خبر خوش رئیس کل بانک مرکزی برای استارت‌آپ‌های حوزه فناوری

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد هفته آینده بانک مرکزی اخبار خوبی به کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات خواهد داد که که در کنار دسترسی بهتر و ایمن‌تر، یک جهش بزرگ در جهت ارتقای رقابت و خدمت رسانی بهتر به مردم خواهد بود.

«عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی که آن را در اینستاگرام منتشر کرد، نوشت:

«در خصوص اقدامات چند ماه اخیر بانک مرکزی، آنچه که بیشتر در رسانه‌ها انعکاس داشت، اخبار مرتبط با بازار ارز بود. اما در کنار اقدامات اصلاحی در بازار پول و ارز، طرح‌هایی زیربنایی برای توسعه زیرساخت‌های بانکی به اجرا درآمده‌اند که تاثیر آنها بر زندگی مردم و کسب‌و‌کارها، على‌الخصوص کسب‌ و کارهای نوآورانه (استارت آپ ها)، عمیق و ماندگار خواهد بود. نگاه راهبردی به فناوری و کاربری درست آن، راه برون رفت از بیشتر مشکلات موجود و برطرف کننده موانع اقتصادی است. به یاری خداوند متعال مجموعه نظام پرداخت در ایام پیش رو تغییرات مثبتی را در حوزه خودکار سازی، دسترسی بهتر، ایمنی بیشتر و معرفی ابزارها و امکانات جدید به خود خواهد دید.»

بانک مرکزی

او در ادامه اضافه کرد که هفته آینده خبرهای خوبی از این اقدامات، خصوصا از بابت کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات، خواهم داد که در کنار دسترسی بهتر و ایمن‌تر، یک جهش بزرگ در جهت ارتقای رقابت و خدمت رسانی بهتر به مردم خواهد بود.

در همین رابطه باید گفت که در این هفته، همایش بانکداری الکترونیکی و نظام‌های پرداخت برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود در این همایش شاهد اتفاقات خوبی درباره استارت‌آپ‌ها، به خصوص استارت‌آپ‌های حوزه مالی و بانکی، فین‌تک‌ ها باشیم. چراکه در ماه‌های اخیر فعالیت‌ فین‌تک‌ها تغییرات زیادی را تجربه کرده که می‌توان گفت تاثیر گرفته از شرایط اقتصادی روز بوده‌ است. توقف خرید و فروش سکه، تعیین ضوابط سخت‌ گیرانه‌تر برای انتقال وجه و مانده‌ گیری از اپلیکیشن‌های مالی و بانکی از جمله همین موارد بودند که موقعیت فین‌تک‌ها را تحت تاثیر قرار دادند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟