ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل پلاس
تکنولوژی

گوگل پلاس به خاطر نقص امنیتی به کار خود پایان می دهد

به دنبال افشای خطای امنیتی گوگل پلاس و در خطر افتادن داده های خصوصی صدها هزار کاربر این پلتفرم، گوگل اعلام کرده که تا ده ماه دیگر این سرویس را از دسترس کاربران خارج خواهد ...

به دنبال افشای خطای امنیتی گوگل پلاس و در خطر افتادن داده های خصوصی صدها هزار کاربر این پلتفرم، گوگل اعلام کرده که تا ده ماه دیگر این سرویس را از دسترس کاربران خارج خواهد کرد.

به گفته نشریه «وال استریت ژورنال» این مشکل امنیتی باعث شده اطلاعات خصوصی صدها هزار کاربر گوگل پلاس در معرض افشا قرار بگیرد؛ با این حال گوگل به خاطر ترس از لطمه خوردن اعتبارش ترجیح داده در این باره سکوت کند. بر این اساس آسیب پذیری مذکور سه سال پیاپی ادامه داشته است. گوگل پلاساز سوی دیگر کمپانی آمریکایی مدعی است که این خطا را در اوایل سال جاری مرتفع کرده و حتی توسعه‌دهندگان شخص ثالث نیز به داده ها دسترسی نداشته اند. هرچند علی رغم عدم وجود شواهد دقیق، امکان وقوع چنین رخداد ناخوشایندی رد نشده است:

ما حین توسعه گوگل پلاس معیارهای امنیتی را مد نظر قرار داده ایم و از اینرو داده های لاگ API را تنها دو هفته ذخیره می کنیم، از اینرو قادر به شناسایی کاربرانی که تحت تاثیر این خطا قرار داشته اند، نیستیم. با این وجود تجزیه و تحلیل های صورت گرفته حاکی از این است که احتمالا ۵۰۰ هزار کاربر با این چالش مواجه شده اند.

ما به شواهدی مبنی بر اطلاع توسعه دهندگان از این باگ یا سواستفاده از از داده های کاربران دست پیدا نکرده ایم.

به گفته گوگل پلتفرم مذکور در هر حال از تعداد اندکی کاربر برخوردار بوده و مدت زمان بازدید ۹۰ درصد از این کاربران نیز کمتر از ۵ ثانیه است. با این حال گول پلاس کماکان در دسترس کاربران شرکتی قرار خواهد داشت و ویژگی های جدید نیز با تمرکز بر این دسته از کاربران منتشر خواهد شد.

این کمپانی حالا در حال تمرکز روی یک شبکه اجتماعی شرکتی ایمن است. اعلام این خبر در حالی که چند ساعت بیشتر از افشای آسیب پذیری گوگل پلاس نگذشته عجیب به نظر می رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • amir big
    amir big | ۱۷ مهر ۱۳۹۷

    یادش بخیر اولین دوست دخترم تو گوگل پلاس پیدا کردم، چه حالی میداد

مطالب پیشنهادی