بیش از 2.5 میلیارد تومان برای ب ام و M5 شانزده ساله؛ رکورد قیمتی برای سدان های کلاسیک مدرن

بیش از 2.5 میلیارد تومان برای ب ام و M5 شانزده ساله؛ رکورد قیمتی برای سدان های کلاسیک مدرن

بی ام و M5 اتاق E39 امروزه به عنوان یک خودروی کلاسیک مدرن شناخته می شود و ارزش مدل های تر و تمیز و کم کارکرد آن بشدت افزایش پیدا کرده است. هفته گذشته در حراجی Monterey یک دستگاه بی ام و M5 مدل سال ۲۰۰۲ نقره ای رنگ به قیمت ۱۷۶ هزار دلار به فروش رسید.

بی ام و M5

این سدان پرقدرت متعلق به گلن کونکل کلکسیونر خودروهای بی ام و بوده است که از هر خودرو دو عدد خریداری می کند. یکی برای استفاده شخصی و خودروی دیگر به عنوان خودروی کلکسیونی به ایفای نقش می پردازد. این خودرو تنها ۷۰۰ کیلومتر کار کرده است و حتی VHS هایی که بی ام و با فروش هر سری ۵ اتاق E39 به خریدار ارائه می کرده بر روی این خودرو موجود است.

نکته جالب توجه این است که این رقم بالاترین بهای پرداختی برای یک M5 اتاق E39 نیست. اریک کلر به عنوان فروشنده خودروهای کم کارکرد بی ام و M اعلام کرده است که اگر این خودرو از رنگ سفید آلپاین با رینگ های مشکی بهره می برد بیش از ۲۲۰ هزار دلار ارزش داشته و اگر رنگ آبی با رینگ های کاراملی داشت ارزش آن به ۲۰۰ هزار دلار می رسید.

در حال حاضر یک M5 اتاق E39 با کارکرد ۱۵۰ هزار کیلومتر در حدود ۲۴ هزار دلار قیمت گذاری شده است. حتی مدل هایی نیز با قیمت کمتر از ۲۰ هزار دلار در بازار یافت می شوند.

یکی از دلایل علاقه کلکسیونرها  به بی ام و M5 این است که این خودرو یکی از آخرین محصولات بی ام و با نشان M است که حس و حال هوای مدل های قدیمی تر این کمپانی در آن حفظ شده است.

این سدان پر قدرت از موتور ۴.۹ لیتری V-8 با کد S62 نیرو میگیرد که توانایی تولید حداکثر قدرت ۴۰۰ اسب بخار و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارا بوده و این قدرت توسط جعبه دنده ۶ سرعته دستی تنها به چرخ های عقب ارسال می شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato