تلاش ژاپنی ها برای شکستن رکورد رقبای چینی؛ اولین اطلاعات از هایپرکار برقی Aspark Owl

سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه خودرو فرانکفورت، هایپرکار برقی Aspark Owl معرفی شد. این خودرو از همان سال تا به حال در حال توسعه بوده است تا به گفته مهندسان این شرکت بتواند رکورد نوربرگرینگ را جابجا کرده و مقام اول این پیست را از آن خود کند.

مهندسانی که بر روی این خودرو کار می کنند ادعا می کنند که در حال کار بر روی خودرویی هستند که علاوه بر اینکه توانایی جابجایی رکورد نوربرگ رینگ را دارد می تواند در شهر نیز تردد کند و در صورتی که تقاضا برای نسخه مسابقه ای آن به حد نصاب برسد این نسخه نیز معرفی شده و به تولید انبوه خواهد رسید.

طبق ادعای شرکت سازنده، Aspark Owl می تواند تنها در ۱.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد . با توجه به اطلاعاتی که این شرکت در سایت رسمی خود از این خودرو منتشر کرده است Aspark می تواند به سرعت ۲۸۰ کیلومتر در ساعت برسد اما به طور معمول بر روی ۱۵۰ کیلومتر محدود شده است. توان خروجی موتور این خودرو ۴۲۹ اسب بخار بوده و گشتاور نیز ۷۶۴ نیوتن بر متر است اما با توجه به پیشرفت های اخیری که این شرکت داشته است قدرت موتور افزایش یافته است. این خودرو بسیار سبک بوده و تمام بدنه آن از فیبر کربن است، کل وزن این خودرو برابر ۸۵۰ کیلوگرم است.

تنها ۵۰ عدد از هایپرکار برقی Aspark Owl ساخته خواهد شد که در کنار قیمت ۳.۵ میلیون دلاری، آن را تبدیل به یک خودرو خاص می کند. طبق وعده های شرکت سازنده این خودرو تا سال ۲۰۲۰ به دست خریداران آن می رسد.

در حال حاضر رکورد دار خودروی شهری در پیست نوربرگ رینگ لامبورگینی اونتادور SVJ است که توانسته است رکورد ۶:۴۴:۹۰ ثانیه را ثبت کند. مک لارن نیز به کمک خودرو P1 LM نیز توانسته است به رکورد ۶:۴۳:۲ در این پیست برسد. رکورد دار خودرو های برقی پیست مذکور نیز خودروی NIO EP9 با زمان ۶:۴۵.۹ است .هایپرکار

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟