تصمیم انقلابی پژو برای بازگشت به بازار آمریکا

تصمیم انقلابی پژو برای بازگشت به بازار آمریکا

اولین بار در سال ۲۰۱۶ بود که زمزمه هایی مبنی بر بازگشت پژو به بازار خودروی ایالات متحده به گوش رسید. حال با گذشت سه سال از آن تاریخ اکنون و در حاشیه مراسم ارایه گزارش مالی سال ۲۰۱۸ و پرداختن به گام های بعدی استراتژی Push to Pass، رئیس هیئت مدیره گروه PSA یعنی آقای کارلوس تاوارس رسما شایعات را تایید کرده و از حتمی شدن بازگشت این کمپانی به دومین بازار بزرگ خودرویی جهان است.

مدیر بخش منطقه ای PSA در آمریکای شمالی یعنی آقای لری دومینیک (Larry Dominique) نیز ضمن تایید این موضوع اضافه کرده قبل از اتخاذ این تصمیم، تحقیقات و مطالعات زیادی انجام شده تا مناسب ترین برند از گروه PSA که همخوانی بیشتری با نیازهای مشتریان آمریکایی دارد، راهی این کشور شود. وی افزوده:

برای ورود به ایالات متحده ما یک روش عملی را در پیش گرفته ایم و مطمئن هستیم که برنامه های مان را – از سرویس حمل و نقل گرفته تا انواع خدمات مالی و لجستیکی - بر اساس راهکارهای دقیق و سازگار با مقیاس های متفاوت پیش خواهیم برد.

پژو

اگر چه برنامه پژو چند مرحله ای بوده و کمی جاه طلبانه به نظر می رسد، اما این خودروساز با سابقه از تدریجی بودن فرایندها خبر داده و گفته که نهایتا از سال ۲۰۲۶ محصولاتش را راهی خیابان های ایالات متحده خواهد کرد.

پیش از موعد تعیین شده، پژو در زمینه سرویس های به اشتراک گذاری خودرو و مسیر در آمریکا فعالیت خواهد کرد تا با انتظارات و سلیقه های اهالی این کشور بهتر و بیشتر آشنا شود. گروه PSA معتقد است برند پژو "تطابق ایده آلی با بازار آمریکای شمالی دارد."

پژو

در حال حاضر گروه PSA چند نقطه را برای آغاز فروش مدل های تولیدی خود ارزیابی می کند که در بین آنها نام ۱۵ ایالت آمریکا و ۴ استان کانادا دیده می شود. ظاهرا مشتریان بالقوه این مناطق نسبت به خرید خودروهای وارداتی پژو بیشتر ابراز تمایل کرده اند. این ایالات ها ۶۲ درصد از فروش سالانه خودرو در قاره آمریکا را به خود اختصاص می دهند.

بد نیست اشاره کنیم پژو تا اوایل دهه ۹۰ میلادی در ایالات متحده حضور داشت، اما با تنگ تر شده عرصه رقابت سرانجام در سال ۱۹۹۱ تصمیم به خروج از این کشور گرفت و دست بر قضا، پژو ۴۰۵ محبوب در ایران، آخرین محصول پژو در بازار آمریکا محسوب می شود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato