چه چیز رنو را از بازار ایران حذف کرد؛ خودروسازان داخلی یا تحریم؟

آمارها نشان می‌دهد که فروش محصولات رنو به ایران در سپتامبر۲۰۱۸ به صفر رسیده است. اما آیا چنان که سایر رسانه‌ها می‌گویند این به معنی پیوستن فرانسه به تحریم‌های آمریکایی‌ست یا عوامل دیگری در این مورد نقش داشته‌اند؟

تحریم‌‌ ایران توسط آمریکا و توقف عرضه محصولات خودروسازان خارجی به ایران موضوع تازه‌ای نیست اما سوال اینجاست که سهم تحریم‌ها، خودروسازان داخلی و خارجی در کاهش واردات محصولات خارجی چقدر است و آیا این خودروسازان فرانسوی هستند که تصمیم می‌گیرند محصولات خود را به بازار ایران عرضه کنند یا از تحریم‌ها پیروی کنند؟

توقف واردات محصولات رنو

بررسی آمارها

ابتدا بهتر است آخرین آمار منتشر شده از فروش محصولات رنو به ایران را بررسی کنیم و بعد از آن به زوایای پنهان واردات خودرو و تصمیم‌‌های خودروسازان بپردازیم.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی شرکت خودروسازی رنو فرانسه نشان می‌دهد که این شرکت فرانسوی طی چند ماه اخیر هیچ فروشی در بازار ایران نداشته است. این درحالی‌ست که رنو سپتامبر ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۳۲ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود اما فروش این کمپانی به ایران در اوت ۲۰۱۸ یعنی نخستین ماه بازگشت تحریم‌ها به ۷ هزار و ۶۲۶ دستگاه رسید.

رنو در ۹ ماهه سال قبل ۱۱۰ هزار و ۵۴۹ دستگاه خودرو روانه بازار ایران کرده بود اما در ۹ ماهه سال ۲۰۱۸ محصولات خود را با ۱۳ درصد افت، یعنی رقمی در حدود ۹۶ هزار دستگاه به بازار ایران عرضه کرد.

توقف واردات محصولات رنو

چه کسانی رنو را از ایران دور کردند؟

در این موضوع که واردات محصولات رنو در بازه زمانی تحریم‌ها کاهش پیدا می‌کنند، تردیدی نیست؛ یعنی همان چیزی که بیشتر رسانه‌های داخلی بر آن تاکید دارند و آن را دلیل تبعیت رنو از تحریم‌های آمریکا علیه ایران می‌دانند. منتها چند عامل مهم دیگر در کاهش عرضه تولیدات رنو به ایران دخیل است که بیشتر رسانه‌های داخلی آن را پوشش نمی‌دهند و یا از نگاه آنها دور مانده است.

موضوع اولی که همه به آن اشراف دارند، تحریم‌های بانکی آمریکا (سوئیفت) است که مانع از انتقال پول از خودروسازان ایرانی به شرکاء خارجی آنها می‌شود اما این مانع در آینده با شکل‌گیری شبکه بانکی جدید که اروپا، چین و روسیه در آن نقش دارند، رفع خواهد شد. ضمن آنکه اگر این شبکه مالی شکل نگیرد خودروسازان می‌توانند بدهی خود را به خودروسازان خارجی بعدا یا به اشکال دیگر پرداخت کنند؛ فرمولی که خودروسازان ایرانی و چینی بر سر آن به توافق رسیده‌اند و بر همین اساس برخی خودروسازان چینی بدون دریافت پول به خودروسازان ایرانی قطعه داده‌اند و حالا طلب سنگینی هم دارند.

اما این توافق با کمپانی رنو صورت نمی‌گیرد چراکه ایران خودرو و سایپا نشان داده‌اند که علاقه‌ای برای همکار با رنو ندارند.

توقف واردات محصولات رنو

رنو از معدود خودروسازان خارجی است که برای تولید محصولات خود در ایران اصرار به رعایت استانداردهای کیفی، قیمت‌گذاری منصفانه و تیراژ دارد. موضوعاتی که خودروسازان داخلی را به شدت از آن ناراحت هستند.

به عنوان مثال رنو تندر با پژو ۲۰۶ و رنو ساندرو با برلیانس هم سگمنت بوده و قیمتی نزدیک به هم داشتند؛ موضوعی که به ایجاد رقابت میان محصولات منجر می‌شد. بدیهی‌ست که چنین رقابتی خوشایند خودروسازان ایرانی نباشد.

همین عوامل بود که موجب شد ایران خودرو در اولین فرصت رنو را کنار گذارد و محصولات چینی دانگ فنگ را جایگزین آن کند و حتی در دور قبل تحریم‌ها پارس خودرو خودش عملا تولید رنو مگان را متوقف کرد. چراکه ۱۰۰۰پالت قطعات خودرو مگان در ترکیه وجود داشت و پارس خودرو می‌توانست با خرید و واردات آن تولید مگان را ادامه دهد اما از این کار صرفه‌نظر کرد تا یکی از پرطرفدار‌ترین خودروها از بازار ایران حذف شود.

توقف واردات محصولات رنو

یا در موردی دیگر باید به قرار داد تکمیل نشده واگذاری کارخانه «بن‌رو» به رنو اشاره کرد که با وقت‌کشی شریک ایرانی رسما بی‌نتیجه ماند و رنو فرانسه نتوانست سرمایه‌ ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلاری خود را وارد ایران کند. درحالی‌که اگر این قرارداد و ورود سرمایه انجام می‌شد رنو به راحتی حاضر به ترک ایران نمی‌شد و البته مردم ایران هم محصولات متنوع رنو را میان گزینه‌های انتخابی خود داشتند.

در نهایت با مقایسه‌ای ساده میان سیاست‌ همکاری خودروسازان داخلی با تولید کنندگان چینی و رنو  می‌توان به این نتیجه رسید که ایرانی‌ها تمایلی به همکاری با این خودروساز فرانسوی نداشته و نخواهند داشت.

گفتنی‌ست کمپانی رنو در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۶۲ هزار و ۷۹ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود. فروش رنو فرانسه به ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن رشد ۴۹.۳ درصدی داشت. فروش رنو به ایران در سال ۲۰۱۶ نیز نسبت به سال قبل از آن رشد ۱۱۰ درصدی داشت و به ۱۰۸۵۳۶ دستگاه رسیده بود. رنو در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۵۱۵۰۰ دستگاه، در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۳۳ هزار دستگاه و در سال ۲۰۱۳ بالغ‌ بر ۳۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخته بود.

malltina

مطالب مرتبط

اطلاعات نهایی از رانا پلاس ایران خودرو؛ قیمت، مشخصات فنی و فهرست آپشن‌های رفاهی

رانا دومین محصول ملی ایران خودروست که بر اساس پلتفرم خودروی 206 صندوق دار تولید شده و از موتور معروف TU5 نیز بهره می‌برد. این خودرو از سال 91 وارد بازار کشور شد و ایران خودرو از زمستان سال گذشته، قصد دارد تا نسخه پلاس آن را راهی بازار کشور کند. اتفاقی که تاکنون بارها... ادامه مطلب

ثبت نام ایران‌خودرو: شرایط پلاک فعال برای خانوار در ثبت‌نام فروش فوق‌العاده برداشته شد

آشفتگی بازار خودرو از مشخصات مهم سالهای اخیر است که بی‌ارتباط با وضعیت تولید شرکت‌های خودروساز نیست. نوسانات نرخ ارز در سه ماهه پایانی سال ٩٦، خروج آمریکا از برجام و وعده بازگشت تحریم‌ها در اردیبهشت ٩٧، به کاهش تحرک در خطوط تولید خودروسازان انجامید تا آنجا که تعداد خودروهای تولیدی در سال گذشته در مقایسه... ادامه مطلب

طرح تبدیل حواله محصولات ایران خودرو؛ تحویل سمند LX به جای وانت آریسان

این روزها نارضایتی مشتریان از خودروسازان داخلی افزایش یافته و گزارش های منتشره پیرامون خدمات فروش خودرو های سواری و کیفیت خودرو های ساخت داخل، نشان می‌دهد، مشتریان از زمان نام نویسی تا پانزده ماه پس از تحویل خودرو، از ارائه خدمات و همچنین کیفیت خودرو های ساخت داخل رضایت چندانی ندارند. این وضعیت باعث... ادامه مطلب

پژو 508 Sport Engineered معرفی شد؛ پاک، خانوادگی و سریع

شیر پیر فرانسوی قرار است بعد از مدت‌ها محصولات اسپرت اما هیبریدی را روانه بازار کند تا جایگاه از دست رفته خود در بازار محصولات اسپرت را به نوعی بازیابی کند.در سال‌های گذشته پژو فعالیت قابل قبولی را در حوزه محصولات اسپرت از خود نشان نداده و تنها محصولی با نام GTI را عرضه کرده... ادامه مطلب

قیمت جدید پژو 207 پانوراما توسط ایران خودرو اعلام شد

به روز رسانی: آخرین شرایط فروش پژو 207 و ثبت نام دیگر محصولات ایران خودرواین روزها خبرهای ضد و نقیضی از ایران خودرو به گوش می‌رسد، در شرایطی که این شرکت هر هفته مشغول کاهش آپشن محصولات تولید انبوه خود است، اعلام شرایط فروش فروش پژو 207 با سقف پانوراما شیشه ای عجیب به نظر... ادامه مطلب

پلیس دلیل عدم شماره گذاری تندر 90 و پرایدهای یورو ۴ را اعلام کرد

با توجه به آنکه در طی سال‌های اخیر حساسیت‌های فراوانی در خصوص استاندارهای آلایندگی به وجود آمده سرانجام هیئه وزیران تصویب کرد که از ابتدای سال جاری شماره گذاری کلیه خودروهای بنزین سوز و دوگانه سوز منوط به تجهیز آنها به استاندارد آلایندگی یورو ۵ است. در همین راستا نیز شماره گذاری خودرو های ال... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟