نتایج جشنواره خودروی سال 2019 اروپا اعلام شد

نتایج جشنواره خودروی سال 2019 اروپا اعلام شد

از سال ۱۹۶۴ تاکنون دست اندرکاران برخی از معتبرترین و معروف ترین نشریات خودروی اروپایی، مدلی را به عنوان اتومبیل سال قاره سبز انتخاب می کنند. برای سال ۲۰۱۹ این عنوان به جگوار I-Pace رسیده و کراس اوور زیبای انگلیسی ها در رقابتی تنگاتنگ با Alpine A110 پیروز شده است.

هر دو مدل جگوار I-Pace و Alpine A110 موفق به کسب ۲۵۰ امتیاز از هیئت داوران شده اند، اما به دلیل اینکه تعداد بیشتری از داوران I-Pace را در ابتدای لیست خود قرار داده اند، در نهایت این کراس اوور الکتریکی به عنوان خودروی سال اروپا برگزیده شده است.

این اولین بار است که جگوار در کسب جایزه اتومبیل برگزیده سال اروپا برنده می شود. پس از I-Pace و A110، کیا Ceed و فورد فوکوس به ترتیب با کسب ۲۴۷ و ۲۳۵ امتیاز در رده های دوم و سوم ایستاده اند.

alpine-a110

آقای رالف اسپث (Ralf Speth) مدیرعامل جگوار درباره افتخار جدید شرکتش گفته:

اینکه اولین خودروی برقی ما اولین محصول جگوار است که عنوان خودروی سال اروپا را نیز به خود اختصاص می دهد، حس افتخاری بزرگ برایمان به ارمغان می آورد.

car-of-the-year-2019

بد نیست اشاره کنیم جگوار I-Pace یکی از کاندیداهای خودروی سال جهان نیز به شمار می رود و این احتمال وجود دارد که افتخاری دیگر را نصیب شرکت سازنده کند. کراس اوور جذاب جگوار جزو کاندیداهای شاسی بلند برگزیده آمریکای شمالی نیز بود، اما در مصاف با هیوندای کونا شکست خورد.

jaguar-i-pace (3)

در هر حال جگوار I-Pace از زمان عرضه موفق به کسب ۵۵ جایزه مختلف از رقابت ها و موسسات مختلف شده است. این خودروی برقی جایزه اتومبیل برگزیده بریتانیا را نیز به خود اختصاص داده است.

جگوار I-Pace

ناگفته نماند I-Pace رقیب تسلا مدل X و آئودی E-Tron محسوب می شود. وظیفه تامین نیروی این کراس اوور سبز را دو موتور برقی که در مجموع ۳۹۴ اسب بخار قدرت و ۶۹۴ نیوتن متر گشتاور تولید می کنند، بر عهده دارند. با تکیه بر این پیشرانه توانمند، جگوار I-Pace شتابی برابر با ۴.۵ ثانیه داشته و قادر است با یک بار شارژ تا ۲۳۴ مایل (معادل ۳۷۷ کیلومتر) را پشت سر بگذارد.

لیست کاندیداهای عنوان خودروی برگزیده اروپا در سال ۲۰۱۹ به همراه امتیازها
جگوار I-Pace ۲۵۰ امتیاز
آلپین  A110 ۲۵۰ امتیاز
کیا Ceed ۲۴۷ امتیاز
فورد فوکوس ۲۳۵ امتیاز
سیتروئن C5 Aircross ۲۱۰ امتیاز
پژو ۵۰۸ ۱۹۲ امتیاز
مرسدس بنز A-Class ۱۱۶ امتیاز

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato