یک چالش بزرگ؛ محدودیت های سیستم های کمک رانندگی

آنسوی مرزها خودروهای روز با انبوهی از تجهیزات و سیستم های کمکی راننده به دست مشتریان می رسند. این سیستم ها می توانند نقشی تعیین کننده در حفظ جان راننده و دیگر سرنشینان داشته باشند، چرا که گاها در صورت عدم تمرکز راننده بطور خودکار وارد عمل شده و از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری می کنند.

سیستم های کمکی راننده شامل مواردی مثل کنترل نقاط کور، کروز کنترل تطبیق پذیر و ترمز اضطراری خودکار شده و موظف هستند از بروز تصادفات و یا شدت برخوردها بکاهند.

Passat_GP_BlindSpotMonitor_Retouch_Update-e1480716442754

با وجود مزایای زیاد، سیستم های ایمنی و کمکی راننده دارای محدودیت هایی نیز هستند؛ به همین خاطر باید حد و مرز توانایی آنها را به درستی شناخت و انتظاراتی متناسب از آنها داشت.

نتایج تحقیقی که اخیرا توسط انجمن اتومبیل آمریکا (AAA Foundation) انجام شده، حکایت از آن دارد بیشتر رانندگان اطلاعات صحیحی نسبت به نحوه کار سیستم های کمکی نداشته و توقعاتی بیش از حد از آنها دارند.

آقای برایان تفت (Brian Tefft) محقق ارشد انجمن اتومبیل آمریکا در این باره گفته که بخش قابل توجهی از افراد سوال شونده نسبت به محدودیت های بنیادین تکنولوژی های ایمنی بی اهمیت هستند.

MercedesDistronicPlusThruWindshieldIllo-640x381

برای مثال 80 درصد از جامعه آماری این تحقیق نمی دانستند که سیستم کنترل نقاط کور چگونه کار می کند. آنها بر این باور بودند که سیستم مذکور قادر است دوچرخه ها، افراد پیاده و اتومبیل هایی که با سرعت بالا در حال نزدیک شدن هستند را تشخیص دهد. 25 درصد از این افراد هم در حین تعویض مسیر فقط به این سیستم متوسل می شدند.

drivers-dont-understand-limitations-of-advanced-safety-technology-says-study-129002_1

مساله عجیب دیگر اینکه 40 درصد از پرسش شوندگان تفاوت سیستم اخطار برخورد جلو و سیستم ترمز اضطراری خودکار را بلد نبوده اند؛ 29 درصد هم گفته اند که در حین فعال بودن کروز کنترل تطبیق پذیر به انجام کارهایی دیگر مشغول می شوند، زیرا معتقدند که این سیستم می تواند از تصادف جلوگیری کند.

به اعتقاد آقای جیک نلسون (Jake Nelson) مدیر بخش ایمنی ترافیک و تحقیق انجمن اتومبیل آمریکا عموم مردم فکر می کنند تکنولوژی های کمکی قادر به انجام امور رانندگی هستند، در حالی که آنها نقشی کمکی داشته و نمی توانند جای راننده را در پشت فرمان بگیرند.

drivers-dont-understand-limitations-of-advanced-safety-technology-says-study_12

آقای نلسون آگاه سازی و آموزش رانندگان نسبت به توانایی های سیستم های کمکی را وظیفه خودروسازان و نمایندگی ها می داند. وی اصلاحات در بازاریابی و عدم القای قابلیت های بیش از اندازه سیستم های کمکی را نقطه آغازی برای کار تلقی می کند. آموزش مستمر رانندگان قبل از خرید یک خودروی جدید گام دیگری است که آقای نلسون آن را پیشنهاد کرده است.

منبع:
autoevolution
برچسب ها

مطالب مرتبط

آیا وجود پدال های پشت فرمان و استفاده از آنها ضروری است؟

در گذشته نه چندان دور راننده برای تعویض دنده باید از کلاچ و اهرم تعبیه شده در کنار فرمان یا کنسول میانی استفاده می کرد، اما با ظهور گیربکس های خودکار و نیمه خودکار پیشرفته خودروسازان راه های آسان تر و لذت بخش تری برای این کار ابداع کردند. پدال های تعویض دنده در پشت فرمان... ادامه مطلب

نتیجه یک تحقیق جالب؛ رابطه افزایش حداکثر سرعت مجاز و افزایش تلفات جاده ای

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه های ایالات متحده که به اختصار با نام IIHS شناخته می شود، اخیرا اعلام کرده افزایش محدودیت سرعت تردد در جاده ها از سال 1993، احتمالا منجر به جان باختن حدود 37 هزار نفر شهروند آمریکایی شده است. این ادعای جنجالی به واسطه تحقیق چارلز فارمر (Charles Farmer) معاون ارشد بخش تحقیق... ادامه مطلب

تفاوت انواع قبض جریمه از دیدگاه پلیس راهنمایی و رانندگی

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا سرهنگ احمد کرمی‌‌ اسد در خصوص انواع قبوض جریمه رانندگی اعلام كرد: ابلاغ تخلفات و جرائم رانندگی به صورت تسلیمی، الصاقی، دو برگی و دوربینی صورت می‌گیرد. رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا به ابلاغ تخلف به صورت تسلیمی پرداخت و تصریح کرد: در این مورد پلیس، راننده متخلف را... ادامه مطلب

اولین تست فنی کیا اسپورتیج 2016 در تهران؛ ضعیف، گران و پرحاشیه

خودرو های کره‌ ای چند سالی است که توانسته‌ اند سهم عمده‌ ای از معاملات بازار را به‌خود اختصاص دهند، از طرفی بخش به‌ سزایی از این خودرو ها را کراس‌ اورهای کوچک و شهری تشکیل می‌دهند. کیا اسپورتیج یکی از همین کراس‌ اورهایی است که توانست پس از ورود به ایران، با وجود شرایط سخت... ادامه مطلب

با درگیر کردن دنده عقب هنگام حرکت با سرعت بالا چه اتفاقی می افتد؟ [تماشا کنید]

تقریبا تمامی مالکین وسایل نقلیه حرکت با دنده عقب را از حالت سکون آغاز می کنند، به عبارتی آنها اگر حتی در حال راندن به سمت جلو باشند، ابتدا به طور کامل توقف نموده و سپس با درگیر کردن دنده عقب، اقدام به حرکت به سمت مخالف می کنند. اما سوالی که ممکن است برای برخی... ادامه مطلب

نتیجه یک تحقیق جامع؛ کارهای عجیب رانندگان اروپایی پشت فرمان خودرو

تحقيقات جديد نشان مى دهد كه فرهنگ رانندگى شما بر روى كارهايى كه در خودرو انجام مى دهيد اثر مى گذارد. بر اساس آمار، به طور ميانگين يك راننده ى بريتانيايى در طول عمر خود ٣ سال و ٤ ماه را در خودرو مى گذراند. اما فرهنگ هاى مختلف رانندگان در كشورهاى اروپايى چه تفاوتى دارند؟ براى... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x