. کومار گالهورتا رئیس فورد بخش آمریکای شمالی می گوید: با توجه به تعرفه جدید، هزینه های ما به صورت قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد.

فورد اعلام کرده است که در صورت برداشته شدن تعرفه ها نیز دیگر فورد فوکوس Active را در بازار ایالات متحده آمریکا عرضه نخواهد کرد.

در این صورت تنها محصولات سدان عرضه شده در بازار آمریکا موستانگ خواهد بود. باقی محصولات شامل کراس اوور، SUV و پیکاپ خواهد بود و محصولاتی همچون فیستا، فوکوس، فیوژن و تاروس دیگر در این بازار عرضه نخواهند شد.

فورد فوکوس از سال ۱۹۹۹ میلادی در بازار آمریکا عرضه می شود که پیش از این نمونه های قوی تر و جذاب تر آن همچون SVT، ST و RS نیز در این کشور به فروش می رسید.

فورد فوکوس

در هر صورت فورد فوکوس و دیگر مدل های آن در باقی نقاط دنیا به خصوص در اروپا به فروش خواهند رسید. این محصول در چین و آلمان تولید می شود و در حال حاضر نسل جدید آن یعنی نسل ۴ ام بر روی خط تولید قرار گرفته تا علاقه و عطش طرفداران این هاچبک دوست داشتنی را سیراب کند. اما به نظر می رسد این مسئله شامل حال آمریکایی ها نخواهد شد و آن ها از داشتن فورد فوکوس جدید به نوعی محروم شده اند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato