تجهیزات خورشیدی هواوی زیر تیغ تحریم آمریکایی‌ها

تجهیزات خورشیدی هواوی زیر تیغ تحریم آمریکایی‌ها

یازده سناتور آمریکایی با ارسال نامه ای به «جیمز ریچارد ریک پری»، وزیر انرژی و «کرستن نیلسن» وزیر امنیت داخلی ایالات متحده خواستار ممنوعیت فروش انواع تجهیزات سولار هواوی شده اند. این نمایندگان در مورد به خطر افتادن زیرساخت های حیاتی انرژی آمریکا توسط تجهیزات خورشیدی هواوی ابراز نگرانی کرده اند.

هواوی بزرگترین تولید کننده مبدل هایی است که جریان مستقیم خروجی از پنل های خورشیدی را به جریان متناوب سازگار با لوازم خانگی تبدیل می کند. سناتورها  مدعی شده اند سیستم های فتوولتاییک، که نور خورشید را مستقیما به انرژی الکتریکی تبدیل می کند، در برابر حملات سایبری آسیب پذیری بالایی دارند:

هواوی تمام تلاش خود را برای دسترسی به بازارهای محلی و اقتصادی ما انجام می دهد. کنگره اخیرا به خاطر نگرانی از ارتباط بین این شرکت و سرویس های جاسوسی چین استفاده از تجهیزات آنها را در زیرساخت های ارتباطی ممنوع کرده و ما اصرار داریم که اقدام مشابهی برای حفاظت از زیرساخت و سیستم های الکتریکی آمریکا صورت بگیرد.

این سناتورها خواستار همکاری وزرای انرژی و امنیت داخلی با سازمان های ذیصلاح محلی، ایالتی و فدرال برای حفاظت از سیستم های الکتریکی شده اند. در مقابل وزارت انرژی از تلاش های مداوم خود برای تقویت معیارهای امنیتی تورین برقی در برابر مهاجمان خبر داده است. تورین برقی شبکه ای به هم پیوسته برای رساندن برق از تولیدکننده‌ها به مصرف کننده‌ها است.تورین برقی

در مقابل کمپانی چینی هنوز به انتشار این نامه پاسخ نداده اما قبلا جاسوسی برای دولت چین یا تلاش برای سوءاستفاده از تجهیزات را تکذیب کرده است.

سال گذشته «رابرت لایتزیر» نماینده تجاری ایالات متحده که مسئولیت توسعه و پیشنهاد سیاست های تجاری به ترامپ را بر عهده دارد اعلام کرد که از نظر رییس جمهور افزایش واردات پنل های خورشیدی به تولیدکنندگان محلی این کشور لطمه زده و به همین خاطر تعرفه ۳۰ درصدی برای واردات آنها در نظر گرفته می شود.

 

تماشا کنید: سولار اسکرول مشکلات شارژرهای خورشیدی معمول را حل می کند

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato