فروش اطلاعات 35 میلیون رأی دهنده در دارک وب در آستانه انتخابات میان دوره ای ایالات متحده

فروش اطلاعات 35 میلیون رأی دهنده در دارک وب در آستانه انتخابات میان دوره ای ایالات متحده

فروش اطلاعات 35 میلیون رأی دهنده در دارک وب در آستانه انتخابات میان دوره ای ایالات متحده

در حدود ۳ هفته به انتخابات میان دوره ای ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ باقی مانده و خبر رسیده که اطلاعات میلیون ها رأی دهنده آمریکایی سرقت شده و به فروش می رسد.

اطلاعاتی که توسط هکرها سرقت شده اند مربوط به ۳۵ میلیون رأی دهنده از ۱۹ ایالت هستند و شامل اطلاعات شناسایی شخصی حساس و تاریخچه رأی دهندگان هستند. این اولین بار است که اطلاعات ثبت نام رأی دهندگان سال ۲۰۱۸ روی انجمن اینترنتی ویژه هک برای فروش قرار می گیرد.

داده های رأی گیری به طور دقیق اطلاعاتی هستند که به مجرمان سایبری امکان حملاتی را می دهند که به سختی قابل شناسایی هستند. به عنوان مثال می توانند رأی دهندگان را به سایت های جمع آوری سرمایه قانع کننده ولی در عین حال جعلی هدایت کنند.

اطلاعات سرقت شده مربوط به این ایالات بوده اند: جورجیا، آیداهو، آیووا، کانزاس، کنتاکی، لوییزیانا، اورگن، مینه سوتا، میسیسیپی، مونتانا، نیومکزیکو، کارولینای جنوبی، داکوتای جنوبی، تگزاس، تنسی، یوتا، ویرجیای غربی، ویسکانسین و وایومینگ.

انتخابات میان دوره ای

ظاهراً قیمت هایی که برای اطلاعات رأی دهندگان از سوی هکرها تعیین شده متفاوت هستند. فایل های ایالت تگزاس شامل بیشترین اطلاعات لو رفته هستند و داده های ۱۴ میلیون رأی دهنده را دارند. اطلاعات ایالت ویسکانسین ۱۲ هزار و پانصد دلار هستند و داده های مرتبط با تمامی ۱۹ ایالت ۴۲ هزار و ۲۰۰ دلار قیمت خورده اند.

عجیب تر اینکه فروشنده ها ادعا می کنند در هر دوشنبه اطلاعات جدیدی به این مجموعه اضافه می شود. اگر این موضوع صحت داشته باشد به این معنی است که هکرها هنوز به اطلاعات سیستم های شامل اطلاعات رأی دهندگان در ایالات اشاره شده دسترسی دارند. البته شاید هم فروشنده ها با این روش به دنبال جمع کردن سرمایه با استفاده از داده هایی هستند که پیش از این هک یا فاش شده اند.

در ۵ سال گذشته حداقل ۵ مورد مشابه پیش آمده اند که برخی از آنها در مقیاس کوچک بوده و تنها ده ها هزار رأی دهنده را شامل می شدند. در سال ۲۰۱۵ تعداد ۱۹۱ میلیون و در سال گذشته میلادی ۱۹۸ میلیون سابقه لو رفته بود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل