نصب دوربین روی لباس هزار مامور پلیس پایتخت

نصب دوربین روی لباس هزار مامور پلیس پایتخت

نصب دوربین روی لباس هزار مامور پلیس پایتخت

پس از نصب دوربین در معابر شهری و خودروهای پلیس حالا نوبت به لباس ماموران رسید تا نصب دوربین BWV روی لباس آنها انجام شود.

«سردار محمد کریم بیات» رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در تلاش است تا در سطح وسیع‌تری از تجهیزات و امکانات به روز و کارآمد استفاده کند، اظهار کرد:

«در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نفر از مأموران پلیس پایتخت در مناطق مختلف تهران از لباس‌های فرمی استفاده می‌کنند که مجهز به دوربین است.»

وی در ادامه توضیح داد که تجهیز شدن مأموران به این تجهیزات از چند جهت می‌تواند مؤثر و مفید باشد. اول آنکه خود مأمور در برخورد با مردم مراعات کرده و رفتار بهتری نشان دهند و دوم اینکه با توجه به تصاویری که از این دوربین‌ها به دست می‌آید می‌توان پاسخی داشت برای بسیاری از کلیپ‌ها و فیلم‌های گزینشی که توسط افراد سودجود به منظور حاشیه سازی منتشر می‌شود.

چنانکه مشخص است استفاده از تکنولوژی‌های روز برای ماموران پلیس که دائما در حال برخورد با متخلفان هستند بسیار ضروری به نظر می‌رسد چراکه می‌تواند موجب کاهش خشونت در رفتار دو طرف شود.

نصب دوربین از سال‌ها قبل روی لباس ماموران انتظامی در بیشتر کشورها مرسوم شد و البته مورد استقبال قرار گرفت. برای مثال حدود ۴ سال قبل با کشته شدن یک نوجوان آمریکایی به ضرب گلوله ماموران و ابهام در نحوه درگیری مقتول با پلیس، استقبال نیروهای پلیس آمریکا از نصب و به همراه داشتن دوربین‌ روی لباس‌های‌شان افزایش یافت و چند روز بعد از این حادثه از هر ۶ مامور، یک نفر روی لباس خود دوربین نصب کرده بود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل