ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

افزونه جدید کروم
تکنولوژی

افزونه جدید کروم از هک شدن پسوردهای شما خبر دارد

روز گذشته مصادف با ۵ فوریه برابر بود با روز اینترنت امن و گوگل با انتشار یک ابزار امنتی فوق العاده که از همین حالا هم برای تمامی کاربران مرورگر کروم در دسترس است این ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۰

روز گذشته مصادف با ۵ فوریه برابر بود با روز اینترنت امن و گوگل با انتشار یک ابزار امنتی فوق العاده که از همین حالا هم برای تمامی کاربران مرورگر کروم در دسترس است این روز را جشن گرفت.  عملکرد افزونه جدید کروم به این نحو است که با بررسی ترکیب نام های کاربری و کلمات عبوری که شما برای لاگین کردن به سرویس های آنلاین مختلف استفاده می کند و چنانچه هکرها به این ترکیب دسترسی پیدا کرده باشند به شما هشدار می دهد.

به بیان دیگر افزونه جدید کروم که Password Checkup Chrome نام دارد به شما می گوید که چه زمانی باید پسورد خود را تغییر دهید. پیشتر در خبرها مشخص شد که ۲.۲ میلیارد پسورد توسط هکرها دست به دست می شود که با در نظر داشتن این مساله ، توانایی گوگل در انطباق دادن نام کاربری و کلمه عبور شما با این دیتابیس عظیم، قابل ستایش است.

اگر نگران تضعیف شدن پسوردهای خود حین انتقال به سرورهای گوگل هستید باید بدانید که تیم امنیتی این شرکت با رمزنگاران دانشگاه استنفورد گفتگوهایی را انجام داده تا اطمینان حاصل پیدا کنید که این شرکت هیچگاه به کلمات عبور و نام کاربری شما دسترسی پیدا نمی کند.

افزونه جدید کروم

بعد از نصب افزونه جدید کروم، ابزار Password Checkup تمامی لاگین های شما را بررسی می کند و در صورتی که متوجه انطباق داشتن آنها با دیتابیس خود شد هشداری را در این باره به شما می دهد. نکته مثبت دیگر در رابطه با این افزونه جدید کروم، سازگاری آن با تمامی ابزارهای مدیریت پسورد موجود در بازار است. علاوه بر این با در نظر داشتن این نکته که ارائه هشدار به محض لاگین کردن به حساب کاربری اتفاق می افتد می توانید بلافاصله نسبت به تغییر پسورد خود اقدام نمایید.

فرایند انطباق دادن کلمات عبور و نام های کاربری کاملا به صورت لوکال انجام می شود

گوگل اعلام کرده در مواردی که پسوردهای مورد استفاده شما بسیار ساده باشند (مثلا 123456) تا زمانی که با دیتابیس آن از پسوردهای لو رفته انطباق نداشته باشد، با ارائه هشدارهای پی در پی مزاحم کارتان نمی شود. علاوه بر این، غول جستجو قصد دارد اطلاعاتی را به صورت ناشناس از فرایند استفاده شما از  افزونه جدید کروم جمع آوری کرده و در پروژه های تحقیقاتی خود از آنها استفاده نماید. مثلا بررسی می کند که در جستجوهایش برای پسوردهای شما چندبار به کلمات ناایمن برخورده یا بعد از ارائه هشدار کلمات عبور خود را تعویض میکنید یا خیر.

گوگل خاطر نشان کرده که فرایند انطباق دادن کلمات عبور و نام های کاربری کاملا به صورت لوکال انجام می شود و خودش از آنها مطلع نمی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی