ابر اتومبیلی مرموز برای رقابت با فراری لافراری؛ اولین اطلاعات از پروژه 003 استون مارتین

ابر اتومبیلی مرموز برای رقابت با فراری لافراری؛ اولین اطلاعات از پروژه 003 استون مارتین

نتیجه تلاش های مهندسین کمپانی استون مارتین در پروژه ۰۰۱ در قالب ابر اتومبیلی به نام والکری (Valkyrie) نمود پیدا کرد؛ پروژه ۰۰۲ هم به خلق نسخه وحشی تر والکری با پسوند AMR Pro منجر شد. از سپتامبر گذشته نیز می دانیم که این خودروساز انگلیسی پروژه ای به نام ۰۰۳ را کلید زده است. با این حساب، طبق روال پیشین باید منتظر یک هیولای چهار چرخ دیگر از استون مارتین در آینده نزدیک باشیم.

تیزر و اطلاعات اولیه ای که استون مارتین اخیرا در رابطه با محصول پروژه ۰۰۳ منتشر کرده، از توسعه یک ابر اتومبیل موتور وسط با پیشرانه ای هیبریدی حکایت دارند، این ابر اتومبیل با تمرکز بر رانندگی در خیابان ها و جاده های عمومی ساخته شده و کارایی آن در سطح بالایی قرار خواهد داشت.

استون مارتین

همانگونه که پیشتر به اطلاعتان رسانده ایم، نیروبخش ابر خودروی والکری یک موتور ۶.۵ لیتری V12 است که توسط شرکت کازورث توسعه یافته؛ این موتور با ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت یک شاهکار در بین موتورهای تنفس طبیعی بوده و رقیبی برای آن وجود ندارد. اما نکته نسبتا عجیب اینکه در پروژه ۰۰۳ خبری از موتور V12 تنفس طبیعی کازورث نیست و یک نمونه ۶ سیلندر که از توربوشارژر بهره می برد، به کار گرفته خواهد شد.

به گفته انگلیسی ها این خودرو به دلیل فاکتورهایی مثل شاسی سبک وزن، ایرودینامیک فعال پیشرفته، سیستم تعلیق فعال و فضای کافی برای حمل لوازم و وسایل مالک، استانداردهای جدیدی را در کلاس خود تعریف خواهد کرد.

از لحاظ جایگاه، پروژه ۰۰۳ در رده ای پایین تر از والکری و بالاتر از رقیب استون مارتین برای فراری ۴۸۸ قرار خواهد گرفت. به عبارت بهتر نتیجه این پروژه را می توان رقیبی برای فراری لافراری و پورشه ۹۱۸ تصور کرد.

بر اساس برنامه ریزی ها جدیدترین ابر اتومبیل استون مارتین در سال ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد. از این خودرو ۵۰۰ دستگاه در اتاق کوپه به فروش خواهد رسید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato