اشتباه کارآموز گوگل خسارت ۱۰ میلیون دلاری به بار آورد

اشتباه کارآموز گوگل خسارت ۱۰ میلیون دلاری به بار آورد

اشتباه کارآموز گوگل خسارت ۱۰ میلیون دلاری به بار آورد

کسانی که به عنوان کارآموز سابقه کار در یک شرکت را دارند می دانند که این تجربه تا چه حد می تواند ترسناک باشد چرا که در ابتدای راه افراد با نگرانی و استرس دست و پنجه نرم می کنند. یکی از کارآموزان گوگل هم به واسطه همین مساله مرتکب اشتباهی شده که در نهایت به قیمت زیان ۱۰ میلیون دلاری برای کمپانی آمریکایی تمام شده است.

این اشتباه حین جلسه تمرینی روی داده که طی آن سیستم جایگذاری تبلیغات داخلی گوگل به کارآموزان آموزش داده می شد. بر اساس گزارش فایننشال تایمز یکی از این افراد از مراحل آموزشی فراتر رفته و یک سفارش خرید را در سیستم ثبت کرده است.

ثبت این سفارش باعث نمایش یک کادر زرد تبلیغاتی بدون متن شده که در ایالات متحده و استرالیا و به مدت ۴۵ دقیقه در بسیاری از وب سایت ها و اپلیکیشن ها به نمایش درآمده است. گوگل با انتشار بیانیه ای تاکید کرده که به محض اطلاع از این رویداد سریعا برای رفع آن دست به کار شده است. کارآموز گوگلکارآموز گوگل نه تنها سفارش را به اشتباه ثبت کرده بلکه قیمت آن را هم ۱۰ برابر حالت عادی ثبت کرده تا اوضاع خرابتر از آنچه که باید بشود. در حالی که نرخ آگهی برای هزار بار نمایش بنر تبلیغاتی بین ۲ تا ۴ دلار است، کاربر مذکور آن را ۲۵ دلار تعیین کرده است.

این آگهی نه تنها در AdX گوگل بلکه در چندین سایت تبادل تبلیغ هم قرار داده شده تا میزان بازدید آن بیشتر شود. گوگل علی رغم تاکید بر پرداخت هزینه نمایش تبلیغ میزان دقیق آن را مشخص نکرده با این حال فایننشال تایمز مدعی است که پرداخت این هزینه‌ها ۱۰ میلیون دلار خرج روی دست گوگل می گذارد.

هنوز مشخص نیست چه تصمیمی در مورد کارآموز گوگل مذکور اتخاذ شده اما این شرکت از پیاده سازی راهکارهایی برای جلوگیری از وقوع اشتباهات مشابه خبر داده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل