ناسا: اولین فضانوردی که قدم به مریخ می گذارد یک زن خواهد بود

در حالی که تنها چند روز تا نخستین پیاده روی تمام زنانه فضایی زمان باقیست، ناسا به تجلیل از زنان فضانورد خود پرداخته و اعلام کرد اولین شخصی که به مریخ می رود احتمالا یک زن خواهد بود.

جیم برایدنستاین این خبر را در طول برنامه رادیویی ساینس فرایدی اعلام کرد که با محوریت علوم و تکنولوژی از رادیوی آمریکا پخش می شود. وی همچنین اضافه کرد که آمریکا در کمتر از ده سال دیگر مجددا فضانوردانش (از جمله زنان فضانورد ) را به ماه می فرستد و اینبار آنها در ماه می مانند.

ریاست ناسا که سال پیش از سوی ترامپ به این سمت منصوب شد فضانورد مشخصی را برای این منظور نام نبرد اما اعلام کرد که سازمان فضایی آمریکا متعهد است تنوع جنسیتی را در استعدادهای جذب شده به این سازمان رعایت کند و بیشتر از زنان فضانورد در ماموریت های خود استفاده نماید.

برایدنستاین در پاسخ به این سوال که آیا زنان در ماموریت بعدی ناسا به ماه حضور دارند یا خیر اعلام کرد:

قطعا! روزهای فوق العاده ای در پیش است. اولین شخصی هم که قدم به مریخ می گذارد احتمالا یک بانو خواهد بود. ما در روزهای پیش رو قرار است اولین پیاده روی فضایی تمام زنانه را داشته باشیم.

آن مک کین و کریستینا کاچ از زنان فضانورد در ناسا قرار است که تا پایان این ماه یک پیاده روی هفت ساعته در فضا داشته باشند و جکی کیجی نیز هدایت این پیاده روی فضایی را بر عهده خواهد گرفت.

آن مک کین از زنان فضانورد در ناسا

آن مک کین در کنار فرزند خردسالش

کریستینا کاچ فضانورد زن

کریستینا کاچ

مک کین و کاچ جزو فضانوردان کلاسی بودند که در سال ۲۰۱۳ برگزار شد و نیمی از حاضران آن را زنان تشکیل می دادند. حالا زنان تقریبا یک سوم کل فضانوردان فعال ناسا را تشکیل می دهند.

یک سوم فضانوردان ناسا را زنان تشکیل می دهند

نخستین گروه از زنان فضانورد که شش نفر بودند در سال ۱۹۷۸ میلادی به ناسا ملحق شدند و در آن زمان تقریبا ده درصد از فضانوردان این سازمان را تشکیل می دادند.

شاید بد نباشد اشاره کنیم که اخیرا دولت آمریکا بودجه ای ۲۱ میلیارد دلاری را به این سازمان اختصاص داد که رشدی ۶ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد.

جیم برایدنستاین در مورد زنان فضانورد ناسا می گوید

جیم برایدنستاین

برایدنستاین روز گذشته اعلام کرد:

ما در یک دهه آتی به واسطه نوآوری ها، تکنولوژی ها و سیستم های نوینی که توسعه خواهیم داد به ماه می رویم و بخش های بیشتری از سطح ماه را مورد بررسی قرار می دهیم. اینبار اما وقتی به ماه رسیدیم در آن می مانیم.

ناسا: آمریکا اینبار در ماه می ماند

پروژه ماموریت به ماه که آمریکا سالهاست دنبال می کند روی توسعه سیستم های پرتاب فضایی، فضاپیمای اوریون و پلتفرم مداری Gateway استوار است.

طبق پیش بینی های صورت گرفته سیستم های پرتاب فضایی و اوریون ناسا تا سال ۲۰۲۰ برای انجام نخستین ماموریت بدون سرنشین خود آماده خواهند شد.

منبع:
dailymail
برچسب ها

مطالب مرتبط

داستان موفقیت ایستگاه فضایی بین المللی در ۲۰ سالگی آن

۲۰ سال پیش در چنین روزی (۲۰ نوامبر سال ۱۹۹۸) جاه طلبانه ترین پروژه ساخت و ساخت تاریخ بشر با پرتاب راکت پروتن روسیه به فضا کلید خورد. فضاپیمای بدون سرنشین روسیه نوعی ماژول کنترلی به نام زاریا را حمل می کرد که قرار بود نخستین قطعه از ایستگاه فضایی بین المللی باشد و درون مدار... ادامه مطلب

افزایش غیر منتظره بودجه ناسا برای سفر به اعماق فضا

ناسا امروز توانست 20.7 میلیارد دلار بودجه را از دولت آمریکا برای سال 2018 دریافت کند، رقمی که 1.1 میلیارد دلار بیشتر از سال گذشته میلادی و حتی 1.6 میلیارد دلار بیشتر از درخواست اولیه آنهاست. پیش از این تمام اخبار حکایت از کاهش بودجه ناسا و بی سرانجام ماندن پروژه های متعدد این آژانس... ادامه مطلب

در جستجوی حیات: کشف سیاره هایی با قدمت زمین در منظومه ای دیگر

یک ستاره شناس مطرح وجود سیاره های خاکی کوچک در اطراف ستاره ای که دست کم 11.2 میلیارد سال عمر دارد را تأیید کرد و اعلام داشت که حیات هوشمند شاید آغازی بزرگ تر از این داشته باشد. در مقاله ای که به تازگی در نشریه Astrophysical به چاپ رسیده تیمی از ستاره شناسان به سرپرستی دانشگاه بیرمنگهام... ادامه مطلب

محققان ناسا به راه حلی برای محافظت از فضانوردان در سیاره مریخ دست یافته اند

از آن جایی که در آینده ممکن است فضانوردان، برای ماه ها در سیاره مریخ حضور داشته باشند، پناهگاه های آنان باید به گونه ای ساخته شود تا دمای بسیار زیاد سیاره و اشعه های کیهانی که به راحتی از اتمسفر باریک مریخ عبور می کنند را خنثی کند. برخی از محققان پیشنهاد داده اند... ادامه مطلب

ناسا در حال آماده سازی دومین داک اتصال پایگاه فضایی بین المللی است [تماشا کنید]

ناسا اخیراً شروع به آماده سازی دومین داک ایستگاه بین المللی فضایی برای اتصال تاکسی فضایی بوئینگ CST-100 Starliner و فضاپیمای Crew Dragon اسپیس ایکس کرده است. از همین رو اپراتورهای پرواز در «مرکز جانسون اسپیس» کنترل بازوهای رباتیک «کانادارم 2» در پایگاه را به دست گرفته اند تا یکی از ماژول های مربوط به عصر شاتل... ادامه مطلب

ناسا جزئیات برنامه های خود برای ارسال بشر به سیاره سرخ را منتشر کرد

ناسا زمانی مدعی شد که هیچ شرکت خصوصی فعال در حوزه هوا و فضا نمی تواند بدون کمک این آژانس به سیاره سرخ برسد. اگر این ادعا صحت داشته باشد، چنین شرکت هایی باید سپاسگزار ناسا باشند چراکه به تازگی سندی از سوی این سازمان منتشر شده که جزئیات مربوط به تمامی گام های آن... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x