10 برند برتر سیستم صوتی منتخب لوکس ترین خودروسازان جهان

از گذران تک تک روزهای عمر، به سادگی می توان فهمید که تنها ایرانی بودن، بر همه ابعاد سبک زندگیمان تاثیر می گذارد. اینگونه فهمیده ایم که همواره دستیابی به حداقل ترین های زندگیِ در خارج کشور، برای ما لوکس گرایی تلقی می شود. بهتر است بحث را در این زمینه بیش از این پیش نبریم، که گوش ها از امثال جملاتِ مذکور، پُر است. امروز قصد داریم به یکی از تفاوت های فاحش مسئله فوق که به نسبت در زندگی روزمره نقش پر رنگی دارند بپردازیم: "سیستم صوتی خودرو".

دقیقا زمانی که یک ایرانی در دنیای خودش از کیفیت دو باند خربزه ای بر تاقچه اش لذت می برد، در همان لحظه، شخصی آلمانی، توسط 16 اسپیکرِ آئودی اش احاطه شده و در حال پیمودن مرز بین آرامش لحظه ای و ابدی است! خودروسازان کشورمان کیفیت را به جایی رسانده اند که وقتی صحبت از سیستم صوتی خودرو می شود، اذهان به سمت نام هایی چون پایونیر و کنوود می رود و تراژدی غم انگیزی است اگر بفهمیم که اکثر مردم حتی یکبار هم نام هایی همچون بنگ اند اولافسن یا بوز را نشنیده اند. وقتی خودروساز کشور، باعث آشنایی بیش از پیش مردم با برند های افترمارکتی همچون پایونیر (و عامل آشنایی هر چه بیشتر آنها با خرید های پس از خرید خودرو می شود) یعنی از بیخ و بن مسیر را اشتباه رفته است.

از این صحبت ها که بگذریم، به مطلب امروز می رسیم که قصد داریم شما علاقه مندان به دنیای خودرو را، با سیستم های صوتی خودروهای مطرح جهان، بیشتر آشنا کنیم. پیش از خواندن مطلب پیشِرو باید اضافه کرد که همانطوری که بهتر می دانید، کلا سیستم های صوتی خودروهای وارداتی، تفاوت قابل توجهی با محصولات داخل دارند. ولی در این مطلب دیجیاتو، بهترینِ بهترین ها را لیست کرده ایم. با ما همراه باشید.

10- ای ال اسِ آکورا

به اعتقاد عده زیادی، در بین ژاپنی ها، سیستم صوتی ELS بر روی آکورا بهترین کیفیت صدا را دارد. آکورا که شرکت خودروسازی زیرمجموعه هوندا است در محصولات خود از یک سیستم صوتی قدرتمند ۶ کانال بهره می گیرد. این سیستم صوتی توسط مهندس آلمانی الیوت اشنایدر (برنده جایزه گرمی) ساخته شده است. منتقدین می گویند که تفکیک صدا به معنی واقعی آن، در آکورا اتفاق میافتد چرا که از هر گوشه ی خودرو آوایی کاملا مستقل به گوش می رسد.

9- هارمن کاردنِ وایپر

تصور کنید سوار بر یک وایپر 10 سیلندر شده اید. همانطوری که می دانید این موتور سنگین و پر صدا بر خلاف اکثر V10 ها، زیر کاپوت و دقیقا در جلوتان قرار دارد. بسیار خوب. با وجود سر و صدای گوش خراش و غرش های این افعی اگر هوس موسیقی کردید تکلیفتان چه می شود؟ داج به شما سیستم صوتی با 18 اسپیکر پیشنهاد می دهد! سیستم صوتی وایپر به قدری قدرتمند است که هر زمانی بخواهید می توانید خودتان را در میان امواج این 18 عضو هارمن کاردن غرق کنید چرا که احتمالا این تنها چاره برای زمان هایی است که از صدای بلند موتور آن خسته شده اید.

8- بنگ اند اولافسن های آئودی

معمولا B&O ها پیش از کیفیت، با طراحی های تکان دهنده شان جلب توجه می کنند. اما این مسئله در بنگ اند اولافسن های آئودی صادق نیست. سیستم صوتی آئودی های مجهز به اسپیکر های B&O (معمولا سدان های سری A و چندی دیگر) مصداق بارز کیفیت هستند. آئودی در کابین خود بی نظیر است. همه ادوات درونی از چرم گرفته تا اسپیکر ها به شدت با کیفیت و لوکس هستند. البته انتقاد هایی همچون کم بودن حجم صدا به نسبت رقبا، به آن وارد است که ظاهرا آئودی به سلامت گوش های مشتریان اش عنایت مضاعفی دارد!

7- بوزِ میباخ

کابین بنز میباخ همچون یک سالن بزرگ کنسرت است. در نقدی بر این محصول آمده است که نشستن در میباخ و گوش سپردن به سیستم صوتی آن، حس حضور در اجرای زنده و پر سر و صدای رولینگ استون را منتقل می کند. در برخی محصولات Bose بیشتر از کیفیت، تنها نام برند با چاشنی کمی بیس سنگین تر به چشم می خورد. اما بوز میباخ اینگونه نیست و تمام توقعات آوایی هر انسانی را برآورد می کند.

6- لوینسون در لکسوس ها

تجهیزات صوتیِ خانگی برند مارک لوینسون بسیار با کیفیت هستند. اما همکاری لکسوس و لوینسون ماجرا را بسیار جذاب تر کرد. هر چه بیشتر سمت محصولات رده بالاتر لکسوس می رویم، حجم بیشتری از لوینسون را در آنها می یابیم! از ویژگی بارز سیستم صوتی لوینسون، فضای صدای حجیم آن است که کاملا کابین را پر می کند و البته لکسوس دوستداشتنی را، دوستداشتنی تر!

5- یاماهایِ ال اف-ای

در حالی که لوینسون و لکسوس مشغول به همکاری اند، حساب یک لکسوس از بقیه جداست. لازم به تاکید نیست که LF-A چقدر برای لکسوس و تویوتا اهمیت دارد. LFA از جهات بسیاری، آبروی تویوتاست! ال اف ای از جهت دیداری بسیار زیباست ولی مجال پرداختن به آن نیست. هر چقدر که ویژگی های بصری آن قدرتمند است، المان های شنیداری آن نیز پا به پایش پیش می آید. لکسوس پیش از آن که به فکرتان خطور کند، مکمل جیغ های دلنشین و منحصر بفرد موتور V10اش را به لطف سیستم صوتی یاماها، در مهم ترین محصول اش آماده کرده است.

4- باورز اند ویلکینزِ مازراتی

باورز اند ویلکینز یکی از بهترین خالقان هدفون و سیستم صوتی های خانگی است. مازراتی هم خالق یکی از زیباترین سمفونی های دنیاست. در اینجاست که انسان عاقلی تصمیم به ترکیب این دو با هم می کند! بعضی وقت ها، بعضی چیزها تنها مربوط به حس و حال اند. گاهی صحبت در مورد تجهیزات، کیفیت و حتی ایمنی بی مزه است. گاهی کلا انتقال احساس بیهوده است! مازراتی را باید سوار شد تا درک کرد.

3- بنگ اند اولافسن در استون مارتین

گرچه B&O های آئودی بسیار با کیفیت اند؛ اما حساب استون مارتین کاملا جداست. سیستم صوتی ای که بنگ اند اولافسن برای استون مارتین ساخته، کلا در سطح دیگری قرار می گیرد. هر چقدر از کیفیت اسپیکر های آئودی تعریف شد را در همینجا هم لحاظ کنید. اکنون حجم صدای بسیار بالایی را هم به آن اضافه کنید. نتیجه می شود آنچه بر استون مارتین است. سیستم صوتی این خودروساز انگلیسی به قدری قوی است که اگر بر روی رد لاین هم کروز شود، به لطف اسپیکر های قدرتمند آن هیچ صدایی از موتور V12 آن شنیده نمی شود.

2- برمسترِ پورشه

پورشه برای پانامرایش 3 گزینه سیستم صوتی در اختیار مشتریانش می گذارد که بهترین آن برمستر است. در آگهی های فروش پانامراهای موجود در کشورمان نیز می توانید ببینید که برمستر به عنوان یک امتیاز مضاعف در نظر گرفته می شود که بر قیمت نیز تاثیر قابل توجهی دارد. برمسترِ پورشه با 16 اسپیکر، به قدری با کیفیت است که برای شنیدن همچین کیفیتی تنها مجبورید سوار بر پانامرا شوید و لاغیر!

1- نعیم بنتلی

نعیم بهترین خالق بریتانیایی سیستم های صوتی، با کیفیتی اعجاب برانگیز است. بنتلی نیز غول آخر لوکس گرایی است. خیلی نمی توان با کلمات در مورد کیفیت پخش و تفکیک صدای نعیم در بنتلی ها صحبت کرد. فقط لحاظ کنید که درون یک بنتلی مولسان، 20 اسپیکر با 2200 وات توان جای گرفته. به قول واگنر در جایی که کلام پایان می یابد، موسیقی آغاز می شود! گویی خالقان بنتلی قصد داشته اند سالن اپرای بایرویت وی را در یک خودرو پیاده کنند. انگار نه انگار که روزی خودرو تنها وسیله ای برای جابه جایی ملت بوده است!

سیستم صوتی

 

مطالب مرتبط

انقلاب برقی یاماها؛ تحول سبز از دوچرخه تا موتورسیکلت تریل

با نزدیک شدن به زمان برگزاری نمایشگاه خودروی توکیو، شرکت های ژاپنی در تکاپو معرفی و عرضه محصولات جدید و چشمگیر خود هستند. حال شرکت با سابقه یاماها از محصولات کاملا جدید تمام برقی خود تقریبا در تمامی کلاس ها پرده برداری کرده است و قصد دارد در این نمایشگاه این محصولات را در معرض... ادامه مطلب

همکاری سونی و یاماها در زمینه تولید یک وسیله نقلیه عمومی خودران

تعداد کمپانی هایی که وارد حوزه فناوری خودران می شوند، روز به روز در حال افزایش است. یاماها و سونی جزو جدیدترین شرکت هایی هستند که به این حوزه ورود پیدا کرده و با همکاری هم یک وسیله نقلیه عمومی خودران توسعه می دهند.محصول مشترک یاماها و سونی SC-1 Sociable Cart نام دارد. به گفته... ادامه مطلب

لذت ناب رانندگی در هوای آزاد؛ نسل جدید رودستر ب ام و Z4 معرفی شد

سرانجام پس از مدت ها انتظار، بالاخره نسل ششم ب ام و Z4 دیروز طی مراسمی در پبل بیچ رونمایی شد. این رودستر جدید در واقع نسخه تولیدی کانسپت Z4 محسوب می شود، همان کانسپتی که درست یک سال پیش در همین گردهمایی توجه همگان را به خود جلب کرده بود.از لحاظ ظاهری نسخه تولیدی... ادامه مطلب

جدیدترین قیمت BMW 530i مدل 2018 در ایران اعلام شد

پرشیاخودرو قیمت BMW 530i مدل 2018 را ویژه مردادماه 97 اعلام نمود.نوع موتور BMW 530i توربوشارژ 1998 سی سی و 16 سوپاپ 4 سیلندر خطی است که با دارا بودن بلوک آلومینیومی و  تزریق سوخت مستقیم می تواند، قدرت 248 اسب بخاری در 6500 دور در دقیقه و گشتاور 350  نیوتن متری در 1450 دور در دقیقه... ادامه مطلب

شرایط فروش ویژه ب ام دبليو 530 مدل 2018 توسط پرشیا خودرو اعلام شد؛ لوکس ترین سدان سایز متوسط بازار

پرشیا خودرو کمتر از یک هفته است که عرضه خودروهای ب ام دبليو 530 با مدل 2018 را آغاز کرده است .ب ام دبليوهای 530 مدل 2018 در 8 تیپ مختلف از لحاظ سطح آپشن ها به دوستداران فن آوری آینده خودرو ارائه می شود . ب ام دبليو 530 ایمن ترین سدان دنیا در... ادامه مطلب

شرایط فروش ب ام و 530i و ب ام و 730i؛ گران ترین خودروهای صفر کیلومتر بازار

شرکت پرشیا خودرو از امروز فروش استثنایی خودروهای بی ام دبلیو سری 5 و سری 7 را آغاز کرده است .در این شرایط فروش ویژه خودروهای بی ام دبلیو با حدود 50 درصد پیش پرداخت و اقساط 6 ماه بدون بهره و 12 ماه با بهره 11 درصد و با تحویل فوری (30 روز کاری... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟