همه چیز درباره آیفون ۱۱

ناسا: اولین فضانوردی که قدم به مریخ می گذارد یک زن خواهد بود

در حالی که تنها چند روز تا نخستین پیاده روی تمام زنانه فضایی زمان باقیست، ناسا به تجلیل از زنان فضانورد خود پرداخته و اعلام کرد اولین شخصی که به مریخ می رود احتمالا یک زن خواهد بود.

جیم برایدنستاین این خبر را در طول برنامه رادیویی ساینس فرایدی اعلام کرد که با محوریت علوم و تکنولوژی از رادیوی آمریکا پخش می شود. وی همچنین اضافه کرد که آمریکا در کمتر از ده سال دیگر مجددا فضانوردانش (از جمله زنان فضانورد ) را به ماه می فرستد و اینبار آنها در ماه می مانند.

ریاست ناسا که سال پیش از سوی ترامپ به این سمت منصوب شد فضانورد مشخصی را برای این منظور نام نبرد اما اعلام کرد که سازمان فضایی آمریکا متعهد است تنوع جنسیتی را در استعدادهای جذب شده به این سازمان رعایت کند و بیشتر از زنان فضانورد در ماموریت های خود استفاده نماید.

برایدنستاین در پاسخ به این سوال که آیا زنان در ماموریت بعدی ناسا به ماه حضور دارند یا خیر اعلام کرد:

قطعا! روزهای فوق العاده ای در پیش است. اولین شخصی هم که قدم به مریخ می گذارد احتمالا یک بانو خواهد بود. ما در روزهای پیش رو قرار است اولین پیاده روی فضایی تمام زنانه را داشته باشیم.

آن مک کین و کریستینا کاچ از زنان فضانورد در ناسا قرار است که تا پایان این ماه یک پیاده روی هفت ساعته در فضا داشته باشند و جکی کیجی نیز هدایت این پیاده روی فضایی را بر عهده خواهد گرفت.

آن مک کین از زنان فضانورد در ناسا

آن مک کین در کنار فرزند خردسالش

کریستینا کاچ فضانورد زن

کریستینا کاچ

مک کین و کاچ جزو فضانوردان کلاسی بودند که در سال ۲۰۱۳ برگزار شد و نیمی از حاضران آن را زنان تشکیل می دادند. حالا زنان تقریبا یک سوم کل فضانوردان فعال ناسا را تشکیل می دهند.

یک سوم فضانوردان ناسا را زنان تشکیل می دهند

نخستین گروه از زنان فضانورد که شش نفر بودند در سال ۱۹۷۸ میلادی به ناسا ملحق شدند و در آن زمان تقریبا ده درصد از فضانوردان این سازمان را تشکیل می دادند.

شاید بد نباشد اشاره کنیم که اخیرا دولت آمریکا بودجه ای ۲۱ میلیارد دلاری را به این سازمان اختصاص داد که رشدی ۶ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد.

جیم برایدنستاین در مورد زنان فضانورد ناسا می گوید

جیم برایدنستاین

برایدنستاین روز گذشته اعلام کرد:

ما در یک دهه آتی به واسطه نوآوری ها، تکنولوژی ها و سیستم های نوینی که توسعه خواهیم داد به ماه می رویم و بخش های بیشتری از سطح ماه را مورد بررسی قرار می دهیم. اینبار اما وقتی به ماه رسیدیم در آن می مانیم.

ناسا: آمریکا اینبار در ماه می ماند

پروژه ماموریت به ماه که آمریکا سالهاست دنبال می کند روی توسعه سیستم های پرتاب فضایی، فضاپیمای اوریون و پلتفرم مداری Gateway استوار است.

طبق پیش بینی های صورت گرفته سیستم های پرتاب فضایی و اوریون ناسا تا سال ۲۰۲۰ برای انجام نخستین ماموریت بدون سرنشین خود آماده خواهند شد.

منبع:
dailymail
برچسب ها

مطالب مرتبط

اسکات کلی رکورد طولانی ترین سفر فضایی آمریکا را شکست

امروز، اسکات کلی، فضانورد نامدار ناسا، رکورد جدیدی برای خود و ایالات متحده به ثبت رساند. تا پیش از امروز، هیچ فضانوردی از آمریکا به اندازه وی از زمین دور نبوده. پیش از این، رکورد متعلق به فضانورد آمریکایی-اسپانیایی، مایکل لوپز-آلگریا بود که 215 روز طی سال 2007 در فضا سپری کرد.حالا اسکات کلی دویست... ادامه مطلب

ناسا برای اولین بار دستگاه توالی یاب DNA به فضا فرستاد؛ ابزاری برای تشخیص حیات فرازمینی

در صدر اخبار دیروز، پرتاب فالکون 9 شرکت اسپیس اکس قرار داشت که پیروزی دیگری را برای این شرکت در زمینه فرود موفقیت آمیز به ارمغان آورد. اما محموله ای که توسط راکت فوق به ایستگاه فضایی رسید نیز در نوع خود بسیار حائز اهمیت بود.ناسا در گزارشی اعلام کرد برای اولین بار، توالی یاب... ادامه مطلب

مقصد مریخ نورد اگزومارس در مریخ مشخص شد

گزارش شده که هم اکنون ماموریت جدیدی برای مریخ‌نورد اگزومارس که به کشور های روسیه و اروپا تعلق دارد، تعیین شده است. دانشمندان گروه Landing Site Selection Working Group واقع در شهر لستر انگلیس مدعی شده اند که این ربات جستجوگر قرار است روی منطقه‌ای به نام Oxia Planum در سیاره‌ی مریخ فرود آید. گفته شده... ادامه مطلب

سفر بدون بازگشت سه ایرانی به مریخ لغو شد

حدودا چهارسال پیش بود که شرکتی به نام مارس وان خبر داد می خواهد بعد از گزینش، ۱۰۰ نفر را از سراسر دنیا عازم سفر بدون بازگشت به مریخ کند. در مرحله نخست فراخوان این شرکت 202586 نفر از سراسر دنیا برای سفر بدون بازگشت به مریخ اعلام آمادگی کردند که بعد از گزینش نهایی صد... ادامه مطلب

داده های جدید نشان می دهند که در گذشته تعدادی دریاچه روی مریخ وجود داشته اند

اگر یک ماه پیش از منجمان و دانشمندان در مورد آب در مریخ سوال می کردید به شما می گفتند قبلا شواهدی دال بر وجود H2O مایع در این سیاره به دست آمده است اما از آن زمان تاکنون مدت زیادی سپری شده و آن شواهد نیز حالا احتمالا از بین رفته اند.اما روند تغییر... ادامه مطلب

سفر به مریخ؛ برنامه ناسا برای 30 سال آینده

فکر می کنید تا سال 2030 ناسا چه کارهایی انجام خواهد داد؟ آژانس فضایی ایالات متحده آمریکا (و حتی باراک اوباما، ریاست جمهوی این کشور) امیدوارند تا در آینده ای نه چندان دور، ماموریتی با حضور انسان ها در سطح سیاره مریخ داشته باشند.اما پیش از آنکه چنین اتفاقی محقق شود، هزاران تکه پازل باید کنار... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x