ثبت روکوردی تازه توسط HTC: کمترین درآمد در ۶ سال گذشته

ثبت روکوردی تازه توسط HTC: کمترین درآمد در ۶ سال گذشته

گزارش جدیدی از درآمدهای اچ تی سی منتشر شده که براساس آن عملکرد این شرکت تایوانی در یک سال گذشته افت قابل ملاحظه ای نسبت به سال قبلش پیدا کرده. مشکلات این کمپانی به قدری زیاد شده اند که ۲۰۱۸ از نظر میزان درآمد، بدترین سال برای آن از زمان عرضه عمومی اش به بازار بورس (یعنی سال ۲۰۱۲) بوده.

برای آنکه درک بهتری از عملکرد اچ تی سی در سال قبل داشته باشید شاید بد نباشد بدانید که این کمپانی در سال قبل تنها ۷۷۰ میلیون درآمد داشت و برای نخستین بار درآمدهایش به کمتر از یک میلیارد دلار از زمان عمومی شدنش رسید. به بیان دیگر درآمد سالانه کمپانی مورد بحث در این بازه، افتی ۶۲ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد. نشریه Droid Life در گزارش خود پیرامون عملکرد اچ تی سی اینطور آورده است:

در برهه کنونی، بخش قابل توجهی از صنعت صرفا سر تکان می دهد و متحیر است که چطور اچ تی سی به حیات خود ادامه می دهد.

درآمد یک ماه اچ تی سی در پنج سال پیش بیشتر از کل درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۸ بوده

واقعا چگونه؟ این نشریه برای آنکه ضربه کاری تر بر اچ تی سی وارد کند در ادامه خاطر نشان کرده که پنج سال پیش درآمد ماهانه شرکت مورد بحث بیشتر از کل درآمدهای آن در کل سال ۲۰۱۸ بوده است.

اما اچ تی سی در سالی که گذشت شاهد رویدادهای ناخوشایند مختلفی بود که در ادامه میتوانید آنها را به صورت فهرست وار مشاهده نمایید:

  • فروش بخشی از کسب و کارش به گوگل با عقد قراردادی به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار
  • فروش بسیار پایین
  • اخراج شمار زیادی از کارکنان
  • تغییر رویکرد نسبت به واقعیت مجازی

حال که حرف از واقعیت مجازی به میان آمد شاید بد نباشد اشاره کنیم که این کمپانی روز پنجشنبه گذشته تصویری از محصول واقعیت مجازی خود در توییتر منتشر کرد و اعلام نمود که ظرف روزهای آینده آن را در CES 2019 معرفی می نماید.

وسایلمان را جمع کرده ایم و هیجان زده ایم تا عازم CES 2019 شویم. این صندوق ها مملو از محصولات جدیدی هستند که بی صبرانه منتظر رونمایی شان هستیم. در CES امسال خبرهای ما را از htcviv@ دنبال کنید.

اما در حالی که بسیاری باور دارند این شرکت باید تلاش کند تا شکوه و جلال گذشته اش را در بازار تلفن های همراه باز یابد، باید بگوییم که برنده این رقابت پیشتر مشخص شده. تولید کنندگان مطرح تلفن های هوشمند پیشتر جایگاه های خود را در جدول جهانی تثبیت کرده اند و صرفا به صورت دوره ای جایگاه خود را با هم عوض میکنند. برای مثال سامسونگ، هواوی و اپل جای پای محکمی در صدر این جدول دارند و به نظر نمی آید به این زودی ها آن را به رقیبی تازه واگذار نمایند.

البته اچ تی سی اوایل امسال گوشی +U12 را معرفی کرد و از پیشرفت هایش در حوزه ساخت گوشی بلاکچین خبر داد اما بسیاری باور دارند که اینها صرفا نقشی مقطعی در موفقیت آن دارند و رقابت واقعی در جای دیگری میان بزرگان در حال انجام است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato