اپل از آمار خیره‌کننده درآمدهای اپ‌‌ استور در تعطیلات کریسمس می‌گوید

اپل از آمار خیره‌کننده درآمدهای اپ‌‌ استور در تعطیلات کریسمس می‌گوید

اپل سال ۲۰۱۸ را با آمار و ارقام چندان جالبی به پایان نرساند. تحریم این برند از سوی بسیاری از شرکت‌های چینی و فروش کمتر از حد انتظار آیفون‌های جدید، باعث شد که از همین روزهای ابتدایی سال جدید ارزش سهام اپل کاهشی ۱۰ درصدی را تجربه کند.

اما با وجود این آمار نگران‌کننده، به نظر می‌رسد که کوپرتینویی‌ها حداقل تعطیلات بدی را پشت سر نگذاشته‌اند. به گزارش اپل فروشگاه اپ استور طی تعطیلات چند روزه کریسمس توانسته به رکورد فروش خیره‌کننده ۱.۲ میلیارد دلار دست پیدا کند. بخش قابل توجهی از این فروش نیز در نخستین روز سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاده که آن هم به نوبه خود رکوردشکنی کرده است.

اپ استور

اپل گزارش داده که کاربران اپ استور از سراسر دنیا، ما بین شب کریسمس تا شب سال نو (۲۴ تا ۳۱ دسامبر) بیش از ۱.۲۲ میلیارد دلار در این فروشگاه پول خرج کرده‌اند که فقط ۳۲۲ میلیون دلار آن در نخستین روز سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاده؛ فروشی که یک رکورد تازه برای این برند آمریکایی به حساب می‌آید.

مطابق آمار منتشر شده بازی‌ها و اپلیکیشن‌های مراقبت از خود (Self-Care) محبوب‌ترین، پردانلودترین و پرفروش‌ترین محصولات اپ‌ استور در پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای بوده‌اند. به عنوان مثال، بازی‌های مالتی‌پلیر بتل رویالی مثل فورتنایت و پابجی در کنار Brawl Stars، آسفالت ۹ و مانستر استرایک جزو بازی‌هایی بودند که در ایام تعطیلات بیشتر از سایرین دانلود شدند.

بازی‌ها و اپلیکیشن‌های مراقبت از خود جزو محبوب‌ترین محصولات بوده‌اند

اما در حوزه اپلیکیشن‌ها محصولات آموزشی و تندرستی مثل Sweat، Luminosity و اپلیکیشن امنیتی ۱Password توانستند سال ۲۰۱۹ را با قدرت استارت زده و فروش بسیار خوبی را تجربه کنند. در نهایت اشاره به این موضوع هم خالی از لطف نیست که اپ استور تنها سرویس رکورددار اپل در تعطیلات کریسمس نبوده است.

به گزارش این شرکت سرویس‌های اپل موزیک، خدمات ابری، Apple Pay و تبلیغات اپ استور هم تعطیلات خوبی داشته و موفق به جابجایی چندین رکورد از لحاظ فروش شده‌اند. برای مطالعه آمار و ارقام دقیق‌ و اطلاع از جزئیات بیشتر می‌توانید همین حالا به وبسایت شرکت اپل مراجعه نمایید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato