یک ادعای عجیب؛ علاقه مکزیکی ها به دنا و سورن گازسوز ایران خودرو

نمایندگان اعزامی یكی از بزرگ ترین هلدینگ های كشور مكزیک با هدف عقد قرارداد برای صادرات محصولات گروه صنعتی ایران خودرو در دو بخش تجاری-سواری و سرمایه گذاری در راستای ایجاد خط تولید از خطوط تولید این گروه صنعتی بازدید كردند.ایران خودروفنایی مدیرعامل دپارتمان تجاری ایران و مكزیک در این بازدید گفت: انتقال تكنولوژی تولید خودرو های پایه گازسوز زمینه توسعه روابط میان دو كشو را فراهم می كند.
وی، محصولات دنا و سورن را از جمله خودرو های مورد علاقه مردم مكزیک عنوان كرد و افزود: ‌دانش تولید موتور های پایه گاز سوز در كشور مكزیک وجود ندارد و با توجه به اینكه ایران در جایگاه بالایی در این زمینه در دنیا قرار دارد، قصد داریم تكنولوژی تولید این محصولات را به مكزیك منتقل كنیم.گروه صنعتى ايران خودرو پس از عرضه موفق خودروهاى ملى سمند، سورن و رانا، اقدام به توليـد خـودرويى لوكس با نام «دنا» نموده است. «دنا»، نشانگر خلاقيـت، توانـايى و خودبـاورى متخصصـان ايـران خـودرو در طراحى خودرويى به روز و مدرن براى پاسخ به انتظارات نو و سلایق متنوع ايرانيان است.
سمند سورن یکی از محصولات ایران خودرو است که در سال 1385 تولید آن آغاز شد.  اولین تیپ از سمند سورن شامل موتور XU7JPL3  با حجم 1761 سی سی  و با قدرت 100 اسب بخار است  و بعد ها موتور EF7 با حجم 1650 سی سی و با قدرت 113 اسب بخار روی آن نصب شد، این نسخه با نام سورن ELX تولید می شود.
فنایی كاهش آلایندگی ها را از نتایج استفاده از خودرو های گازسوز دانست و اظهار داشت:‌

همكاری ایران خودرو برای انتقال تكنولوژی تولید موتورهای پایه گازسوز، زمینه پیوستن مكزیك به گروه جی 20 را فراهم خواهد كرد.

در ادامه این بازدید سابینا نوبری مدیر صادرات اروپا، آسیا آمریكا و CIS ایران خودرو با اشاره به منابع غنی گاز در كشور مكزیك افزود: پایه گازسوز بودن موتور محصولات تولیدی ایران خودرو مزیت رقابتی مهمی در بازار مكزیك به شمار می رود.
وی تصریح كرد‌:

به منظور ساماندهی ناوگان تاكسی رانی كشور مكزیك، تعدای از محصولات گروه صنعتی ایران خودرو به زودی به بازار این كشور صادر خواهد شد و این امر به رونق صادرات به آمریكای شمالی شتاب خواهد بخشید.

نوبری با اشاره به اهداف بازدید هیات مكزیكی از ایران خودرو، خاطر نشان کرد: صادرات محصولات ایران خودرو به صورت كامل و راه اندازی خط تولید محصولات این شرکت در مكزیك از اهداف این بازدید بود كه نتیجه آن این است که ایران خودرو سرمایه گذاری در ایجاد سایت تولید در مکزیک از طریق ارائه مشاوره و خدمات مهندسی انجام خواهد داد.

جالب است بدانید که فولکس واگن یکی از خودروسازان بزرگ فعال در بازار مکزیک محسوب می شود و دانش این شرکت در زمینه خودروهای گازسوز آنچنان بالاست که حتی پروژه تولید خودروهای گازسوز مخصوص بازار ایران نیز به جدیت توسط فولکس واگن در حال بررسی بود. حالا مشخص نیست که با توجه به قدرت و دانش بالای فولکس واگن، مکزیکی ها به چه ترتیب همکاری با ایران خودرو را در اولویت خود قرار داده اند؟

ویجیاتو

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟