نگاهی به بد فروش ترین خودروهای بازار امریکا در سال 2018

نگاهی به بد فروش ترین خودروهای بازار امریکا در سال 2018

این روز ها که سلیقه مشتریان در بازار های جهانی به SUV ها تحرکت کرده تصمیم گرفتیم لیستی از ۱۵ خودرو که کمترین میزان فروش در بازار آمریکا  را داشته اند تهیه کرده و به شما ارائه دهیم. قبل از شروع باید اشاره کنیم که خودرو هایی درون این لیست قرار دارند که به هیچ عنوان فکرش را هم نمی کنید اما حقیقت تلخی است. لازم به ذکر است که در این لیست از خودرو هایی که در سال ۲۰۱۸ خط تولیدشان متوقف شد و خودرو های خاص که تولید محدود هستند نامی نبرده شده است.

۱۵. آئودی A7

شماره ۱۵ از لیست ما خودرو سایز بزرگ شرکت AUDI است که در مجموع سال گذشته افت ۴۹.۸ درصدی داشته و تنها توانسته است ۱۹۵۹عدد از ان را به فروش برساند با این حال باید اشاره کنیم که AUDI با فروش فوق العاده ۵۶۰۰۰ عدد از مدل Q5 این کاهش را جبران کرده است.

۱۴.جگوار XF

قربانی بعدی تمایلات مشتریان به سمت خودرو های SUV سدان سایز متوسط XF جگوار است که نسبت به سال گذشته افت ۵۰ درصدی داشته است. امسال جگوار توانست در مجموع ۱۹۴۴ عدد از مدل XF را به فروش برساند

۱۳.جگوار F- TYPE

مدل F- TYPE جگوار را به جرات می توان یک خودرو اسپرت دوست داشتنی خواند مخصوصا وقتی زیر کاپوت این خودرو یک موتور V8 با توان ۵۷۵ اسب بخار باشد. با توجه به اینکه قیمت پایه این خودرو با توان ۲۹۶ اسب بخار برابر ۶۰.۷۵۰ دلار است اما نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افت داشته است.

۱۲.مرسدس کلاس SL

کلاس SL بنز را می توان یکی از دوست داشتنی ترین کلاس های این شرکت دانست مخصوصا وقتی این خودرو کانورتیبل نیز باشد. البته باید به این موضوع اشاره کرد که قیمت ۹۰۰۰۰ دلاری این خودرو کمی گران است اما با توجه به افت ۲۶ درصدی ۱۷۸۷ عدد از آن به فروش رفته است.

۱۱.مرسدس کلاس SLC

این کلاس مرسدس که بخاطر سایز و کانورتیبل بودن پسند خیلی ها است با وجود اینکه لباس AMG نیز به تن خود کرده و قوی تر شده است نیز از این قضیه مستثنا نبوده و افت ۲۹ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است. طبق گفته های مرسدس این شرکت در باره آینده این کلاس تا به حال تصمیمی نگرفته است که فروش ۱۹۶۲ عددی از آن، دلیل حرف مرسدس را نشان می دهد.

۱۰.لکسوس LC

مدل ۲۰۱۸ این خودرو که سال گذشته فروش خوبی به عنوان یک خودرو اسپرت و کمی لوکس را نداشت اما امسال طبق انتظارات در بازار حاضر شد و توانست فروش خوبی از خود نشان دهد. این خودرو برچسب قیمت پایه آن برابر ۹۲۲۰۰ دلار است که نتوانست بیشتر۱۶۸۸ نفر را به سمت خرید خود جذب کند اما یکی از دو خودرو لیست ما است که افزایش فروش نسبت به بقیه داشته است. امسال LC توانست ۴۶ درصد افزایش فروش داشته باشد.

۹.آکورا RLX

آکورا دومین ماشین از لیست ماست که امسال نسبت به سال گذشته افزایش فروش داشته است. مدل ۲۰۱۸ این خودرو بهبود های زیادی در زمینه آپشن ها و فیس لیفت به خود دید که نتیجه اش افزایش ۶۸.۷ درصدی فروش آن بود. با این وجود تنها ۱۵۵۶ عدد از این خودرو به فروش رفت .

۸.جگوار XJ

هنگامی که به این لیست نگاه می کنیم و شاهد حضور تعدادی از پرچم داران لوکس شرکت های بزرگ هستیم به این نتیجه می رسیم که تولید خودرو لوکس کار هر کسی نیست، صرفا این حرف به این معنی نیست که این خودرو ها نسبت به بقیه پایین تر باشند اما فروش ندارند.

امسال تنها ۱۳۶۵ گربه انگلیسی به خانه مشتری ها رفتند که نسبت به سال گذشته افت ۳۹ درصدی داشته است. ظاهرا مشکل انقراض گربه سانان حالا به جان این شرکت نیز افتاده است. با اینکه قیمت پایه این خودرو ۷۵۷۰۰ دلار است اما این سلیقه بازار است که در حال گروییدن به سمت SUV ها است و کاری هم نمی توان در این باره کرد.

۷.فیات ۵۰۰L

فیات ۵۰۰ که جز خودرو های دوست داشتنی در بازار های مختلف است اما هیچ وقت در بازار امریکا نتوانست خود را خوب نشان دهد، با این وجود فیات تصمیم به تولید نسخه بزرگتر آن کرد که ۴ نفر آدم بالغ در آن می توانستد به راحتی جای بگیرند. اما با توجه به این که این خودرو پکیج های عملکرد و بازدهی خوبی نیز داشت باز هم نتوانست خود را در این بازار نشان دهد و تنها توانست ۱۳۲۷ خریدار را مجذوب خود کند.

۶.تویوتا میرای

اصلا جای تعجب ندارد اگر تا به حال اسم این خودرو با سوخت هیدروژن را نشنیده باشید آن هم به این خاطر که تنها کشوری که از این سوخت حمایت می کند آمریکا است. با توجه به اینکه هنوز جایگاه های سوخت هیدروژن به طور کامل فراگیر نشده اند تویوتا توانسته است در سال ۲۰۱۸ تعداد ۱۲۶۳ عدد از آن را به فروش برساند که با توجه به نوع سوخت این خودرو قابل قبول است و هنگامی که فراگیر شود شاهد رشد عالی این خودرو ها هستیم.

۵.Audi TT

هر چه به انتها این لیست نزدیک می شویم خودرو های این لیست جالب تر می شوند. خودرو های Audi که به اسپرت بودن ، زیبایی و عملکرد خوب شهرت دارن اما باز هم مدل TT ظاهرا نتوانسته است با قیمت کم ۴۴ هزار دلاری خود دل جوان های آمریکایی را ببرد . یکی از دلایل فروش تنها ۱۲۴۴ عددی از این خودرو را می توان انتظار مشتریان برای مدل ۲۰۱۹ این خودرو دانست و باید دید با عرضه آن چه اتفاقی خواهد افتاد.

۴.Smart ForTwo

خودرو جمع و جوری همانند Smart که در صندوق عقب جگوار XJ جا می شود هیچ وقت نتوانست محبوبیت ویژه ای در بازار آمریکا داشته باشد با این وجود شرکت Smart توانست با توجه به افت ۶۲ درصدی نسبت به سال گذشته ۱۰۵۴ از آن را به فروش برساند.

۳.Audi A8

ظاهرا Audi های این لیست تمامی ندارند و سرنوشت A8 نیز همانند A7 است. نکته جالب آنجاست که اختلاف طراحی و امکانات این دو خودرو چندان زیاد نیست اما قیمت پایه این خودرو ۸۳۸۰۰ دلار است که حتی انبوهی از تکنولوژی به کار رفته شده در آن نیز نمی تواند این قیمت را توجیه کند. آئودی باید بپذیرد مشتریان برای خودرو های لوکس خود به سراغ شرکت های دیگر می روند. فروش تنها ۹۰۹ عدد از پرچمدار لوکس این شرکت به شدت اثبات کننده این ادعاست.

۲.کیا K900

برند های کره ای چند سالی است به لطف قوانین در کشور ما فرمانروایی می کنند اما در قاره اروپا و امریکا چندان جذاب نبوده و طرفداران زیادی ندارند. فروش تنها ۲۷۷ عدد از مدل کیا K 900 نشان از محبوبیت خیلی کم این خودرو در کشور امریکا می دهد.

۱.الفارومئو ۴C

در نهایت به انتها این لیست رسیدیم. لفا ۴C که یک خودرو سبک وزن اسپرت است به کمک پیشرانه ۲۳۷ اسب بخاری توربو خود می تواند در مدت ۴ ثانیه به شتاب ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. هرچند این خودرو ۶۶۹۰۰ دلار قیمت دارد اما نتوانسته است سال جاری فروش خوبی از خود نشان دهد و تنها ۲۱۷ عدد از آن به در امریکا به فروش رفته است.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato