ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آغاز بزرگترین رزمایش نظامی بریتانیا با حضور فناوری‌های رباتیک

ارتش بریتانیا بزرگترین رزمایش رباتیک تاریخ این کشور را کلید زده که طی آن ده ها نمونه از فناوری های آینده نگرانه آزمایش خواهند شد. «گاوین ویلیامسون» وزیر دفاع بریتانیا اعلام کرد در جریان این ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۵

ارتش بریتانیا بزرگترین رزمایش رباتیک تاریخ این کشور را کلید زده که طی آن ده ها نمونه از فناوری های آینده نگرانه آزمایش خواهند شد.

«گاوین ویلیامسون» وزیر دفاع بریتانیا اعلام کرد در جریان این رزمایش که در جنوب شرقی انگلیس جریان دارد، ۷۰ نمونه از فناوری های مربوط به آینده از جمله پهپادهای نظارتی پیشرفته، ماشین های خودران، تامین تدارکات خودکار، هدف گرفتن اهداف دوربرد، جا به جایی‌های پیشرفته و جنگ شهری مورد آزمایش قرار می گیرند.

هدف از برگزاری این رزمایش چهار هفته ای تست و بررسی تکنولوژی های جدید در شرایط عملیاتی شبیه سازی شده است تا کارایی آنها در کاهش تلفات طی جنگ های واقعی محک بخورد. رزمایش نظامییکی از کلیدی ترین بخش های آزمایش تامین تدارکات خودکار برای خط مقدم است. تامین غذا، سوخت و مهمات خط سربازان خط مقدم که خطرناک ترین ناحیه در جنگ به شمار می رود، از اهمیت بسیار بالایی برای ارتش برخوردار است. وزیر دفاع بریتانیا معتقد است که این تجهیزات با کمک به حفظ جان سربازان، توانایی ایجاد تغییرات اساسی در ارتش و تثبیت جایگاه آنها در جهان ناپایدار فعلی را دارند.

اغلب نیروهای حاضر در این رزمایش از تیپ پیاده Royal Tank Regiment عازم جنوب انگلیس شده اند اما در کل بیش از ۲۰۰ پرسنل چند ملیتی در بخش های مختلف در آن شرکت دارند. در ادامه رزمایش قرار است ارتش آمریکا، نیروی دریایی سلطنتی، آزمایشگاه علوم و فناوری وزارت دفاع و نمایندگانی از مراکز آموزشی و صنایع نیز به دیگر نیروهای حاضر ملحق شوند.

بخشی از هزینه این رزمایش نظامی به لطف بودجه یک میلیارد دلاری «صندوق نوآوری های دفاعی» دولت بریتانیا برای حمایت از ایده های جدید در صنایع دفاعی تامین می شود.

بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران صنعت فناوری بر این باورند که در آینده هوش مصنوعی و ربات ها در میدان جنگ حضور پررنگی خواهند داشت که ممکن است به نتایجی فاجعه بار ختم شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی