ناسا: اولین فضانوردی که قدم به مریخ می گذارد یک زن خواهد بود

در حالی که تنها چند روز تا نخستین پیاده روی تمام زنانه فضایی زمان باقیست، ناسا به تجلیل از زنان فضانورد خود پرداخته و اعلام کرد اولین شخصی که به مریخ می رود احتمالا یک زن خواهد بود.

جیم برایدنستاین این خبر را در طول برنامه رادیویی ساینس فرایدی اعلام کرد که با محوریت علوم و تکنولوژی از رادیوی آمریکا پخش می شود. وی همچنین اضافه کرد که آمریکا در کمتر از ده سال دیگر مجددا فضانوردانش (از جمله زنان فضانورد ) را به ماه می فرستد و اینبار آنها در ماه می مانند.

ریاست ناسا که سال پیش از سوی ترامپ به این سمت منصوب شد فضانورد مشخصی را برای این منظور نام نبرد اما اعلام کرد که سازمان فضایی آمریکا متعهد است تنوع جنسیتی را در استعدادهای جذب شده به این سازمان رعایت کند و بیشتر از زنان فضانورد در ماموریت های خود استفاده نماید.

برایدنستاین در پاسخ به این سوال که آیا زنان در ماموریت بعدی ناسا به ماه حضور دارند یا خیر اعلام کرد:

قطعا! روزهای فوق العاده ای در پیش است. اولین شخصی هم که قدم به مریخ می گذارد احتمالا یک بانو خواهد بود. ما در روزهای پیش رو قرار است اولین پیاده روی فضایی تمام زنانه را داشته باشیم.

آن مک کین و کریستینا کاچ از زنان فضانورد در ناسا قرار است که تا پایان این ماه یک پیاده روی هفت ساعته در فضا داشته باشند و جکی کیجی نیز هدایت این پیاده روی فضایی را بر عهده خواهد گرفت.

آن مک کین از زنان فضانورد در ناسا

آن مک کین در کنار فرزند خردسالش

کریستینا کاچ فضانورد زن

کریستینا کاچ

مک کین و کاچ جزو فضانوردان کلاسی بودند که در سال ۲۰۱۳ برگزار شد و نیمی از حاضران آن را زنان تشکیل می دادند. حالا زنان تقریبا یک سوم کل فضانوردان فعال ناسا را تشکیل می دهند.

یک سوم فضانوردان ناسا را زنان تشکیل می دهند

نخستین گروه از زنان فضانورد که شش نفر بودند در سال ۱۹۷۸ میلادی به ناسا ملحق شدند و در آن زمان تقریبا ده درصد از فضانوردان این سازمان را تشکیل می دادند.

شاید بد نباشد اشاره کنیم که اخیرا دولت آمریکا بودجه ای ۲۱ میلیارد دلاری را به این سازمان اختصاص داد که رشدی ۶ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد.

جیم برایدنستاین در مورد زنان فضانورد ناسا می گوید

جیم برایدنستاین

برایدنستاین روز گذشته اعلام کرد:

ما در یک دهه آتی به واسطه نوآوری ها، تکنولوژی ها و سیستم های نوینی که توسعه خواهیم داد به ماه می رویم و بخش های بیشتری از سطح ماه را مورد بررسی قرار می دهیم. اینبار اما وقتی به ماه رسیدیم در آن می مانیم.

ناسا: آمریکا اینبار در ماه می ماند

پروژه ماموریت به ماه که آمریکا سالهاست دنبال می کند روی توسعه سیستم های پرتاب فضایی، فضاپیمای اوریون و پلتفرم مداری Gateway استوار است.

طبق پیش بینی های صورت گرفته سیستم های پرتاب فضایی و اوریون ناسا تا سال ۲۰۲۰ برای انجام نخستین ماموریت بدون سرنشین خود آماده خواهند شد.

مطالب مرتبط

زیر سطح سیاره کوتوله «سرس» احتمالاً یک اقیانوس پنهان شده است

مطالعات جدید نشان می‌دهند که زیر سطح سیاره کوتوله «سرس» (Ceres) دریا قرار دارد. تا پیش از این تصور می‌شد این جرم که بزرگ‌ترین سیارک منظومه شمسی به شمار می‌رود، خشک است.سرس با قطر ۹۴۵ کیلومتر بزرگ‌ترین سیارک در کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری به شمار رفته و سال ۱۸۰۱ توسط یک اخترشناس ایتالیایی... ادامه مطلب

روسیه به دنبال تولید راکت فضایی چند بار مصرف با قابلیت انجام ۱۰۰ پرتاب

موفقیت‌های خیره کننده «اسپیس ایکس» در توسعه راکت‌های چند بار مصرف باعث انقلابی در صنعت فضایی شده و آژانس‌های فضایی مختلف به دنبال توسعه مدل‌های مشابه هستند. پیش از این «آژانس فضایی اروپا» از طرح‌های برای دستیابی به فناوری مشابه خبر داده بود و حالا روسیه هم از پروژه توسعه راکتی پرده برداشته که به... ادامه مطلب

کشف کلاس جدیدی از ستارگان که امکان زندگی فرازمینی را قوت می‌بخشد

فسفر یکی از عناصر اصلی زندگی محسوب می‌شود اما در جهان عمومیت چندانی ندارد. اخیرا اخترشناسان موفق به کشف نوع جدیدی از ستارگان شده‌اند که غنی از فسفر است و می‌تواند به معنای وجود زندگی فرازمینی باشد.فسفر یکی از ۶ المان ضروری برای زندگی روی زمین شامل کربن، هیدورژن، نیتروژن، اکسیژن و گوگرد است. در... ادامه مطلب

اسپیس‌اکس برنده شد؛ پرتاب ماهواره‌های نظامی آمریکا در کنار ULA

وزارت دفاع آمریکا در قراردادی به ارزش چند میلیارد دلار شرکت‌های اسپیس‌اکس و United Launch Alliance را برای پرتاب ماهواره‌های نظامی آمریکا انتخاب کرد.اسپیس‌اکس و ULA موفق شدند با کنار زدن رقبایی همچون «نورثروپ گرامن» و «بلو اریجین» ارسال ماهواره‌های وزارت دفاع آمریکا در بازه پنج ساله (۲۰۲۲ تا ۲۰۲۷) را بر عهده بگیرند. طبق... ادامه مطلب

چرا فضانوردان به جای مداد، از «قلم فضایی» استفاده می‌کنند؟

از یک نت‌برداری سریع گرفته تا خطاطی‌هایی که دل بیننده را می‌ربایند، ما انسان‌ها معمولا نوشتن را دست کم می‌گیریم. اما در فضا که قواعدی بسیار متفاوت از کره زمین وجود دارد، فضانوردان چطور قادر به نوشتن هستند؟ هرچه نباشد، گرانشی وجود ندارد که جوهر خودکار را پایین نگه دارد، بنابراین چطور می‌توان سر و... ادامه مطلب

باورهای قبلی درباره مریخ زیر سوال رفت؛ سیاره سرخ در گذشته پوشیده از یخ بوده

تا مدت‌ها تصور می‌شد مریخ در گذشته سیاره‌ای گرم و مرطوب بوده اما مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد سطح این سیاره پوشیده از صفحات یخ بوده و قسمت اعظم آب سطح آن ناشی از ذوب شدن یخچال‌ها بوده است.شواهد متعددی وجود دارند که نشان می‌دهد مریخ در گذشته سیاره ای مرطوب بوده است. اطلاعات جمع آوری... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟