یک اتفاق تاریخی؛ تسلا 3 به پرفروش ترین خودروی لوکس آمریکا تبدیل شد

یک اتفاق تاریخی؛ تسلا 3 به پرفروش ترین خودروی لوکس آمریکا تبدیل شد

کمتر کسی باور می کرد که شرکت نوپایی به نام تسلا بتواند در عرض تقریبا یک دهه چنین پیشرفت شگرفی را تجربه کرده و بزرگان صنعت خودرو را به چالش بکشد. این خودروساز آمریکایی که با تولید اتومبیل های برقی واقعا کارا انقلابی در عرصه حمل و نقل ایجاد کرده، اکنون به رقیبی جدی برای تمامی خودروسازان مطرح بدل شده است.

با منتشر شدن آمار فروش شرکت های گوناگون، برگ زرین دیگری بر افتخارات تسلا افزوده شده و سدان مدل ۳ علی رغم تمامی مشکلات توانسته سال کاملا موفقی را پشت سر بگذارد.

تسلا

طبق آمار در سال ۲۰۱۸ تسلا ۲۴۵,۲۴۰ مدل مختلف را به مشتریان خود تحویل داده که این رقم تقریبا با کل خودروهای فروخته شده از ابتدای تاسیس این شرکت در ۲۰۰۳ برابر بوده است. از رقم مذکور، ۱۴۵,۸۴۶ دستگاه به خانواده مدل ۳ تعلق دارد، با این حساب باید گفت این سدان الکتریکی پرتقاضاترین خودروی ساخت تسلا در سال ۲۰۱۸ بوده است.

از بین ۱۴۵,۸۴۶ مدل ۳ فروخته شده در سال گذشته،۱۳۹,۷۸۲ دستگاه اکنون در ایالات متحده تردد می کنند. نکته جالب اینکه با چنین رکورد خیره کننده ای، تسلا مدل ۳ عنوان پرفروش ترین خودروی لوکس آمریکا را کسب کرده است.

برای درک بهتر اهمیت این افتخار باید اشاره کنیم لکسس RX با فروش ۱۱۱,۶۴۱ دستگاه، دومین خودروی لوکس محبوب آمریکایی ها محسوب می شود. پس از این کراس اوور ژاپنی، مرسدس GLC با فروش ۶۲,۴۳۵ و آئودی Q5 با فروش ۶۱,۸۳۵ دستگاه در رده های سوم و چهارم قرار دارند.

از آنجایی که از فوریه امسال (بهمن ماه) فروش تسلا مدل ۳ در دو بازار بزرگ چین و اروپا آغاز خواهد شد و همچنین به خاطر شتاب گرفتن تولید این خودرو، انتظار می رود در سال ۲۰۱۹ شاهد ثبت یک رکورد دست نیافتنی تر باشیم.

بد نیست بدانید در سه ماهه سوم سال پیش، تسلا بیش از ۵۵ هزار مدل ۳ به مشتریان خود تحویل داده بود، حال آنکه این رقم در سه ماهه چهارم به فراتر از ۶۳,۰۰۰ دستگاه رسید.

tesla model 3

در حال حاضر ارزان ترین نسخه از مدل ۳ برابر با ۴۲,۹۵۰ دلار قیمت دارد. این نسخه از دو موتور و سیستم چهار چرخ محرک بهره می برد. با عرضه و تحویل نسخه دیفرانسیل عقب که برای آن ۳۵,۹۶۰ دلار قیمت تعیین شده، مسلما رکوردهای تسلا بیش از پیش جابجا خواهند شد. این نسخه احتمالا از ماه مارس به بازار تزریق می شود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato