گوگل کروم حالا می‌تواند هم رنگ تم ویندوز 10 شود

چند وقتی می‌شود که گوگل کار خود روی تم تاریک گوگل کروم در ویندوز 10 را آغاز کرده و حالا به نظر می‌رسد که طراحان این شرکت این پروژه را با موفقیت به پایان رسانده‌اند. در آخرین تحولات این مرورگر حالا گوگل کروم نسخه‌ی Canary تغییرات ظاهری سیستم عامل را به رسمیت می‌شناسد و از همان تم رنگی استفاده خواهد کرد.

به این معنی که اگر برای محیط ویندوز خود از تم تاریک استفاده کنید، کروم هم به طور خودکار از رنگ‌های تیره و از حالت Dark خود بهره خواهد برد.

 

Mobit

 

تغییر یاد شده آخرین تلاش گوگل برای هماهنگی بیشتر با ویندوز 10 به شمار می‌رود. پیش از این گوگل از ویژگی محلی اعلان در ویندوز 10 پشتیبانی و همچنین برای به نتیجه رسیدن تولید ویندوز 10 روی معماری ARM با مایکروسافت همکاری کرده بود.

به نظر می‌رسد همکاری گوگل با مایکروسافت و پشتیبانی از ویژگی‌های مختلف و متنوع به این خاطر باشد که مایکروسافت پذیرفته تا از موتور کرومیوم برای مرورگر خود یعنی Edge بهره ببرد. بنابر اعلام گوگل نسخه‌ی بعدی کروم ۳ اردیبهشت سال ۹۸ عرضه خواهد شد و با بهبود‌های قابل توجهی همراه خواهد بود.

پیش از این نیز گوگل تصمیم گرفته بود تا تغییری در نسخه‌ی اندروید مرورگر خود ایجاد کند و بخش Google Tasks را از بین ببرد. این بخش که توسط کمتر کسی مورد استفاده قرار می‌گیرد احتمالا در نسخه‌های بعدی مرورگر گوگل در پلتفرم اندروید وجود نداشته باشد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟